reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Ja mam twardnienia od kilku tygodni już, macica ładnie trenuje do porodu :)


7u223e3kwboc3bjp.png
 
reklama
Pamiętacie ile wasze dzieciaczki ważyły w 25 tygodniu. Byłam na usg i moja Marcelinka waży już 650 gram. Jak myślicie to jest dużo jak na 25 tydzień. Boję się że jak będzie duża to będzie poród trudny
Moja w 27tc już miała kilogram i jest zupełnie w normie [emoji4] wszystko jest dobrze!

0d1yhqvkorvfo1vd.png
 
A ja jestem dalej chora:( Jutro ide znowu do internisty bo mi nie przechodzi.Biore antybiotyk od ok 5dni i strasznie sie martwie czy nie wpłynie on na dziecko.Czy macie jakis naturalny przepis na rozrzedzenie kataru i wydzieliny w oskrzelach?Pije syrop z cebuli i herbate z imbirem miodem i cytryna i nic nie pomaga:(

Biedna jesteś...[emoji11] A próbowałaś inhalacje z pary wodnej? Dodawałam trochę olejku do wody (mięta, sosna, eukaliptus). I jeszcze kładłam skarpetę z gorącą kaszą na zatoki i to tak rozluźniało wszystko w środku.

0d1yhqvkorvfo1vd.png
 
A ja jestem dalej chora:( Jutro ide znowu do internisty bo mi nie przechodzi.Biore antybiotyk od ok 5dni i strasznie sie martwie czy nie wpłynie on na dziecko.Czy macie jakis naturalny przepis na rozrzedzenie kataru i wydzieliny w oskrzelach?Pije syrop z cebuli i herbate z imbirem miodem i cytryna i nic nie pomaga:(
U nas cuda działają inhalacje :)

5djylbetecfse5n6.png
 
A ja jestem dalej chora:( Jutro ide znowu do internisty bo mi nie przechodzi.Biore antybiotyk od ok 5dni i strasznie sie martwie czy nie wpłynie on na dziecko.Czy macie jakis naturalny przepis na rozrzedzenie kataru i wydzieliny w oskrzelach?Pije syrop z cebuli i herbate z imbirem miodem i cytryna i nic nie pomaga:(
Ja też się ciągle męczyłam z katarem i kaszlem i radziła sobie nawilżaniem. Ciągle nawilżacz powietrza przy mnie stał gdy miałam gorsze momenty to olejek miętowy wlewalam do zbiorniczka z woda(listki świeżej mięty też sie sprawdziły), sól morska, dużo wody, herbaty np z sokiem z czarnego bzu. Czosnek też ma dobre działanie ale też jest naturalnym antybiotyki to może nie ma co przesadzać.. Nawadnianie, nawilżanie ciągłe i powinno być lepiej.
 
Też uwielbiam remonty, dwa lata temu zrobiliśmy naszą sypialnię, garderobe i pokój dla przyszłego dziecka, a teraz robimy resztę :-) W ścianach pod tynkiem mieliśmy słomę i igliwie z lasu ;-) to się mega kurzyło. Oczywiscie to że jestem w ciąży przyspieszyło decyzję o dalszym remoncie, nie wyobrażam sobie takiego syfu z małym dzieckiem.
Wczoraj znalazłam za ścianą w łazience stare filmy na szpulach (swoją drogą niezłą skrytka). Okazało się że teść ma jeszcze projektor i pół wieczoru oglądaliśmy filmy jak z kina niemego. Filmy kręcił mój teść 30 lat temu, w roli głównej mój kilku miesięczny mąż i jego rodzinka. Bardzo ciekawe dla mnie było zobaczyć w jaki sposób wyglądała pielęgnacja niemowlaka. Po kąpieli np był najpierw cały wycierany wacikiem nasączonym spirytusem, potem smarowany olejkiem i na to talk albo mąka ziemniaczana ale na całe ciało. Śmialiśmy się że zaraz go wrzucą do pieca bo wyglądał jak ciasto. Spał w łóżeczku pod mega pierzyną w bloku gdzie jest zawsze gorąco, nikt się nie bał że się dziecko udusi czy mu może duszno jest :-) I oczywiście wszyscy palą papierosy w miejscu gdzie jest małe dziecko :-( ciekawe czy to jest powodem tego że mąż ma alergie. Skoro teściowa w ciąży też była non stop w miejscach gdzie się paliło fajki.
Musimy te taśmy teraz zdigitalizować szkoda by było stracić taką pamiątkę.

0d1y3e3kgrmge34s.png
 
A ja jestem dalej chora:( Jutro ide znowu do internisty bo mi nie przechodzi.Biore antybiotyk od ok 5dni i strasznie sie martwie czy nie wpłynie on na dziecko.Czy macie jakis naturalny przepis na rozrzedzenie kataru i wydzieliny w oskrzelach?Pije syrop z cebuli i herbate z imbirem miodem i cytryna i nic nie pomaga:(
Czeste inhalacje z soli fizjologicznej..parowki nad goraca woda z kropla amolu..

 
reklama
Biedna jesteś...[emoji11] A próbowałaś inhalacje z pary wodnej? Dodawałam trochę olejku do wody (mięta, sosna, eukaliptus). I jeszcze kładłam skarpetę z gorącą kaszą na zatoki i to tak rozluźniało wszystko w środku.

0d1yhqvkorvfo1vd.png
Nie próbowałam...a taki olejek moge kupić w aptece czy w jakimś sklepie zielarskim?
 
Do góry