reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

U mnie jak było 96-97 na czczo i nie mogłam sobie z tym poradzić, to dostałam insulinę. Obecnie 7j i spokojnie mam 87-88 rano.

Spróbuj wieczorem na kolację zjeść coś pełnoziarnistego, co będzie uwalniać cukier stopniowo (chleb pełnoziarnisty z szynką i warzywo, woda do popicia) i zobacz jak będzie rano. Może za duża przerwa od kolacji.

Nie bój się iść do diabetologa i niech Ci pomoże to ogarnąć. Pamiętaj, że glikemia u Ciebie, to glikemia dziecka, więc i dziecko ma wysokie cukry.
 
reklama
U mnie jak było 96-97 na czczo i nie mogłam sobie z tym poradzić, to dostałam insulinę. Obecnie 7j i spokojnie mam 87-88 rano.

Spróbuj wieczorem na kolację zjeść coś pełnoziarnistego, co będzie uwalniać cukier stopniowo (chleb pełnoziarnisty z szynką i warzywo, woda do popicia) i zobacz jak będzie rano. Może za duża przerwa od kolacji.

Nie bój się iść do diabetologa i niech Ci pomoże to ogarnąć. Pamiętaj, że glikemia u Ciebie, to glikemia dziecka, więc i dziecko ma wysokie cukry.
Byłam u diabetologa, mam się badać tydzień i jeśli cukry za wysokie to dzwonić i pewnie insulina
 
Ale to 'itp' ma duze znaczenie :-)

Ja bym zaczela od tego ze wiekszosci dziewczyn nabial na ostatni posilek, a czasem i kolacje, nie sluzy. I zapewne winowajca jest chleb. Kazda Ci tu powie ze sporo kombinowala z pieczywem zeby znalezc taki ktory nie wybija cukrow rano.
Mi np pomagal tylko slonecznikowy z lidla i z polo. Juz nim rzygalam na sama mysl ale znalazlam. Innym chleby z miejscowych piekarni i to nie te typu IG czy pelnoziarniste. Niestety wiele chlebow ma dorzucany cukier do skladu. Polecam wlaczyc lupke i przeszperac watek bo gdzies poruszalysmy temat chlebow.

Sprobowalabym za to podzielic sobie kolacje i zjesc dwie mniejsze plus przed samym samym snem pol kromeczki. Ale tak wiesz ze idziesz juz w kimono to kromal zeby i lulu. Ah i jeszcze w ciazy szwankuja owoce. Oczywiscie nie ma zakazu ich jedzenia zwlaszcza jak nie wybija Ci po posilkach ale lepiej je spozywac w 1 czesci dnia.

Insulina to tez nie jest zlo, zwlaszcza przy tak wysokich cukrach na czczo. Ale to tez nie jest lek nacale zlo tego swiata wiec mimo wszystko musisz zrobic reserch pod siebie aby zmniejszyc glukoze z rana. Sproboj od takich malych krokow jak opisalam wyzej :-)
I dodatkowo jak zle sypiasz to tez ma wplyw na cukry.

Jatak ognikowo bo niestety niewiele szczegolow podalas.

Powodzenia!
 
reklama
reklama
Do góry