reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

AgMich i IzaBK -dzieki za info. Chcę mamę troche ponakłuwac, bo ma wysoki cukier na czczo -ponad normę -a ciężko ją zmusić do wizyty u lekarza ;-)
Zamówiłam juz ten z pierwszego linku za 43 zł priorytetem. Szkoda, ze jest weekend, bo by szybciej doszedł :happy:
Dzisiaj tragedia -głód mnie dopadł i 2 ciasteczka Lu Go poszły w ruch... i nie mam glukometru (jeszcze), żeby zobaczyć czy bardzo zgrzeszyłam...
 
reklama
Cześć Dziewczyny
IzaBK po pierogach diabetolog powiedziała, żebym mierzyła po 2h i 2,5h bo mają wysoki wskaźnik glikemiczny. Czy po wysokich cukrach nad czczo trzeba brać insulinę, czy cały dzień trzeba mieć wysokie? Po każdym posiłku z diety mam dobry cukier a niestety nad czczo mam 96,98 i nawet zdarzyło się ponad 100. w poniedziałek mam wizytę ,ale na samą myśl mnie to przeraża. Jak to jest z insuliną? Gin mówił mi , że gdy jest do 100 nad czczo to jeszcze nie grzech, ale Wy dziewczyny wiecie najlepiej. ;-)Niestety po moich wynikach z morfologii obniżyły mi się płytki do 86 - czyli prawdopodobnie przy następnej wizycie niestety sterydy:-:)-:)-( Jeszcze dwa miesiące:-) trzeba to wytrzyamć. Nie doczytałam się jak to jest po porodzie? Czy cukry od razu regulują się? Czy nadal trzeba mierzyć?

no i zapomniałam zmierzyć po 2h od pierogów.... trudno :zawstydzona/y:
wśród nas z podobnym problemem do Twojego jest Hidi.. po posilkach cukier ok, a rano powyżej normy, która dla ciężarnych wynosi 90! a nie 100 :eek: i Hidi w związku z tym bierze insulinę tylko na noc :tak:
Jak masz wysoki cukier na czczo, to nie oznacza to, że będziesz miałą wysoki przez cały dzień :sorry:
Po porodzie cukry zwykle się od razu lub prawie od razu regulują, a czasem trzeba trochę poczekać, Zazwyczaj lekarze zlecają mierzenie cukru od czasu do czasu i krzywą cukrową po 6 tygdniach od porodu :tak:
powodzenia na wizycie w poniedziałek!! a insulina to nie koniec świata :tak: da się przeżyć :cool2:
 
i news prosto z listopadówek:

KaśkaK: O 14.10 urodziła się moja córeczka Michalinka. Waży 1900, na razie leży na neonatologii. Rodziłam 5 godzin

 
WIELKIE, OGROMNIASTE GRATULACJE DLA KASI! TRZYMAM TERAZ KCIUKI ZA SZYBKI POWRÓT DO DOMKU!

Iza super wieści! Miło to czytać. Teraz kolej na Ciebie:tak::tak::tak: A tak swoją drogą dosyć szybko jej poszło. Ciekawe jak zdrówko małej i jak jej cukry. Aż się popłakałam.

U mnie dzisiaj rano 89. Nie wiem dlaczego:-( pewnie będę miała większą dawkę nocnej insuliny.

gabrielka1308 kobietko nie bój się insuliny! Ja biorę na noc na razie 4j. Najgorszy pierwszy strzał. A jaka ulga rano jak zobaczyłam 82:tak: Ja miałam wyniki poranne podobne do Twoich z tym, że u mnie włączono insulinę na podstawie pomiarów nocnych. A Ty mierzysz w nocy? Powiem Ci jeszcze jedno. Pytałam czy insulina nie szkodzi dziecku a moja diabetolog powiedziała: NIE ona je ratuje.Głowa do góry. Ja dzięki temu wątkowi byłam psychicznie przygotowana na branie insuliny i naprawdę nie jest źle.
 
no to trzymamy kciuki za dziewczyny (Kasię i jej maleńką córeczkę),żeby wszystko było dobrze, żeby Misia szybko przybrała do 2 kilo i żeby szybko wracały do domu, bo na pewno już tam się nie mogą ich doczekać.

Potwierdzam opinie o insulinie. Najgorszy pierwszy zastrzyk, ale potem ulga, ze te poziomy cukru po niej jednak są sporo niższe.i czasem można sobie pozwolić na drobne grzeszki :-)
ja wczoraj zamiast II kolacji (2WW) zjadłam Kinder mleczna kanapkę.
grzech straszny, ale po 1 h bylo 100.

Kuroslaw, nakluwacz można dokupić, ale chyba prościej jest zmienić lancet dla innej osoby. ja zreszta nie uzywam nakluwacza tylko samych lancetów, bo przy moim glukometrze nie bylo go w zestawie. wszystko to kwestia wprawy :-)
 
W którym tygodniu ona urodziłą????


Powiedzcie mi jakie sa normu cukru na czczo???90 czy 100????ja mam zawsze ponad 90. Martwi mnie to, bo może jednak mam jakąs nietolerancję albo popadam w skrajność bo przecież inne kobiety jak wychodzi dobry wynik to nie mierzą sobie cukru...

Dzisiaj mamy urodziny Oliwii. 4 lata temu o tej godzinie jeszcze była w brzuszku, ale ja już byłam 10 godz po odejściu wód :-) Strasznie się męczyłam...
 
gratulację dla Kasi . Dzielnie przez to wszystko przeszła i teraz musi jak najszybciej wrócić do sił i do domku z Misią.

U mnie dzisiaj cukry jakieś wyjątkowo niskie. Po śniadaniu 84. Więc zjadłam kilka rodzynek i wypiłam capucino bez cukru. Wczoraj na kolację zjadłam dwie kromki z szynką wieprzową i cukier 99.

Coś mi się wydaje, że będę przeterminowana:wściekła/y: Jeszcze niby 6 dni, ale wiecie denerwować się trochę zaczynam.
 
reklama
U mnie dzisiaj rano 89. Nie wiem dlaczego:-( pewnie będę miała większą dawkę nocnej insuliny.
no co Ty gadasz... przecież to w normie :-) ja si cieszę, jak widzę taki wynik :cool2:

W którym tygodniu ona urodziłą????
Powiedzcie mi jakie sa normu cukru na czczo???90 czy 100????ja mam zawsze ponad 90. Martwi mnie to, bo może jednak mam jakąs nietolerancję albo popadam w skrajność bo przecież inne kobiety jak wychodzi dobry wynik to nie mierzą sobie cukru...
W 36.
a dużo przekraczasz to 90?

Coś mi się wydaje, że będę przeterminowana:wściekła/y: Jeszcze niby 6 dni, ale wiecie denerwować się trochę zaczynam.

a jak dużą masz dzidzie? kiedy miałaś usg ostatnio? nie denerwuj się :)
 
Do góry