reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

A miałaś juz cc? Bo jeśli miałaś możesz odmówić porodu naturalnego.

Jeśli nie poszukaj ba forach, wsród opini znajomych lekarza który jest "pro-cc". Sama piszesz że wielu lekarzy w takim przypadku nie zaleca SN.
Moja siostra miała bardzo ciezki pierwszy poród- 22 godz, oxy, brak postępu a potem mała nie mogła wpasować sie w kanał, dodatkowo miała ponad 4 kg. Zakończyło sie cc
Z drugim dzieckiem nie wyobrażała sobie SN, ale jej lekarz nie widział problemu i powiedział ze nie wyrazi opini o cc. Siostra planowała prywatna cesarkę (nie chciała dawać w łapę) i przypadkowo na usg w III trym trafiła na lekarza, który jak usłyszał jej historie i zobaczył ze dziecko duże, a lekarz każe rodzic naturalnie złapał sie za głowę. Okazało sie ze pracuje w szpitalu który rozważała do porodu (przed podjęciem decyzji i prywatnym cc), kazał jej przyjść do poradni pod koniec ciąży, zbadali ja, ocenili wagę dziecka i miała planowe ciecie na NFZ.
Wiec widzisz, niektórzy lekarze na siłę każą rodzić naturalnie, a sa tacy którzy wolą nie ryzykować i zalecają cesarki.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Pierwszy poród był właśnie siłami natury . Dlatego teraz mój lekarz mi karze próbować. Normalnie straciłam cała sympatię i wiarę w tego lekarza. Juz nie bd zmieniać. Załatwię może coś u ortopedy mam nadzieję . Nie będę się go prosić. A może i on czeka żeby już dać w łapę, kto to wie. Eh.... [emoji6]
 
reklama
Heda ma rację nie wiesz jakie dziecku podpasuja. My próbowaliśmy dada ale odparzaly go strasznie i potem był pampers przez dłuższy czas a teraz ten tourjour czy jakoś tak z Lidla. Teraz chce od nich zacząć prubowanie bo tańsze od pampów a wydają mi się bardzo podobne jakościowo.

m3sxyx8dzur8ghzn.png
 
Ja bym pieluch na zapas nie kupowała, bo co jak dziecko będzie miało uczulenie. A promocje zawsze jakieś będą. Znajomi chwalą pieluchy z biedry. Więc po prostu trzeba zobaczyć co dziecku i tobie będzie odpowiadać.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Pampersy oryginalne nie slyszalam zeby uczulaly :) ale moge sie mylic ;)
Tak odkad maly skonczyl 6mc uzywamy wlasnie dady premium sa super ale dla noworodka wlasnie wole jednak pampersy

oar8s65gmlqg37sx.png
 
Pytanie do was , ile dziennie schodzi pampersów tak przeciętnie ? i jakie są dobre ? kupować firmowe ? czy wszystkie mają ten pasek (wyznacznik czy pieluszka jest już mokra ) ? jak to wychodzi cenowo ?
Pytam bo do wyprawki trzeba dorzucić pieluszki , pamiętam jak moja koleżanka była w 9 m ciąży i miała dość duży zapas , bo kupiła na mega promocji .
Mój synek na początku robił kupke za każdym razem kiedy dostawiłam go do piersi nawet zdarzało się przez pierwsze dni ok 10 kupek. Wiec byłam w szoku ile tych pampersow szło.
Co do firmy . Ja zaczęłam używać najpierw oryginalnych pampersow one nie uczulają dzieci. Potem zmieniłam na jakiś czas na dady z biedronki. Ale w okresie letnim jak były upały to dady nie oddychały i synek miał uczulenie. Wróciłam do pampersow i był spokój. [emoji6]
 
Hejka ! Ja używam do depilowania zwykłego żelu pod prysznic i się po prostu golę :biggrin2: Mi na brzuchu przed ciążą już pojawiały się włoski ale teraz pojawiają się szybciej i jest ich więcej:zawstydzona/y:
 
Pampersy oryginalne nie slyszalam zeby uczulaly :) ale moge sie mylic ;)
Tak odkad maly skonczyl 6mc uzywamy wlasnie dady premium sa super ale dla noworodka wlasnie wole jednak pampersy

oar8s65gmlqg37sx.png
mnie uczulały [emoji23][emoji23] rodzice się cieszyli bo tylko dada była ok, a przy okazji najtańsza :)

w57vyx8dubspq12k.png
 
Córa znajomej miała uczulenie na Pampersy więc i na nie może się zdarzyć uczulenie, ja kiedyś uwielbiam huggiesy. Ale to było 15lat temu[emoji4].

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzieki dziewczynu za podpowiedzi w sprawie tego kremu do depilacji.
Apropo wloskow na brzuchu u mnie też sie pojawoly, na szczęście jakieś pojedynczy, chyba dziś wieczorem spróbuję pozbyć się ich pensetą...ałaaaa;-)


POWIEM Ci tak... dzieci jeszcze nie miałam ale to co słyszałam. Nie ma co robić zapasów pampersow. Nie wiadomo, które podpasuja dziecku. Tak mi mówią matki :) jedna nakupowala pampersy i coś tam wyciekalo. Data też przeciekala. I w sumie używają jeszcze e jakiś innych. Ja nie będę robiła zapasu. Kupię po 1 paczce różnych i przetestuje.

p19u9jcg81ehxczt.png
 
reklama
Do góry