reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Agga ja piłam szklanke mleka na zgage i zawsze mi to pomagało = tylko wtedy nie wiedziałam że mam cukrzyce.
Assica, Emka pisałyście coś o łuszczącej się vskórce, polecam krochmal - wypróbowany przez wiele mam. Ja nie stosowałam bo mój miałtylko nóżki ale to trwało kilka dni.
A jak smartujecie swoje niunie? przed czy po kąpieli?
Mi położna poleciał oliwkować dziecko przed kąpielą, dlatego biorę go w pieluszce - po wymyciu jego ciałko jest nawilżone i nie ma zatkanycj por.
Megi ja jem wyłącznie białe pieczywo bo jak jadłoam razowe to mój mały miał kolki - życzę wszystkim mamom aby nie musiały przechodzić tych nieszczęsnych kolek - to jest straszne. Na szczęście nie widzę , że mój malutki miał, tzn przechodzą mu ale nadal profilaktycznie podaje kropelki.
Co do diety to na początku to bardzo się pilnowałam i też ograniczałam nabiał, teraz jem nawet czekolade, nie dużo ale moglam poczuć ten wspaniały smak.

Miłego wieczorku życze
 
aasica wcześniej piłam szklankę maślanki zagryzając kanapką z serem żółtym i jak ręką odjął ale po 30tc przestała mi pomagać. Próbowałam podjadać siemię lniane i robić kleik z tego ale też na niewiele się zdało. Mleko = odruch wymiotny u mnie :) a migdałów niestety nie mam bo wszystkie do ciastek poszły a o tej porze to ciężko trochę ze sklepem^^

Tak więc wyssałam 1 drażetkę. Trochę pomogło nawet bardzo ale zjadłam kolację (dwa jajka na miękko + kawałek razowca) i jakiś taki delikatny niesmak powrócił. Aaale.. w porównaniu do tego co było to niebo a ziemia :D

I pomyśleć, że W ŻYCIU przed ciążą zgagi nie miałam! Zaczęło sie po 20 tygodniu, później chwila spokoju i znowu mnie męczą paskudne zgagi. Na szczęście już krócej niż dłużej :D

Dobrej nocy życzę i dziękuję za radę z migdałami. Jutro sobie "załatwię" bo kolejna zgaga napewno przyjdzie i spróbuję co z tego wyjdzie.
 
Witam sie wieczorowa pora.Dziewczynki powiedzcie mi czy wy jecie na sniadanie platki z mlekiem???Ja dzisiaj zjadlam oczywiscie mleko bez tluszczu i platki fitness i po godzinie sie przerazilam bo na glukometrze bylo 180.Ja za bardzo nie wiem co moge jesc bo sama sobie zaczynam serwowac dietke ale z tymi platkami to szok.
 
moja w nocy prawie wogole. tzn tata ja usypia do 2. potem ona budzi sie i ja razem z nia o 4 potem o 5 albo 6 potem 7 albo 8 ;)

haaa ! i po calym dniu mleko nie leci ! :/
 
Witam sie wieczorowa pora.Dziewczynki powiedzcie mi czy wy jecie na sniadanie platki z mlekiem???Ja dzisiaj zjadlam oczywiscie mleko bez tluszczu i platki fitness i po godzinie sie przerazilam bo na glukometrze bylo 180.Ja za bardzo nie wiem co moge jesc bo sama sobie zaczynam serwowac dietke ale z tymi platkami to szok.
Podobnie jest u kazdej z nas, na sniadanie lepiej zjedz mala kromeczke z wedlina. Platkie z mlekiem to b. duzo weglowodanow, lepiej je zjesc popoludniu lub wieczorem jak trzustka juz sie rozkreci, jak poczytasz watek to zobaczysz ze tutaj dziewczyny tez mialy z tym problem.
Zagladniej jeszcze na ta stronke
DobraMama.pl - cukrzyca ciążowa - Forum
tam tez pisza co i jak. w kazdym razie ja na sniadanko zjadam najczesciej kromeczke z wedlina, lub jajecznice z chlebkiem, tu zawsze moge zjesc nawet kilka plasterkow boczku wyprazonego i cukier mam rewelacyjny- ja mierze cukier po 2 godz. a ty?


Milej niedzieli zycze wszystkim slodkim:)))
 
Witam niedzielnie!
reeni normalnie jadłam i cukier był ok, ale u mnie to nie wiadomo czy cukrzyca ;)
co do truskawek to w szpitalu dali zupę truskawkową na obiad, więc chyba można
a poród sn, mała urodziła się bardzo szybko bo niecałe 2 godziny na porodówce :)
 
reklama
o to super moja po 17 h nie chciala wyjsc ;p
ja od 4 nie spie.. mala spi po 30 min :/ nie mam sily zupelnie bo to kolejna taka noc... :(
boli mnie glowa oczy - bo nosze soczewki i ich praktycznie wogole nie wyjmuje - kreci mi sie glowie.. nie mam kiedy zjesc.. a z moim sie poklocilam i nie odpuszcze poki on nie przeprosi wiec robie wszystko sama ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry