reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Iza te ketony, sama się zastanawiam czy je zbadać, ale narazie odpuszcze, mam w piątek wizytę u hematologa i tu się boje. A o jogurt właśnie ostatnio ją pytałąm, ma za dużo węglowodanów i np jabłko, absolutnie nie, ewentualnie serek ziarnisty. Pytałam czy mogę np do śniadania zjeść to nie powinnam ale jeżeli już muszę:tak:
Tak jak pisała Aga co region to inne normy i inne diety. Ja myślę, że ona zdecydowanie przestraszyła się moją wagą, jak przyszłam do niej w 6miesiącu to miałam +18kg:szok::szok::szok: Zawsze lubiłam owoce i słodycze i nigdy nie walczyłam z nadwagą, wręcz odwrotnie :-D

Basia przygotowana jesteś już??? Jutro jest święto to może Twój maluszek się zdecyduje, musi mu być tam bardzo bardzo dobrze;-)
 
reklama
Pulka[/B], super, ze się odezwałaś! Serdeczne gratulacje!

Aasica, gratuluję dziewuszki!

Mój gin powiedział dzisiaj, ze nic nie zapowiada wcześniejszego porodu, ale czuję się fatalnie. Może z emocji.
Pozdrawiam.
 
GRATULUJĘ PULKA I WINOROSLINKA! Ale fajnie że macie już swoje maleństwa całe i zdrowe u siebie!
Ja w ogóle krzywej nie miałam robionej z żyły tylko z palca! więc trochę mnie zmartwiłyście.
dwa dni byłam na wyjeździe w sopocie i dieta w ogóle mi nie szła, bo nie było jak kanapek sobie robić, więc na kolacje zjadłam np. naleśnika z szpinakiem po którym miałam 110! ogólnie to tylko nabiału nie mogę jeść i żadnego chleba po po tych produktach mam ponad 150, ale lekarz każe jeść chleb, więc skaczą mi te cukry tak od kanapki do kanapki! a denerwuje mnie to strasznie bo w sumie sama nie wiem czym zastąpic ten chleb!
A schudłam 2 kg pomimo tego że wydaje mi się że non stop jem - aż mi źle od tego żarcia, szczególnie ta kanapka o 22.30 jest tragedią, bo czekam i czekam aż będę mogła ją zjeść i iść spać- ale chodzenie spać tuż po kanapce mi nie wychodzi bo zasnąć nie mogę przez kilka godzin tak przeżarta. A lekarz mnie okrzanił, że schudłam i każe więcej jeść :-) śmieszne bo ja żrem a nie jem!
 
U mnie dzisiaj rano 101!!!:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Tylko nie wiem dlaczego bo wczoraj ani jednego grzeszka. A już się cieszyłam, że moja trzustka troszkę odpuściła a tu d...:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Maria a próbowałaś tego chleba o którym pisała Iza? Tych pakowanych desek długoterminowych? Ja do puki nie znalazłam razowego żytniego bez żadnych dodatków też go jadłam i miałam po nim super cukry. Lekarz każe Ci jeść chleb bo w nim jest dużo przyswajalnych węglowodanów i łatwo liczyć WW. Warto popróbować bo szukanie zamienników to trudna sprawa.

Miłego dnia wszystkim, bo u mnie przez ten poranny cukier to humor zepsuty na resztę dnia. Rogal marciński na bank nie znajdzie się dzisiaj w moim jadłospisie. A tak o nim marzyłam:-:)wściekła/y:
 
Hej,
Iza ja wczoraj tez sie pochwalilam curami i po kolacji 121, a juz myslalam ze trzustka i mnie odpuscila, ale ja za duzo poprostu zjadlam wiem to napewno, zachcialo mi sie makreli wedzonej no i pol poszlo na raz, potem manadrynka i dwie kanapki spore, ale dzis cukier rano ok 82 a oklo 24 zjadlam kawalek torcika bo nie moglam spac i lazilam po kuchni, a na rogalika skus sie bedzie ok, pozdrawiam:)))))
 
WINOROŚLINKA I PULKA GRATULACJE!!!!!!!!!!!!

AgMich dzięki za wiadomość, napiszę jak tylko urodzę:-) wysłałąm swój ale nie wiem czy dotarł....większość rzeczy już kupiłam dla maluszka, teraz trzeba tylko czekać:-)

a cukry mogą w tym okresie ciąży być wyższe, potem się unormują...byłam wczoraj u diabetologa po raz ostatni i dała mi zaświadczenie że jestem ,,metabolicznie przygotowana do porodu", po porodzie mam mierzyć na czczo i jak będzie poniżej 100 to dobrze i przyjść po 3 miesiącach a jak będą wysokie to dzwonić...
wczoraj 88 dziś 96 więc waha się cały czas...

ale pogoda...zaraz strzelę sobię kawusię bo to moja jedyna przyjemność:-D
 
Ostatnia edycja:
WINOROŚLINKA I PULKA GRATULACJE !!!!

hidi a powiedz kto bedzie Ci robil cc? Bo mi robila cc prof.Kwasniewska i dr Swatowski i jestem bardzo zadwolona:-)
 
Hidi wiadomość dotarła nawet dwa razy:-D:tak: teraz to już z górki! Masz takie same wytyczne po porodowe jak ja. Kurcze ja juz odliczam dni...

Dziwny dzień dzisiaj. Jakaś rozbita jestem a na dodatek cukry skaczą jak szalone. Chyba jednak skończy sie jedzenie serków na śniadanie. :-( W ogóle ciężko mi było zbić dzisiaj ten cukier. A na obiad bezpieczny omlet mam nadzieję, że będzie ok bo już mam dosyć wszystkiego. tylko usiąść i płakać...:eek:
 
hej

gratuluje swiezo upieczonym mamusiom:tak:

co do cukrow to ja juz glupia jestem - dzis na czczo mialam 97 a po sniadaniu 84 i o co tu chodzi?:wściekła/y:

a co do zmeczenia to w te pogode tez chodze jakas struta:sorry::crazy:
 
reklama
Witam dziewczyny w ten pochmurny dzień
U mnie rano 100, to jeszcze nie jest źle, ale na 2 śniadanie kawka i kawałek babki cytrynowej (z ildla) naprawde polecam, bo cukry po niej w górnych normach , a jest pyszna, tylko później 2 godziny chodziłm po domu i próbowałam sprzątać. Niestety coraz częściej brzuch mi twardnieje, czytałam o tym, że to normalne ale wolę nie przeginać.

Maria ja kupuje chleb w lidlu, pakowany po kilka kromek, czarny, mokry, mniej więcej 1 kromka ma 28g, a 25g tego chleba składa się na 1ww. Idzie się do niego przyzwyczaić i jest w miarę syty:tak:

Iza czy ciemne pieczywo, np chleb słonecznikowy lub bułki wieloziarniste można jeść przy diecie karmiącej?
Kurcze czym bliżej to mam coraz większego stracha:szok::szok::szok: i coraz większego lenia, od kilku dni pakuje torbę do szpitala i nadal jestem na początku:wściekła/y:nie mogę się zmobilizować:wściekła/y:
Wczoraj przeczytałąm, że to normalne , że kobieta w tak wysokiej ciąży nie potrafi się skupić i jest rozdrażniona... wytłumaczyłam sama siebie przed sobą:laugh2:
 
Do góry