reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Cześć dziewczyny nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie. Mało pisze ale zawsze was czytam[emoji2]. Mam pytanie czy bierzecie jeszcze kwas foliowy? Ostatnio zaczęłam brać pregna plus i nie wiem czy odstawić folik czy go nadal przyjmować.
Powodzenia na badaniach [emoji2]

uwo93e3kmxnv7rzl.png

qdkkio4pbxn9cym8.png
Ja juz nie biorę. Biorę femibion a tam jest go pod dostatkiem

 
reklama
Ah no to jak pracowalas tylko 4 miesiące to zus dobrze obliczył. Przykro mi.

Tylko dlaczego w pracy mnie oszukali. ..
Cześć dziewczyny nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie. Mało pisze ale zawsze was czytam[emoji2]. Mam pytanie czy bierzecie jeszcze kwas foliowy? Ostatnio zaczęłam brać pregna plus i nie wiem czy odstawić folik czy go nadal przyjmować.
Powodzenia na badaniach [emoji2]

uwo93e3kmxnv7rzl.png

qdkkio4pbxn9cym8.png


Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tylko dlaczego w pracy mnie oszukali. ..



Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja też dostałam pierwszą ratę 500zł. To nie możliwe żeby zus Ci tak wypłacał na moje. 9 lat temu kiedy zaszłam w ciążę zmieniłam pracę żeby dostać umowę po 3mc dostałam umowę na 10lat i poszłam na L4 dostawałam normalnie najniższą krajową i załapałam się jeszcze na ubezpieczenie zbiorowe. Teraz po 2 tyg dostałam z zuz nie cały 1000 oni mają jakiś dziwny system wypłacania na początku.
Mlodamama21 to tylko kryzys, też się czasem kłócimy, emocje biorą górę i już myślę że znowu dałam się wpakować ale zaraz wszystko się układa. Życie jest jak karuzela, głowa do góry ;)
 
Ja też dostałam pierwszą ratę 500zł. To nie możliwe żeby zus Ci tak wypłacał na moje. 9 lat temu kiedy zaszłam w ciążę zmieniłam pracę żeby dostać umowę po 3mc dostałam umowę na 10lat i poszłam na L4 dostawałam normalnie najniższą krajową i załapałam się jeszcze na ubezpieczenie zbiorowe. Teraz po 2 tyg dostałam z zuz nie cały 1000 oni mają jakiś dziwny system wypłacania na początku.
Mlodamama21 to tylko kryzys, też się czasem kłócimy, emocje biorą górę i już myślę że znowu dałam się wpakować ale zaraz wszystko się układa. Życie jest jak karuzela, głowa do góry ;)
Właśnie to zależy ile przepracował pracownik. Jeśli tylko te 4 miesiące w ostatnich 12 miesiącach to może i być prawidłowa kwota. To nie jest 100% wypłaty i o tym zapomnijcie

 
Tak, ale 1 okres tzn.33 dni wypłaca pracowadca, a dopiero potem Zus.No tak było u mnie w poprzednich ciążach i z tego co czytam nadal tak jest.
 
A ja się dałam nabrać dziewczyny [emoji22][emoji22] w pracy księgowa mówiła,żeby się niczym nie przejmować,bo i tak dostane 100 % wynagrodzenia i mam iść na l4 i się nie męczyć, bo okropnie przechodzę ciążę. Poszłam. Miałam mieć 1400 zł (zaokrąglone z najniższej krajowej)a dziś dostałam 500 zl ... tak wyliczył mi zus. Ja się nie znam na tym wgl,bo to była moja pierwsza praca. Wiem jestem głupia, że dałam się nabrać ale skąd miałam wiedzieć. Tak mi jest przykro. ..

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom

Zielinka ...powinnaś mieć 100 %, chyba , że cześć dostajesz nieoficjalnie. Idź do księgowej i zapytaj dlaczego tyle.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Właśnie to zależy ile przepracował pracownik. Jeśli tylko te 4 miesiące w ostatnich 12 miesiącach to może i być prawidłowa kwota. To nie jest 100% wypłaty i o tym zapomnijcie

A ja Ci mówię że zmieniłam pracę bo poprzednia była nie legalna i przepracowałam tam nie całe 4mc i dostałam pierwszy mc wypłatę 100% od pracodawcy a potem już od zusu. Mi powiedzieli że wszystko zależy od umowy ale to było 9 lat temu. Teraz od 3 lat mam umowę na stałe i pierwszy mc dostałam od pracodawcy, potem 500zł od zus a po 2tyg nie cały 1000 od zus.
 
reklama
A ja Ci mówię że zmieniłam pracę bo poprzednia była nie legalna i przepracowałam tam nie całe 4mc i dostałam pierwszy mc wypłatę 100% od pracodawcy a potem już od zusu. Mi powiedzieli że wszystko zależy od umowy ale to było 9 lat temu. Teraz od 3 lat mam umowę na stałe i pierwszy mc dostałam od pracodawcy, potem 500zł od zus a po 2tyg nie cały 1000 od zus.
Zgodnie z art. 36 ustawy zasiłkowej, podstawę wymiaru zasiłku chorobowego pzrysługującego ubezpieczonemu będącemu pracownikiem stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy.
Jeżeli okres zatrudnienia jest krótszy niż 12 miesięcy to średnią liczymy z okresu przepracowanego u danego pracodawcy.
Okres pozostawania bezrobotną przed zatrudnieniem u obecnego pracodawcy nie będzie wliczany do średniej od której wyliczany będzie zasiłek chorobowy.

 
Do góry