reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Cześć brzuchatki,
miałyscie robione usg Dopplerowskie, bo mam skierowanie do szpitala w ponioedziałek , gin stwierdził że to tak profilaktycznie ,bo blixniaki ale.... do końca pewna nie jestem :-:)-(
 
reklama
Rybko, trzyam kciuki za Twojego maluszka. Jesli moze Cie to pocieszyc, to w mojej rodzinie jest 10letnia dziewczynka z wodogłowiem, jest fajna, wesoła i mądra, wodogłowia ten co nie wie to nie zauważy (miała robione odciąganie płynu za pomocą takiego sączka w główce). Trzymaj się i staraj myśleć pozytywnie, to teraz najwazniejsze.
 
Rybko, trzyam kciuki za Twojego maluszka. Jesli moze Cie to pocieszyc, to w mojej rodzinie jest 10letnia dziewczynka z wodogłowiem, jest fajna, wesoła i mądra, wodogłowia ten co nie wie to nie zauważy (miała robione odciąganie płynu za pomocą takiego sączka w główce). Trzymaj się i staraj myśleć pozytywnie, to teraz najwazniejsze.

dzięki

wiem doskonale z czym się wiąże wodogłowie i inne zaburzenia u dzieci bo na co dzień pracuje z dzieciakimi niepełnosprawnymi z różnymi zaburzeniami
ale jakoś tak inaczej jest jak to dotyczny twojego maleństwa

i dziś wielki grzech LODY o 20 zamiast II kolacji mam doła więc mogę cukier szybko spadnie:tak:
 
rybko a może te wyniki mogą się jeszcze zmienić ? nie znam się na tym ale jakoś wierzę że się wszystko wynormuje u dzidzi
mocno trzymam kciuki
z tętnem też mieliśmy problemy i przy porodzie a dokładniej przy skurczach to już wogóle było nieciekawie u nas dobrze się skończyło
tylko mała jest teraz pod opieką kardiologa

zapomniałam Wam dopisać że po porodzie kazali mi zmiejszyć insulinę o połowę po trzech dniach odstawili całkowicie i tylko jeden dzień miałam kontrolowane na samej diecie
wyniki były ok

czytam o Waszych zmaganiach z dietą i tak sobie myślę że naprawdę ciężką drogę mają dzidzie z mamusiami z cukrzycą
cieszę się ze to juz za mną i mocno trzymam kciuki za Was
 
Rybko, myslę, ze Kasia ma rację. jeszcze wszystko może być dobrze. osobiście znam wiele takich przypadków.

Miejmy nadzieję, ze Basia po wszystkim. Po porodzie i ze pożegnała się z cukrzycą.

ja niestety coraz więcej mam grzeszków na sumieniu, ale od jutra koniec - wracam do sumiennego przestrzegania diety.

Pozdrawiam.
 
Cześć dziewczyny :tak:dziś byłam u lekarza bo w zeszłym tygodniu troche plamiłam ale na szczęście wszystko jest ok to 11 tydzień od om i dzidzia ma 11t i 2 dni. Chyba ten glukometr wywale wczoraj jak robiłam pomiar to z jednego palca miałam 161 za kilka sekund z drugiego 99 i za kilka sekund z trzeciego 124 sama nie wiem co mam myśleć nie wiem czy zadałam wam pytanie odnośnie glukometru optium xido kupiłam nowy na allegro co o nim sądzicie?. Dziewczyny znalazłam gdzieś na forum artykuł jakiegoś profesora że powinnyśmy glikemie trzymać w przedziale między 65 a 180 a przedewszystkim nie przekraczać 200 więc te skoki 160, 180 chyba nie są zagrożeniem dla maluszka. Co o tym myślicie?:-(
 
więc raz jeszcze pisze

witam słodko

dzięki za dobre słowa i wsparcie

my jesteśmy też dobrej myśli musimy wierzyć, że będzie ok

najgorsze jest to że każde usg to dla nas stres a nie wielka przyjemność z podglądania dzidziusia ale razem damy rade

musimy:-D

iwona197730


co do norm to każda z nas ma inne aż dziw bierze, że są tak rozbieżne te dane ja mam na czczo do 90 a godzinę po posiłku do 120 a jak było wyżej dostałam insulinę i teraz już cały czas się kłuje
a co do różnych wyników pomiarów to tak już jest i lepiej się w to nie zagłębiać:tak:

ja po porodzie z córcią od razu miałam odstawioną insulinę i dietę miałam być na diecie do 1700 kalorii ale byłam na diecie karmiacej mamy alergika
jedyny porzytek była taki że 6 tygodni po porodzie ważyłam juz 5 kilo mniej niż przed porodem a po 4 miesiącach 8 kilo mniej

jak ja zazdroszczę tym mamuśką na końcówce przed nami jeszcze sporo czasu
 
reklama
więc raz jeszcze pisze

witam słodko

dzięki za dobre słowa i wsparcie

my jesteśmy też dobrej myśli musimy wierzyć, że będzie ok

najgorsze jest to że każde usg to dla nas stres a nie wielka przyjemność z podglądania dzidziusia ale razem damy rade

musimy:-D

iwona197730

co do norm to każda z nas ma inne aż dziw bierze, że są tak rozbieżne te dane ja mam na czczo do 90 a godzinę po posiłku do 120 a jak było wyżej dostałam insulinę i teraz już cały czas się kłuje
a co do różnych wyników pomiarów to tak już jest i lepiej się w to nie zagłębiać:tak:

ja po porodzie z córcią od razu miałam odstawioną insulinę i dietę miałam być na diecie do 1700 kalorii ale byłam na diecie karmiacej mamy alergika
jedyny porzytek była taki że 6 tygodni po porodzie ważyłam juz 5 kilo mniej niż przed porodem a po 4 miesiącach 8 kilo mniej

jak ja zazdroszczę tym mamuśką na końcówce przed nami jeszcze sporo czasu
Wczoraj byłam znowu na KTG z powodu cukrzycy kontroluje serduszko co tydzień.W zeszłym tygodniu miałam powtarzane ,bo mała się nie ruszala a teraz znowu tachykardia.Znowu powtórka badania o 17 i juz wszystko ok.Jak to jest możliwe...Jeszcze ok.5 tygodni do porodu a tu co badanie to trzeba powtarzać.Ginekoleg w szpitalu nie podobały się ranne cukry powyżej 90 a mi powiedzieli wcześniej na Karowej ,że mogą być do 95 a nawet jeżeli minimalnie przekraczają to jest to w granicach błedu.NIe można się z tym wszystkim połapać.
 
Do góry