reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Pamiętacie ile wasze dzieciaczki ważyły w 25 tygodniu. Byłam na usg i moja Marcelinka waży już 650 gram. Jak myślicie to jest dużo jak na 25 tydzień. Boję się że jak będzie duża to będzie poród trudny

Myśle, że to nie jest etap na osadzanie po wadze czy dużo czy mało, bo największy masowy przyrost wagowy następuje w ostatnich tygodniach :)


p19uyx8dakwwcbe2.png

l22ndf9hmlnkjp5l.png
 
reklama
Myśle, że to nie jest etap na osadzanie po wadze czy dużo czy mało, bo największy masowy przyrost wagowy następuje w ostatnich tygodniach :)


p19uyx8dakwwcbe2.png

l22ndf9hmlnkjp5l.png

2 lekarzy 2 razy przy rożnych badaniach sprawdzali czy dobrze pomierzyli, ze tak mało. Poza tym porównuję do syna (ponoć 2 dzieci są większe) i on był zawsze w okolicach 60 na skali centylowej a teraz córeczka jest na 30. Oczywiście liczę na to, że nadrobi jeszcze.


oar8pg4n1kii9v0d.png
 
2 lekarzy 2 razy przy rożnych badaniach sprawdzali czy dobrze pomierzyli, ze tak mało. Poza tym porównuję do syna (ponoć 2 dzieci są większe) i on był zawsze w okolicach 60 na skali centylowej a teraz córeczka jest na 30. Oczywiście liczę na to, że nadrobi jeszcze.


oar8pg4n1kii9v0d.png
Ja wam powiem ze troche temu usg nie wierze . Dlatego bo osobiscie np mialam robione usg przed samym porodem . Lekarz mi mowil maks 3 kg synek ponad 3600 . Czyli roznica 600g . Kolezanki mialy podobnie . A jak nasze dzieci maja np 1kg teraz to prog bledu tez moze byc rozny . [emoji6]
 
2 lekarzy 2 razy przy rożnych badaniach sprawdzali czy dobrze pomierzyli, ze tak mało. Poza tym porównuję do syna (ponoć 2 dzieci są większe) i on był zawsze w okolicach 60 na skali centylowej a teraz córeczka jest na 30. Oczywiście liczę na to, że nadrobi jeszcze.


oar8pg4n1kii9v0d.png

Jasne, ale pytanie było o kontekst porodu, więc jak tak piszesz może nadrobić :)
Moja mała na USG do 34 tygodnia szła "jak klasyczne" dziecko, które miałoby się urodzić niewiele ponad 3kg.
Urodziłam w 39. 3750kg i dodam że nie był to lekki poród, ale myśle że połowa sukcesu to waga dziecka, a druga nasze anatomiczne warunki... mam wąskie biodra, jestem niską osóbką i miałam spory żal do lekarzy że kazali mi tak spore dziecko rodzic siłami natury :/
Dlatego jeżeli z naszą Tośką będzie podobnie nie wiem co zrobić by wymusić na lekarzach cc... mówią że z 2.idzie wszystko lżej. Przekonam się dopiero kiedy przyjdzie co do czego [emoji16](śmiech przez łzy)

p19uyx8dakwwcbe2.png

l22ndf9hmlnkjp5l.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja wam powiem ze troche temu usg nie wierze . Dlatego bo osobiscie np mialam robione usg przed samym porodem . Lekarz mi mowil maks 3 kg synek ponad 3600 . Czyli roznica 600g . Kolezanki mialy podobnie . A jak nasze dzieci maja np 1kg teraz to prog bledu tez moze byc rozny . [emoji6]
mi w kartę ciąży wpisała +/- 160g - bo taki margines błędu wyświetlił program ;)

w57vyx8dubspq12k.png
 
Ja wam powiem ze troche temu usg nie wierze . Dlatego bo osobiscie np mialam robione usg przed samym porodem . Lekarz mi mowil maks 3 kg synek ponad 3600 . Czyli roznica 600g . Kolezanki mialy podobnie . A jak nasze dzieci maja np 1kg teraz to prog bledu tez moze byc rozny . [emoji6]

Mój był 300g mniejszy niż na usg :)
Wiadomo, ze to przybliżona waga, ale lepsza taka niż wróżenie z fusów.


oar8pg4n1kii9v0d.png
 
Każda z nas jest ciekawa jak duże dziecko urodzi. Czy to z fizjologicznego punktu - czy dam radę, czy moze trzeba bedzie cc, lub z praktycznego - czy mam odpowiednie ciuszki. To chyba silniejsze od nas i nie ma co z tym walczyć [emoji12]


oar8pg4n1kii9v0d.png
 
Ja wam powiem ze troche temu usg nie wierze . Dlatego bo osobiscie np mialam robione usg przed samym porodem . Lekarz mi mowil maks 3 kg synek ponad 3600 . Czyli roznica 600g . Kolezanki mialy podobnie . A jak nasze dzieci maja np 1kg teraz to prog bledu tez moze byc rozny . [emoji6]

Dla mnie to jest dziwne, że przy tak postępującej technologi podaje się nam wyniki z tak dużą granicą błędu. Ja wierze, że takiego ruchliwego Maluszka tuż przed porodem ciężko już wymierzyć idealnie, ale 600g to naprawdę dużo :)


p19uyx8dakwwcbe2.png

l22ndf9hmlnkjp5l.png
 
reklama
Z tego co ja wiem to margines błędu wynosi 500g w obie strony.
To tylko taka przypuszczalna waga na podstawie wymiarów główki,kości udowej więc prawie jak wróżenie z fusów.
Ja właśnie liczę na to że będzie mniejsza od syna ,bo dziewczynka ;)

Monya, są siatki centylowe dla maluchów w brzuszku? po urodzeniu to mój od zawsze waga i wzrost 97 centyl.
 
Do góry