reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cycowanie i butelkowanie - czyli karmienie naszych pociech

ja pilam bawarke jak jeszcze moglam mleko, to mozna powiedziec ze bez smaku jest takie mdłe , herbata z mlekiem a to podobno przysmak Anglików:-)
 
reklama
A ja lubię bawarkę :) kojarzy mi się z dzieciństwem, mama nam ją z bratem serwowała :) po tym, jak Maciuś przeszedł na cyca udało mi się dwie porcje mleka zamrozić, teraz boję się ściągać bo nie wiadomo, kiedy mleko będzie potrzebne...
 
Dziewczyny, czy pofajecie maluchom ponizej miesiaca srodki przeciw kolkom? Ja dziś bobotic kupilam, ale jest napisane ze od 28 dnia zycia mozna podawac, a Lenka ma dopiero 21 :(
 
Siva moj maly jest wczesniakiem z 36 tygodnia i dawalam kropelki od 3 tygodnia za zgoda pediatry wiec twoj donoszony na pewno tez moze bobotic zazywac, ja daję infacol
 
Znalazlam baterie do wagi. Taka sama byla w wadze kuchennej.
No i Laurus wazy 4300g w 6 tyg. Urodzila sie 2900g. Niby ok. Tylko ostatnio jak wazylismy tez na tej wadze 2,5 tyg temu to wazyla 4100g.
Albo nie tak waga zwazyla, albo bez dokarmiania tylko tyle przybrala, czy to mozliwe?
Wroci maz to jeszcze postawiny wage w innym miejscu i zwazymy. Z takim malym krzykunem to ciezko
 
Tak tak bawarka to przysmak anglikow... no I zwrocilam uwage ze roznych mlek uzywala...np jak uzywa 2% to juz 3% nie uzyje... ja teraz tez pije bawarke choc pewnie to nie dokonca jej zasluga ze mamy pokarm hehe. Ja mysle ze tu psychika I ogolnie pic jak sie ma ochote zeby ten pokarm mial sie z zego prpdukowac. A bawarka to jak placebo ale dziala I na mjoe w ten sposob... hehe mam flaki wypije I sie napelniam haha. A tak naprawde to napelniam sie jak maly robi dluzsze przerwy. W nocy niby karmie czesciej niz w dzien a cycki pekaja I to mnie dziwi.

Ja nie wiem czemu ja raz sciagne z jednego cyca 60ml a raz 100 ml?? Przeciez mleko prpdukuje sie w trakcie ssania...hmm
 
dzis byla u mnie polozna i dowiedzialam sie czegos naprawde pozytecznego.

Od niedzieli moj Leos calymi dniami wisi na piersi. Ja w tym czasie niedojadam, nie mam czasu na nic, wykonczona jestem.
I dowiedzialam sie, ze jak nie jem dobrze, to moj pokarm jest mniej sycacy dla malego, i musi go zjesc wiecej, wiec je dluzej. Polecila mi sprobowac bardziej kalorycznej diety, min 2500 kcal, a maly bedzie jadl krocej i rzadziej.

Dzis policzylam kcal, wyszlo mi 1800, a zjadlam wedlug mnie naprawde duzo. Ciezko zjesc kalorycznie, jak podstawa diety jest gotowany kurczak, warzywa na parze:/
ale gra warta swieczki, te 4 dni mnie wykonczyly maksymalnie, spalam po 4 godziny na dobe, jadlam glownie biszkopty :/
Pokarmu mam duzo, ale co z tego, skoro maluszek sie nie najada. Musze sie sprężyc i jesc, jesc, jesc :)
 
reklama
Dziewczyny butelkowe mam pytanko...ibecnie używamy butelek dr browna 120ml..i Maly tyle powinien zjadać teraz..czasami jest jwdnks nie najedzony.mile Wasze maluchy zjadają??tak za jednym posiedzeniem??bo zaczynam się zastanawiać czy nie kupic juz butelek tych większych...kiedy zmieniałyście ??
 
Do góry