reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ale dziś jestem w kur.... . w sumie nie wiem czemu ale w ogóle mi przejść nie chce, nawet na zakupach byłam, z psami (które prawie zabiłam z złości), i na basenie. Na KTG wyszło wszystko ok- podobno bo lekarz się ogranicza tylko do tekstu ok.
Ale po dwóch kanapkach rano z serem i szynką miałam 172!!!! a wczoraj po 6 pierogach ruskich + 4 z mięsem miałam 97!!!! no i to mnie chyba najbardziej wkurzyło. A teraz zjadłam słonecznika z karmelem prażonego (na poprawienie humoru - ale nic to nie dało) i obiad- gulasz z ziemniakiem i mam 113!!! no super! nic nie rozumiem.
 
reklama
Maria28: witam w klubie niemogących zrozumieć :-) Nie denerwuj się, bo to bez sensu... pieski pewnie już cie przeprosiły :-). Może rano to wina chleba... Ale tego wyniku po ruskich to ci zazdroszcze!!!! ja mialam 146 :-( (ale byly odsmazane, musze z takimi z wody spróbować)
 
Cześć dziewczyny

znalazłam chwilkę. Dzisiaj po raz pierwszy sprawdziłam cukier. Po obiedzie cały talerz pierogów i śmiatanka po dwóch godzinach 121, a z tego co wiem norma jest 140 , więc chyba dobrze co?
 
Rybka to straszne i takie niesprawiedliwe. Jak przeczytałam ten wpis to stanęła mi przed oczami cała sytuacja z naszym Aniołkiem. Wciąż powraca pytanie dlaczego los tak okrutnie karze nasze małe istotki. :-:)-:)-( Światełko dla Antosia (*)

Pulka wydaje mi się, ze to rewelacyjny wynik! Tylko pozazdrościć!:tak: A karmisz piersią? Jak dieta karmiących?

Kuroslaw dzisiaj już lepiej bo bolą tylko pachwiny. Najważniejsze, że nie mam skurczy a mały jest bardzo aktywny. Uwielbiam takie dni gdy czuję jego stopy między moimi żebrami. :-D Fajny ten wózeczek.

Marai nie wkurzaj się tak bo cukry sobie pogorszysz. Co do tych wahań to ja też nie mogę zrozumieć. Ale wydaje mi sie, ze u Ciebie to ten ser bo nie wszystkie moga jesc go od rana. Spróbuj jutro z samą wędliną i zobaczysz co bedzie się działo.
 
Czesc kobitki ja juz po wizycie widzialam mojego szkrabka no moze nie taki szkrabek wazy 2412g wszystko jest wporzadku wizyta kolejna za 3 tygodnie noi w miedzy czasie mam wyniki zrobic, jestem szczesliwa ze rosnie ladnie jest zdrowiutki i oby tak dalej czego zycze Wam wszystkim. Buzka lece papa
 
Witajcie
dzisiaj mam pytanie czy ktoras z Was wie jak powinny wygladac wyniki po ciazy? NIe spytalam sie lekarki i teraz nie wiem, oprócz tego ze powinno sie mierzyc po 2 godz. nie po jednej jak w ciazy, ale czy norma jest nadal taka sama, czyli do 120? Gdzies wyczytalam ze do 140 ale juz sama nie wiem...
 
Winoroślinko, normy cukru dla nieciężarnych:

Poziom cukru we krwi na czczo < 110 mg%
Poziom cukru we krwi 2 h po posiłku < 140 mg%
Poziom cukru we krwi przed snem < 120 mg%
Hemoglobina A1c< 6%
źródło: Polskie Towarzystwo Diabetologiczne :: Ważne problemy :: Jak mogę poprawić kontrolę glikemii?

Maria28, rano zwykle jest najgorzej. Trzustka musi sie rozruszać. ja np. dostałam insulinę tylko do śniadania, bo potem jest ok.

Czy ktoś ma może jakieś wieści od Basi?
 
Dziewczyny, trochę dziś poczytałam o szczepionkach, bo mamy szczepienia w poniedziałek. Jest taka szczepionka Euvax podawana w szpitalu w 1 dobie zycia dziecka (pw żółtaczce). Moja Sabinka ją dostała niestety, a doczytałam dziś że ta szczepionka zawiera najwięcej rtęci z dostępnych na rynku. Ale pewnie koncern farmaceutyczny posmarował gdzie trzeba i nasz szpital zakupil to dziadostwo.
Piszę to dlatego, ze mozna odmowic przyjecia tej szczepionki jeśli w Waszym szpitalu też nią akurat raczą i zakupienia szczepionki bez szkodliwego tiomersalu, na bazie którego jest Euvax (tylko wtedy trzeba męża do apteki posłać).
 
reklama
Cześć dziewczyny
Ja już po wizycie u hematologa i mam zaświadczenie, że będę miała przetaczane płytki przed porodem, dokładnie będę wiedzieć jak zapytam mojego gin w poniedziałek. Ludzie są okropni, jeszcze jak byłam tam ostatnio to mnie przepuśili choć nie wszyscy a dziś??? Totalna porażka, dobrze, że była ze mną koleżanka, bo niedość , że trzeba dojechać nad czczo do poradni 45km to wszyscy w kolejce do laboratorium udają, że nie widzą ciężarnej. Porażka. A wyniki - płytki lecą na potęgę!!!:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: W lutym mam się zgłosić do kontroli. Oczywiście jestem dobrej myśli , że wszystko będzie dobrze, jedyne pozytywne myśli. Inaczej być nie może:cool:

Dziewczyny macie coś na swędzenie brzucha. Od dwóch dni strasznie swędzi mnie brzuch w okolicach pępka. Smaruje to oliwką i kremem, ale to pomaga na chwilę. Nie chce mieć rozstępów:wściekła/y:

Rybka trzymam kciuki, wierzę , że wyniki jeszcze się zmienią i będzie wszystko dobrze!
Przepis na placki dała któraś z dziewczyn , jeszcze ich nie robiłam - jajko, mleko i otręby żytnie, jeżeli chcesz mieć jak naleśniki to mniej otrębów, jeżeli chcesz mieć placki to więcej. Mam nadzieję, że dobrze to zapamiętałąm.
Dziewczyny która z Was dała przepis? Dobrze pamiętam?
Kurcze przeczytałam posty od wczoraj i coś nie mogę się uspokoić, jakoś nie mogę zebrać myśli , dlaczego tak się dzieje i życie jest tak niesprawiedliwe.

Aga może nie powinnaś o tym czytać i staraj się jak najmniej myślec (wiem, że nie jest to łatwe) ale to dla Maleństwa, żebyś nie dosatała skurczów no i nogi do góry i odpoczynek!!!
Tak nawiasem mówiąc to marze o odpoczynku. nie mogę położyć się wcześniej choć czuje sennośćbo insulina, w nocy kilka razy wstaje do ubikacji a rano mierzenie cukru i śniadanie na godzinę, po południu nie potrafię zasnąć a do tego coś mi sie z anteną telewizyjną stało i mam obraz podzielo0ny na dwie części więc nie mogę oglądać.:wściekła/y:
 
Do góry