reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Pamiętajcie tez, ze wszystkie rzeczy które bedą miały styczność z dzieckiem musza przejść wszystkimi zapachami i bakteriami z naszego domu. Trzeba też dać im szansę odrobinę się zakurzyć [emoji12]


oar8pg4n1kii9v0d.png
 
reklama
Przecież szawki w której są dziecięce ubranka nie otwiera się 10 razy dziennie, nic im nie będzie jak 2mc poleżą. Ja to się zastanawiam nad tymi polarowymi, welurowymi i delikatnymi ładnymi ubrankami czy nie zniszczą się w 40 stopniach a w dodatku nie wyprasuje się ich. Jak je wrzucę na jakieś delikatne pranie to dzidzi nic nie będzie? Szkoda mi niszczyć nie potrzebnie szczególnie te okrycia wierzchnie też to samo.

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Przecież szawki w której są dziecięce ubranka nie otwiera się 10 razy dziennie, nic im nie będzie jak 2mc poleżą. Ja to się zastanawiam nad tymi polarowymi, welurowymi i delikatnymi ładnymi ubrankami czy nie zniszczą się w 40 stopniach a w dodatku nie wyprasuje się ich. Jak je wrzucę na jakieś delikatne pranie to dzidzi nic nie będzie? Szkoda mi niszczyć nie potrzebnie szczególnie te okrycia wierzchnie też to samo.

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja to te welury i polary na 60 puscilam . Nic a nic z tym mi sie nie zrobilo [emoji23]
 
Dziewczyny zastosowałam się do rad nt zaparć i od tygodnia jest super ;) zawzięłam się. nie jem nic słodkiego i nie pije czarnej herbaty. Unikam pieczywa i wędlin. Jem więcej nabiału i jeszcze więcej owoców i warzyw. Przeprosiłam się z wodą ;) codziennie wypijam butlę, czasami zaczynam drugą. Wielu rzeczy sobie odmawiam, ale dorobił się hemoroidów i jakbym nie wzięła się w garść, to dopiero miałabym kłopot :p

Teraz muszę poprawić krążenie, żeby żylaków się nie dorobić. Mam nadzieję, że uda się bez leków. To jeszcze tylko i aż trzy miesiące, będzie coraz trudniej. Jeśli macie sposoby na zapobieganie żylakom to chętnie je wypróbuje.

Super ! :) ale kochana pieczywo możesz śmiało jeść a nawet powinnaś,tyle ,że pełnoziarniste lub żytnie na zakwasie. Najlepiej bez pszennej mąki.Tak samo wędliny,tylko te chude np indyk pieczony czy kurczak gotowany,bez soli.Nie dość ,że białko pomaga na zatrzymywanie wody(m.in. na zaparcia) to jeszcze hemoglobinkę podrasuje i uczucie głodu na dłużej mija ;)

Co do żylaków to po prostu trzeba się ruszać o ile wszystko ok z szyjką.Im więcej człapiemy nóżkami tym mniejsze ryzyko powstania żylaków.Ja również pedałuję na stacjonarnym i jest ok .
Jeśli leżysz to z nogami w górze,tak samo gdy śpisz ;)

Ale super ,że rady się przydały :)
 
A tak z innej beczki,mala nie dala mi pospac w nocy kopniakami to wybralam sie na polowanie O 2 w nocy do kuchni i zezarlam bulke slodka[emoji33]zaczyna sie ten etap z podjadaniem[emoji31]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Mi to po nocy normalnie w brzuchu burczy, koszmar [emoji85]i doszły skurcze łydek...
Pzede mną perspektywa ostatniego tygodnia pracy, a nie wspomnę, że wzięłam komputer na weekend aby nic nie zostawiać na L4... i tak nie wiem, czy się uda mi "od tak" rozstać [emoji16]
Piszecie o ubrankach, ja dopiero robię przegląd worków i zabieram rzeczy do prania, z moim entuzjazmem do prasowania mam nadzieje do czerwca się wyrobić [emoji23] Też tak "lubicie" prasować? ;)


p19uyx8dakwwcbe2.png

l22ndf9hmlnkjp5l.png
 
U mnie w domu kurzy się masakrycznie a w szafach szczególnie. Może dlatego, że białe są to bardziej widać:p i jeszcze mamy mole[emoji37]. Ostatnio taki piękny motylek [emoji23] wyleciał z szafy. Kupuje te rajdy a to nic na razie nie daje.

f2w3rjjgwqepia0h.png
 
Przecież szawki w której są dziecięce ubranka nie otwiera się 10 razy dziennie, nic im nie będzie jak 2mc poleżą. Ja to się zastanawiam nad tymi polarowymi, welurowymi i delikatnymi ładnymi ubrankami czy nie zniszczą się w 40 stopniach a w dodatku nie wyprasuje się ich. Jak je wrzucę na jakieś delikatne pranie to dzidzi nic nie będzie? Szkoda mi niszczyć nie potrzebnie szczególnie te okrycia wierzchnie też to samo.

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom

Te ubranka, które nie dotykają bezpośrednio ciałka maluszka nie muszą być takie prane w wysokich temp. czy prasowane


7u223e3kwboc3bjp.png
 
U mnie w domu kurzy się masakrycznie a w szafach szczególnie. Może dlatego, że białe są to bardziej widać:p i jeszcze mamy mole[emoji37]. Ostatnio taki piękny motylek [emoji23] wyleciał z szafy. Kupuje te rajdy a to nic na razie nie daje.

f2w3rjjgwqepia0h.png
Bo moze masz mole spozywcze ? Wtedy te zapaszki nie dzialaja..

Ja wiem, ze np po upraniu w 60 stopnicha gdzie zabije sie roztocza ta temp po tygodniu juz sie nowe kultury syfu namnazaja wiec pranie 2 miesiace wczesniej nie maja dla mnie sensu..chyba ze ktos to pakuje we worki prozniowe..ja popralam teraz w zwyklym proszku a bede maju prala.na czysto.. ew ciuszki na wyjscie i z 5 par pajacow ogarne wczesniej i zapakuje w woreczki..tak to bede prala na bierzaco i prasowala..i tak mam pranie i skladanie po dzieciach wiec noworodka tez ogarne [emoji4]

 
ok dzięki. Mam termin na 5 czerwca to początkiem kwietnia zacznę ogarniać pranie i prasowanie. Rozłożę robotę na kilkanaście dni, i jakoś pójdzie.
 
reklama
Bo moze masz mole spozywcze ? Wtedy te zapaszki nie dzialaja..

Ja wiem, ze np po upraniu w 60 stopnicha gdzie zabije sie roztocza ta temp po tygodniu juz sie nowe kultury syfu namnazaja wiec pranie 2 miesiace wczesniej nie maja dla mnie sensu..chyba ze ktos to pakuje we worki prozniowe..ja popralam teraz w zwyklym proszku a bede maju prala.na czysto.. ew ciuszki na wyjscie i z 5 par pajacow ogarne wczesniej i zapakuje w woreczki..tak to bede prala na bierzaco i prasowala..i tak mam pranie i skladanie po dzieciach wiec noworodka tez ogarne [emoji4]

Nie wiem.. To takie robaki w kaszach itd? Nic nie zauważyłam. Za to kilka ubrań ma dziury. Fakt , że to takie "gorszego sortu". Zrobię dziś porządki w szafkach w kuchni. A można się tego pozbyć ?

f2w3rjjgwqepia0h.png
 
Do góry