reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Trzymam kciuki za wszystkie mamusiowe wizyty dzisiaj. Ja dzisiaj wybieram się jednak do miasta na zakupy spożywcze bo u mnie to bida. Nawet tortilli nigdzie nie dostałam.

 
reklama
Hej kabietki.

Długo mnie nie było, ale czytam Was na bieżąco. Tylko jakoś nie mam nastroju do pisania.Super,że znacie już płeć bąbelków,że wizyty udane itp.

A ja cóż - mam teścia w szpitalu z całkowitą marskością wątroby, teraz już nawet traci świadomość. Tylko teść, a jednak milion myśli mam w głowie. Latam codziennie do szpitala bo nie ma kto mamy zawieżć.Tzn są, ale kużwa po co? Szkoda 30zł na paliwo wydać! Niby piękna ładna rodzinka od strony męża a co do czego nie ma chętnych do pomocy.Ale Wam powiem,że ja już też mam dosyć.Pierdolę jeżdzić, upychać młodych po świetlicach itp. Bo ten do pracy, ten coś tam, a ja co? Też mam swoje obowiązki nie? Ja chyba mam za dobre serce i nie potrafię odmówić . Durna ja baba ale dzisiaj powiedziałam koniec.Nie będę na każde zawołanie.Nie wiem czy dobrze robię,ale tak czuję.
Sorki,że zanudzam ale jakoś tak mnie naszło,żeby Wam się wygadać
 
A ja się dałam nabrać dziewczyny [emoji22][emoji22] w pracy księgowa mówiła,żeby się niczym nie przejmować,bo i tak dostane 100 % wynagrodzenia i mam iść na l4 i się nie męczyć, bo okropnie przechodzę ciążę. Poszłam. Miałam mieć 1400 zł (zaokrąglone z najniższej krajowej)a dziś dostałam 500 zl ... tak wyliczył mi zus. Ja się nie znam na tym wgl,bo to była moja pierwsza praca. Wiem jestem głupia, że dałam się nabrać ale skąd miałam wiedzieć. Tak mi jest przykro. ..

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
1481268946-1d1mld.jpeg


Dla mnie na czasie ;) weekend oglaszania dobrych nowin przede mną:)

p19u9jcg81ehxczt.png
 
A ja się dałam nabrać dziewczyny [emoji22][emoji22] w pracy księgowa mówiła,żeby się niczym nie przejmować,bo i tak dostane 100 % wynagrodzenia i mam iść na l4 i się nie męczyć, bo okropnie przechodzę ciążę. Poszłam. Miałam mieć 1400 zł (zaokrąglone z najniższej krajowej)a dziś dostałam 500 zl ... tak wyliczył mi zus. Ja się nie znam na tym wgl,bo to była moja pierwsza praca. Wiem jestem głupia, że dałam się nabrać ale skąd miałam wiedzieć. Tak mi jest przykro. ..

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
Nie znam się na tym kompletnie ale strasznie mi przykro :(

p19u9jcg81ehxczt.png
 
Hej kabietki.

Długo mnie nie było, ale czytam Was na bieżąco. Tylko jakoś nie mam nastroju do pisania.Super,że znacie już płeć bąbelków,że wizyty udane itp.

A ja cóż - mam teścia w szpitalu z całkowitą marskością wątroby, teraz już nawet traci świadomość. Tylko teść, a jednak milion myśli mam w głowie. Latam codziennie do szpitala bo nie ma kto mamy zawieżć.Tzn są, ale kużwa po co? Szkoda 30zł na paliwo wydać! Niby piękna ładna rodzinka od strony męża a co do czego nie ma chętnych do pomocy.Ale Wam powiem,że ja już też mam dosyć.Pierdolę jeżdzić, upychać młodych po świetlicach itp. Bo ten do pracy, ten coś tam, a ja co? Też mam swoje obowiązki nie? Ja chyba mam za dobre serce i nie potrafię odmówić . Durna ja baba ale dzisiaj powiedziałam koniec.Nie będę na każde zawołanie.Nie wiem czy dobrze robię,ale tak czuję.
Sorki,że zanudzam ale jakoś tak mnie naszło,żeby Wam się wygadać
He. Jak moja teściowa była w szpitalu to ja jeździłam 60 km do nie do szpitala bo teść nie chciał gospodarstwa na godzinę zostawić. Dobrze cie rozumiem.
A ja się dałam nabrać dziewczyny [emoji22][emoji22] w pracy księgowa mówiła,żeby się niczym nie przejmować,bo i tak dostane 100 % wynagrodzenia i mam iść na l4 i się nie męczyć, bo okropnie przechodzę ciążę. Poszłam. Miałam mieć 1400 zł (zaokrąglone z najniższej krajowej)a dziś dostałam 500 zl ... tak wyliczył mi zus. Ja się nie znam na tym wgl,bo to była moja pierwsza praca. Wiem jestem głupia, że dałam się nabrać ale skąd miałam wiedzieć. Tak mi jest przykro. ..

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
Zus oblicza podstawę chorobowego z ostatnich 12 miesięcy wiec jeśli coś ci nie pasuje to idź do jakiejś niezależnej księgowej niech ci obliczy. A zus ci będzie płacić czy pracodawca? Jak zus to oni czasami płacą na raty. Ja pierwsze pieniądze dostałam 600 zł i tez dzwoniłam się do pytać okazało się ze to za jakiś tam okres tylko.

 
He. Jak moja teściowa była w szpitalu to ja jeździłam 60 km do nie do szpitala bo teść nie chciał gospodarstwa na godzinę zostawić. Dobrze cie rozumiem.

Zus oblicza podstawę chorobowego z ostatnich 12 miesięcy wiec jeśli coś ci nie pasuje to idź do jakiejś niezależnej księgowej niech ci obliczy. A zus ci będzie płacić czy pracodawca? Jak zus to oni czasami płacą na raty. Ja pierwsze pieniądze dostałam 600 zł i tez dzwoniłam się do pytać okazało się ze to za jakiś tam okres tylko.

Chyba tak jak mówisz obliczyli mi za 12 miesięcy. Nie wiedziałam że tak się robi. Moja księgowa nie poinformowała mnie o czymś takim a ja pracowałam 4 miesiące.

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Za 1 miesiąć L4 płaci pracodawca a resztę już Zus. Prawdopodobnie wyliczyli Ci tylko za jakiś okres a potem już z Zusu dostaniesz 100% tak jak masz w papierach o zarobkach z pracy,;)
 
reklama
Cześć dziewczyny nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie. Mało pisze ale zawsze was czytam[emoji2]. Mam pytanie czy bierzecie jeszcze kwas foliowy? Ostatnio zaczęłam brać pregna plus i nie wiem czy odstawić folik czy go nadal przyjmować.
Powodzenia na badaniach [emoji2]

uwo93e3kmxnv7rzl.png

qdkkio4pbxn9cym8.png
 
Do góry