reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

hmmm sama nie wiem ale chyba czasami lepiej mieć większą niż za małą ;) więc może te 90cm

u mnie niecałe 7 tyg i też mam nadzieje ze dieta wystarczy a pozwalacie sobie czasem na cos slodkiego czy rygor ??


 
reklama
oj pozwalam sobie :) i to prawie codziennie. Z tym ze mi cukier po słodkim nigdy nawet 110 nie przekroczył. Przewaznie u mnie to lody, badz owoce, lub 2w1 :)
 
Witam:-) ja jutro mam wizyte u diabetolog ktora ciezarne cukrzycowe prowadzi ,na razie przy telefonicznej rozmowie kiedy sie do niej zapiswałam kazła mi odstawic cukier i słodycze.Boje sie troche jak to wszystko ogarne tz diete itp .Poczytywałam Was troszke i widze ze spacer po posiłku pozwala wam jakos ten wynik unormowac ,ja niestety musze lezec (leze juz prawie dwa miesiace) i to tez mnie martwi ,boje sie o malenka czy ta cukrzyca moja jej nie zaszkodzi .....
 
boje sie o malenka czy ta cukrzyca moja jej nie zaszkodzi .....

Kochana, nie martw się na zapas, jeśli będziesz trzymała się diety ( a w razie czego jest jeszcze insulina) i trzymała cukry na wodzy, to nic złego się nie będzie działo, moje dzieciaki urodziły się zdrowe i zdrowo się chowają (a w drugiej ciąży byłam już na diecie i insulinie od 2 miesiąca ciąży ).

Trzymaj się cieplutko :-)
 
no bo ja też się przyznam że czasami sobie pozwalam ostatnio tydzień temu u teściowej byłam na urodzinach i zjadłam kawałek ciasta hmmm mniamsiu owoce jem codziennie bo mogę ;P najgorzej na początku było z obiadami teraz wiem po czym jest o.k i to jem wytrwam jakoś do końca kurcze tylko coś kolacja nie halo bo dziwnie mam 113-116 wczoraj i dzisiaj a zwykle miałam 85-110 może to ta wędlina ;/ nawet godz spacer średnio pomógł ale mieszczę się w normie ale gdy tak skacze mam cykora;/

muszę dzisiaj jeszcze zmierzyć między 22-3 w nocy mam nadzieję że będzie o.k i rano również ehhh


 
Asiek888, mi diabetolog mówiła, że najlepiej jakbym miała cukry między 115-120 nie niższe i nie wyższe, takie cukry jak masz są super, więc się nie zamartwiaj :-) no i masz super, że możesz sobie podjadać słodycze i owoce :-)

Cukrów w normie życzę :-)
 
jem ale bardzo rzadko jak coś to po obiedzie bo cukier zmierzę o 14 a potem o 19 kolacja dopiero ;D i za godz znowu wymyślić coś na obiad u mnie na małe cukry nic nie gadają tylko na wysokie eehh co poradnia to inaczej ;)

 
dzięki dziewczyny za rady mi juz pomyslów brak na śniadanie i kolację dziś po razowym chlebie salacie ogórku, plasterku pomidoru i kawaleczu cebuli strzelił mi do 180 a wczorwj ten sam chleb z sałata i ogórkiem 120 normalnie poplakalam się z nerwów
 
reklama
Dziewczyny nie zazdroszczę. U mnie po dwóch testach z glukozą (75g) wyszło podejrzenie cukrzycy ciążowej. Dostałam skierowanie do szpitala gdzie spędziłam 5 dni. Tam miałam badany cukier 3 razy dziennie i nic. Okazało się, że na całe szczęście to nie cukrzyca, a cukier w normie. Nie mam pojęcia jak moja przychodnia robiła to badanie, że wyniki były takie kosmiczne.
 
Do góry