reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witam w niedzielny poranek
Riterka to miałas podobny poród do mojego, ja byłam 1,5 na porodówce:-)
Gosiek każdej z nowych mamuś podaje stronę www.tabele-kalorii.pl na tejstronie dowiesz się wszystkie, co ile ma węglowodanów. Ja na śniadanie czasami jadłam płatki owsiane 2 łyżki na szklance mleka.:tak:

Emka szczere współczucia co do nocy. Mój mały zawsze budził mnie 2 razy i narzekałam:-p ale dzisiejsza noc to 4, za chciało mi się przystawiać go do piersi, a on jak tylko ją poczuł to zaraz zasypiał więc miałam pobudke 4 razy:wściekła/y::zawstydzona/y::-( a tak jak dam mu butle to dobre 6 godzin śpi:-)
Emka jak na Ciebie działą zmęczenie? U mnie objawia się to wilczym apetytem:szok:Na dzień dobry zjadłąm 2 batony:wściekła/y: jedynie co mi zostało z diety cukrzycowej to ostatni posiłek koło 18:cool2:
 
reklama
Witam!
Ewela222 - a nie musisz mierzyć cukru glukometrem - mi od samego początku lekarz kazał mierzyć i po 2 tygodniach do kontroli. Hasło "ograniczyć cukier w diecie" wcale nie musi oznaczać wyeliminowania tylko cukru, ale i pozostałych węglowodanów:tak:
Doris31 - glukometr nie jest zbyt dokładnym narzędziem i z różnych palców pomiar może być różny - tak mi tłumaczył lekarz - mówił też, by mierzyć z drugiej kropli krwi, bo to bardziej wiarygodne - no i myć ręce:tak: a skoki każdej z nas się zdarzają czasami nie wiadomo skąd
Agga86 - współczuję zgagi - u mnie dopiero są jej początki i jakoś wytrzymuję, ale jak ma się zwiększyć jeszcze to nad renni też juz myślałam
Gosiek26 - ja nie jadam płatków z mlekiem - czasami z jogurtem, ale nie na I śniadanie tylko zjadłam ostatnio na II i nie mierzyłam potem - teraz jak będę jadła to zmierzę:szok: bo nie sądziłam, ze aż tak mogą podnieść cukier

życzę spokojnej niedzieli;-)
 
Witam sie wieczorowa pora.Dziewczynki powiedzcie mi czy wy jecie na sniadanie platki z mlekiem???Ja dzisiaj zjadlam oczywiscie mleko bez tluszczu i platki fitness i po godzinie sie przerazilam bo na glukometrze bylo 180.Ja za bardzo nie wiem co moge jesc bo sama sobie zaczynam serwowac dietke ale z tymi platkami to szok.


Witam słodkie.

Tych płatków to nie mogłam jeść bo też od razu cukier szalał....i może na śniadanko spróbuj tak jak radzą dziewczyny....kanapka z wędlinką.....spróbuj może też te owsiane...ja tylko te mogłam jeść...ale na każdą różnie to działa.

agga ja ogólnie objadałam się migdałami ze skórką i wcinałam z 2-3 paczki na tydzień i na zgagę nie narzekałam...zdarzyła się pod koniec ze 4 razy tylko....

doris pamiętaj o myciu rączek

gabrielka no ja małej nie chcę chwalić ale budzi się tak koło 1 potem o 3-4 następnie koło 7 dziś obudziła się 4 razy ale dlatego że w czasie karmienia krótko jadła bo jakieś 5-10min i zasnęła
 
Witam sie wieczorowa pora.Dziewczynki powiedzcie mi czy wy jecie na sniadanie platki z mlekiem???Ja dzisiaj zjadlam oczywiscie mleko bez tluszczu i platki fitness i po godzinie sie przerazilam bo na glukometrze bylo 180.Ja za bardzo nie wiem co moge jesc bo sama sobie zaczynam serwowac dietke ale z tymi platkami to szok.

Chyba przed wczoraj był własnie program opisujący jaka jest kaloryczność właśnie takich płatków.. nawet dwie specjalistki wydały taką książkę o dietach... i się okazuje, że kaloryczność takich płatków fitness wcale nie odbiega zbytnio od zwykłych płatków oblanych miodem.. znaczy zawartość w nich cukru nie wskazuje że mają mniej węglowodanów od najzwyklejszych... także ja się wcale nie dziwię Twojemu wynikowi.....:tak::tak:
 
ja nadal poklocona ;) focha ostrego odwalilam ;)
co do zmeczenia.. ja nie jem wogole. sucharki i woda tylko.. aha i moze kawalek czekolady. na chwile obecna od 4 rano jadlam musli tylko :| wykoncze sie chyba ;) w glowie mi sie koluje i wogole.. no ale foch to foch. strajk ! ;)

zjadlam ziemniaki z kotletem ;) tak informuje zebyscie sie nie martwily ;)

co sadzicie o nieobowiazkowych szczepieniach ? warto placic i robic ? ;) dla dzidzi wszystko ja wiem ale czasem cos jest zupelnie zbedne a szczepienia nie sa tanie..
 
Ostatnia edycja:
Andzia_S
właśnie mi nic innego lekarz nie powiedział tylko,ze to górna granica normy i żeby uważać, a to moja pierwsza ciąża i nie zdawałam sobie sprawy,że może to być tak wazne...:zawstydzona/y:

megi_27_
obciążenie miałam 50.

Zrezygnowałam całkiem ze słodyczy, których jadłam wcześcniej bardzo dużo:-( i nie bardzo wiem co dalej, do następnej wizyty daleko(8kwiecień), i nie wiem jak mam jeść żeby nie zaszkodzić dziecku....
 
Ewela - moim zdaniem to lekarz powinien Ci dać jeszcze skierowanie na badanie po 75g i wtedy podjąć decyzję. tak w ogóle to wczesnie miałas to badanie - z reguły robią to po połowie ciązy:tak: zastosuj dietę tzn. zrezygnuj ze słodyczy, ogranicz białe pieczywo, makarony, ziemniaki i kluski i jedz duzo warzyw i sama zobaczysz jak będzie 8 kwietnia. A masz jeszcze powtarzać to badanie z 75g???
 
Andzia_S
właśnie mi nic innego lekarz nie powiedział tylko,ze to górna granica normy i żeby uważać, a to moja pierwsza ciąża i nie zdawałam sobie sprawy,że może to być tak wazne...:zawstydzona/y:

megi_27_
obciążenie miałam 50.

Zrezygnowałam całkiem ze słodyczy, których jadłam wcześcniej bardzo dużo:-( i nie bardzo wiem co dalej, do następnej wizyty daleko(8kwiecień), i nie wiem jak mam jeść żeby nie zaszkodzić dziecku....


mnie się wydaje, że skoro wynik nie był przekroczony to nie ma potrzeby powtarzać z 75 g.. zawsze to jest dodatkowe obciążenie trzustki, która i tak przez ciążę jest obciążona.. a moim zdaniem najlepiej jak ze słodyczy zrezygnujesz... i nawet ze słodzonych napoi.... ja mam stwierdzoną cukrzycę ciążową... kłuję się 4 razy dziennie a wyniki mam super, pomimo jedzenia tak jak dotychczas z pominięciem słodyczy, słodzonych napoi... a owoce tylko do 18.... jem prawie wszystko.. także nie sądzę abyś miała się czym przejmować... na pewno elilminacja węglowodanów do niezbędnego minimum Ci na zdrowie wyjdzie i tyle...
 
reklama
Andzia_S_ Nie mam powtarzać z 75. Lekarz sie tym moim wynikiem nie przejął specjalnie, a teraz przeniosłam sie do innego ze względu na miejsce zamieszkania i ten to wogóle nie patrzył.. :( Tylko położna przy wypełnianiu karty zwróciła uwage i ja też sie zainteresowalam..

wiolan
Norma jest niby do 140, a ja mam 144, to już odrobine ponad.. Poza tym, ja nie umiem sobie wyobrazić takiego ograniczania, i nie bardzo wiem jak sie za nie zabrać..
Myśle nad tym,żeby sobie pójść zrobić badanie na wlasną ręke,ale mówisz,że to obciążenie..

I nie wiem czy jak bede czekać do kwietnia to sie coś złego nie stanie? zakołowana jestem już całkiem...
 
Do góry