reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

reklama
Hej, Dziewczyny :)
Trochę się nie odzywałam, bo końcówka szalona i pełna skrajnych emocji 🙄
Dzisiaj przyjęli mnie na indukcję z powodu cukrzycy ciążowej, zalecają tasiemkę i jeszcze dziś ją założą.
Stad moje pytanie - czy któraś miała, czy się sprawdza, po ilu działa?
I drugie - cały czas ze strachu chce mi się płakać, aż mi głupio jak wchodzi położna albo lekarz. Czy jestem jedyna? Jak kobiety zachowują się przed porodem? Jestem na razie na patologii, więc co dopiero będzie z płaczem na porodówce. Jak tam zachowują się kobiety?
 
Hej, Dziewczyny :)
Trochę się nie odzywałam, bo końcówka szalona i pełna skrajnych emocji 🙄
Dzisiaj przyjęli mnie na indukcję z powodu cukrzycy ciążowej, zalecają tasiemkę i jeszcze dziś ją założą.
Stad moje pytanie - czy któraś miała, czy się sprawdza, po ilu działa?
I drugie - cały czas ze strachu chce mi się płakać, aż mi głupio jak wchodzi położna albo lekarz. Czy jestem jedyna? Jak kobiety zachowują się przed porodem? Jestem na razie na patologii, więc co dopiero będzie z płaczem na porodówce. Jak tam zachowują się kobiety?
Hej. Ja miałam tasiemke. Założona 9.45, urodziłam 20.35
Jak Ci założą to podłączą Cie do ktg. Jak będzie ok to Odłączą - wtedy spaceruj. Aktywność jest ważna żeby się rozkręcało. Ja o 15 juz na porodówce było. U mnie poszło szybko ale jak leżałam na patologii to bywały dziewczyny którym wypadała po 24h i nic... Więc ważna jest Aktywność., gorący prysznic i pozytywne nastawienie! Trzymam kciuki 😁
 
Hej. Ja miałam tasiemke. Założona 9.45, urodziłam 20.35
Jak Ci założą to podłączą Cie do ktg. Jak będzie ok to Odłączą - wtedy spaceruj. Aktywność jest ważna żeby się rozkręcało. Ja o 15 juz na porodówce było. U mnie poszło szybko ale jak leżałam na patologii to bywały dziewczyny którym wypadała po 24h i nic... Więc ważna jest Aktywność., gorący prysznic i pozytywne nastawienie! Trzymam kciuki 😁
Dzięki bardzo :) właśnie mi założyli, czekam na KTG, później mam się przespać, żeby jutro się zadziało :)
Czy w razie czego dają jakieś przeciwbólowe? Okropnie boję się tego, źe nikt mi nic nie da na skurcze, ani znieczulenia zewnątrzoponowego ani nic, straszny schiz mam na to.
 
Dzięki bardzo :) właśnie mi założyli, czekam na KTG, później mam się przespać, żeby jutro się zadziało :)
Czy w razie czego dają jakieś przeciwbólowe? Okropnie boję się tego, źe nikt mi nic nie da na skurcze, ani znieczulenia zewnątrzoponowego ani nic, straszny schiz mam na to.
Trzymam kciuki za Was ! 😊 Powodzenia !
 
Dzięki bardzo :) właśnie mi założyli, czekam na KTG, później mam się przespać, żeby jutro się zadziało :)
Czy w razie czego dają jakieś przeciwbólowe? Okropnie boję się tego, źe nikt mi nic nie da na skurcze, ani znieczulenia zewnątrzoponowego ani nic, straszny schiz mam na to.
Nie no przeciwbólowych to nie. Ma się zacząć akcja. Dałaś radę zasnąć? Mnie to tak bolało od samego początku miałam okropne bóle ze ja nie dałabym rady zasnąć. A zewnątrzoponowe zaproponowali na porodówce
 
Dziewczyny ratujcie …
W poprzedniej ciąży miałam cukrzyce ciążowa wykryta po 24 tyg . Szalały mi tylko cukry na czczo . Pozostałe praktycznie zawsze były w normie bez względu co bym zjadła …
Wartość cukru na czczo nie przekraczała 100 jednak insulina na noc została wdrożona pomimo stosowania diety .

Moje pytanie brzmi tak :
Jutro wybieram się na krzywa cukrową (9 tydz ciąży ) i multum dziewczyn pisze ze PrEd badaniem pije szklankę, nawet wiecej wody … tylko czy wtedy wynik nie wyjdzie przekłamany ?
Zrobiłam dziś test i cukier z rana miałam 101 , nastepnie wypiłam szklanke wody , po 30 min znów zbadałam cukier i było już 90 …
Jak prawidłowo wykonać badanie żeby nie było przeklamane ? Można pić tą wodę wcześniej czy nie ?

Dziękuje za wszelaką pomoc ♥️
 
Dziewczyny ratujcie …
W poprzedniej ciąży miałam cukrzyce ciążowa wykryta po 24 tyg . Szalały mi tylko cukry na czczo . Pozostałe praktycznie zawsze były w normie bez względu co bym zjadła …
Wartość cukru na czczo nie przekraczała 100 jednak insulina na noc została wdrożona pomimo stosowania diety .

Moje pytanie brzmi tak :
Jutro wybieram się na krzywa cukrową (9 tydz ciąży ) i multum dziewczyn pisze ze PrEd badaniem pije szklankę, nawet wiecej wody … tylko czy wtedy wynik nie wyjdzie przekłamany ?
Zrobiłam dziś test i cukier z rana miałam 101 , nastepnie wypiłam szklanke wody , po 30 min znów zbadałam cukier i było już 90 …
Jak prawidłowo wykonać badanie żeby nie było przeklamane ? Można pić tą wodę wcześniej czy nie ?

Dziękuje za wszelaką pomoc ♥️

Woda nie obniza Ci wartosci glukozy na czczo w organizmie tylko czas i ruch. Pozornie im dluzszy czas nie jesz tym cukier bedzie troche spadal po prostu zaczyna brac energie z organizmu a nie z posilku. A jak wiadomo woda to nie posilek i jest obojetna. Ona pomaga tylko lepiej leciec krwi do probowek:-) wiec spokojnie napij sie wody i udaj sie na badanie. I pamietaj ze glukometr ma zakres bledu nawet 15% i w gore i w dol takze to co Ty widzisz nie zawsze bedzie rownoznaczne z tym co bedzie po wynikach z krzywej. Ja podpowiem Ci jedynie abys wziela swoj glukometr i poprosila pania przy kazdym pomiarze o kropelke krwi na pasek aby sprawdzic zakres bledu swojego glukometru. Glowa bedzie spokojniejsza:-)
 
reklama
Dziewczyny ratujcie …
W poprzedniej ciąży miałam cukrzyce ciążowa wykryta po 24 tyg . Szalały mi tylko cukry na czczo . Pozostałe praktycznie zawsze były w normie bez względu co bym zjadła …
Wartość cukru na czczo nie przekraczała 100 jednak insulina na noc została wdrożona pomimo stosowania diety .

Moje pytanie brzmi tak :
Jutro wybieram się na krzywa cukrową (9 tydz ciąży ) i multum dziewczyn pisze ze PrEd badaniem pije szklankę, nawet wiecej wody … tylko czy wtedy wynik nie wyjdzie przekłamany ?
Zrobiłam dziś test i cukier z rana miałam 101 , nastepnie wypiłam szklanke wody , po 30 min znów zbadałam cukier i było już 90 …
Jak prawidłowo wykonać badanie żeby nie było przeklamane ? Można pić tą wodę wcześniej czy nie ?

Dziękuje za wszelaką pomoc ♥️
Hej, ja zawsze pije wodę przed pobieraniem krwi i tak też mi zalecają pielęgniarki, bo inaczej wkłucie u mnie byłoby praktycznie niemożliwe.
Przed krzywa cukrowa tez pilam normalnie wodę, a wynik na czczo i tak miałam za wysoki.
 
Do góry