reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

O matko Belax - ale dała radę.. Nie znam się na tych rozwarciach , ale ja chodziłam z nadzieją na wczesniejszy poród ( jak to w pierwszej ciąży) a potem była doopa blada. Oszczedzaj się i wszystko będzie dobrze.

w57vxzkr0voyai9q.png
 
reklama
Co Wy mówicie o tym zachodzie ;-)
PCO nie mam więc looooz :-D

Emkaa jak szanowny się odbrazi to się okaże ;-)

Bellax Ty się nie stresuj, nie denerwuj bo to tylko gorzej! I żadnych porodów przedwczesnych nie będzie!! Donosisz, zobaczysz. Odpoczywaj dużo i dbaj o siebie a będzie dobrze, jest dobrze!
 
Rybcia, Karabrsque, Osza gratuluje dziewczynek !

Martusia, Bellax gratuluję synusia!

Osza jak była ta "gulka" pod pepkiem gdzieś to najprawdopodobniej dzidziolek. Mi często się tak wypycha.

Bellax trzymam kciuki, żeby było juz dobrze. Za jakieś 5 miesiecy wrócisz do masaży :)

Zając gratuluję ruchów :) teraz już będą coraz bardziej wyraźne z tygodnia na tydzień. :)

Dzwoniła do mnie dziś Pani z kliniki laryngologii. Nikola ma mieć usunietego migdała trzeciego i dwa te boczne zmniejszone bo są za duże. Czekaliśmy na termin w klinice jednego dnia - na ten sam dzień po zabiegu się wychodzi. Mówili luty -marzec a tu bach tel i 9 stycznia. Ależ się zestresowalam. W poniedziałek muszę jej badania porobić. No ale lepiej że szybciej niż później.. . Może zacznie w końcu normalnie jesc a nie tylko jogurty i serki...


Uff uspokoiłaś mnie z tą "gulką", bo pierwszy raz tak miałam i zaczęłam panikować ale w sumie jak to mój dzidziol to się cieszę że się odezwał:)
 
[emoji52] ja się zdążyłam przełamać i raptem 2 przytulanka, a tu lipa. do porodu zero ;( Kurcze dziewczyny przestraszyłam się, poczytałam na necie i to jej pół palca to jest 1 cm... Któraś w poprzedniej ciąży miała takie rozwarcie tak długo przed terminem? boje się że stracę te ciążę... kazała cały czas brać Duphaston i nospe. Ale na basen pozwoliła chodzić- bądź tu człowieku mądry.

w57vyx8dubspq12k.png
Ja na twoim miejscu dla świętego spokoju skonsultowałabym się jeszcze z innym ginekologiem.
 
w ciążę da się zajść będąc w ciąży - w ciągu pierwszych 4 miesięcy jeśli kobieta ma policystyczne jajniki. ;)
Nic nie mówiła o skróconej szyjce. powiedziała tylko że jest rozwarcie na dosłownie pół palca, więc dalej utrzymujemy ciążę lekami, nie ma seksu i nadmiernego masowania brzuszka. Ona się tym bardzo nie przejęła, ja się bardzo martwię bo to dopiero 18 tydzień. Jeszcze 10 tygodni mój synek nie ma żadnych szans na przeżycie jeśli dojdzie do przedwczesnego porodu. A jak mi powiedziała że na żadne masaże chodzić nie mogę bo "ją stracimy" to myślałam że zejdę na zawał...

w57vyx8dubspq12k.png

Belax ... Nie stresuj się tylko oszczędzaj. Najważniejsze, że szyjka się nie skraca. Kiedy masz wizytę następną? Ja bym w takiej sytuacji chodziła co 2 tyg, żeby sie upewnić , ze szyjka ok.
A są sposoby na to. Mogą założyć Ci pessar jak szyjka się skróci. To taki krążek uciskowy na szyjkę, żeby powstrzymać przedwczesny poród. Można zakładać od 16 tc i nosi się go do 38tc. Ja miałam założony w 26 tc ze wzędu na szybkie skracanie szyjki. Zdjęli 38tc. A urodziłam w dniu wyznaczonego terminu. Głowa do góry!


oar8pg4njiayxtbm.png
 
Belax ... Nie stresuj się tylko oszczędzaj. Najważniejsze, że szyjka się nie skraca. Kiedy masz wizytę następną? Ja bym w takiej sytuacji chodziła co 2 tyg, żeby sie upewnić , ze szyjka ok.
A są sposoby na to. Mogą założyć Ci pessar jak szyjka się skróci. To taki krążek uciskowy na szyjkę, żeby powstrzymać przedwczesny poród. Można zakładać od 16 tc i nosi się go do 38tc. Ja miałam założony w 26 tc ze wzędu na szybkie skracanie szyjki. Zdjęli 38tc. A urodziłam w dniu wyznaczonego terminu. Głowa do góry!


oar8pg4njiayxtbm.png
23.01 prenatalne u niej. jeśli cos mnie będzie boleć itp mam dzwonić do niej.

w57vyx8dubspq12k.png
 
reklama
Do góry