reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ale muszę od jutra mierzyć tez po godzinie, bo moze po godzinie skacze mi drastycznie. A jesli po godzinie będzie wysoki, a po 2 już poniżej 100 jak dziś to oznaczać będze,z e jest ok, czy nie bardzo?

wiesz, ja w ogóle nie mierzę po 2 h, zawsze po 1h, więc nie bardzo wiem w sumie:confused: ale może inna słodka mamusia tak mierzy i nam powie?
 
reklama
Ja mierzę po godzinie i po dwóch, po dwóch godzinach przeważnie ma poniżej stu a po godzinie w granicach 120. Moim zdaniem wynik po dwóch godzinach nie jest do końca wiarygodny.
 
wiesz ja jak bylam w szpitalu to aby sprawdzic ja jest z mojimi cukrami kazali mi sie kuc na czczo o stalej porze oraz przed kazdym posilkiem i 1,5 po posilku ( oczywisce posilki byly o stalej poze) i oni w tedy widzieli jak jest naprawde z mojimi cukrami...
Wiesz stwierdzili ze kucie sie tylko 4 razy dziennie nie daje im pelnego obrazu mojego stanu..

a po ogorkach konserwowych cukier mi okropnie skacze natomiast jak zjem sobie np serek wiejski albo mozzarelle to cukry w normie....
ja w sumie dopiero pierwszy dzień badam i to nie cały.Spróbuję na razie rano na czczo, a potem godzinę i 2 po każdym posiłku i zobaczymy co wyjdzie.
 
:happy:Hej! Ja dziś jestem całkiem zadowolona rano miałam 88,po śniadanku 114,po obiadku 126,a po kolacji 112! Miałam mieć poniżej 140 po h,więc jest OK! Na śniadanko postanowiłam jeść kiełbaskę,przynajmniej nie chodzę głodna,a chlebek tylko Wazy.:tak:Pozdrawiam!
 
Chyba za wcześnie się ucieszyłam. Trzeba od jutra wrócić na dietę i to ścisłą. Godzina po jogurcie owocowym danona cukier 215 :szok:
 
A ja jestem wściekła :wściekła/y: Bo zjadąłm na kolację jakiś podejżany chleb niby graham i po godzinie 122, po dwóch 130 z ciekawości zmierzyłam po 3h i co? 137 :crazy: Zaczęłam chodzić po korytarzu zeby spalić i zaczęło spadać, ale kur* mać, cały dzień piękne cukry i na sam koniec dnia :angry:
Nawet se Rooibosa pojechałam kupić do sklepu kolonialnego.

Kilolek - chyba samo odstawienie cukrów Ci wystarczy, skoro po posiłkach w ciągu dnai masz takie ładne wyniki. Lekarz żeby miał prawidłowy obraz to przez trzy dni musi mieć pomiary: na czczo, przed głównymi posiłkami w ciągu dnia, 1h i 2h po posiłkach.
Moja diabetolog wymaga mierzyć po 2h, a mój gin twierdzi że 1h jest miarodajny. Ja tam się wogóle kłuję z 10 razy dziennie, bo zawsze przed posiłkami też i nie jem jeśli jest pow. 100.
Lucyna - zazwyczaj i ja mam takie ładne wyniki, oprócz dzisiaj :wściekła/y:
Iza, Hidi - nie biorę insuliny, ale uczyli mnie jak przyjmować i kazali bardzo wolno liczyć do 10 bo "strzale" i dopiero wyjąć igłę.
 
IzaBK wczoraj obyło sie bezkrwawo:) ale te 6 to nadal za mało, dziś 97. czekam do wtorku na wizytę a zaraz jadę do laboratorium i zobacze ile bedzie z żyły
carioca77 do 5 liczenie mnie osłabia a co dopiero do 10 ale jak trzeba to trzeba
 
Nawet se Rooibosa pojechałam kupić do sklepu kolonialnego.

nie biorę insuliny, ale uczyli mnie jak przyjmować i kazali bardzo wolno liczyć do 10 bo "strzale" i dopiero wyjąć igłę.

no mnie tez tak uczyli, ale licze do 15 odkad zauwazylam, ze przysieszam w trakcie ;-)przyspieszająco dziala na mnie ogła w ciele ..

tez kupiłam rooibosa, ale jakos sie go boje... :baffled:
 
nie ogła, tylko igła oczywiście.
Wczoraj na kolację zjadłam mleko z płatkmi kukurydzianymi - 110 po 1h. Było pycha, więc to samo zjadłam na śniadanie i... 166 po 1h. I to po większej dawce insuliny, bo na śniadania biorę większą :crazy:
 
reklama
Też miałam cukrzyce ciazowa i z tego co wiem mleko i jogurty bardzo podwyższają cukier dlatego trzeba z nimi uważac.Zawsze miałam też wysoki cukier po makaronach,naleśnikach,dzemach i po wszystkim w czym był przecier pomidorowy i jeszcze dużo by wymieniac.
 
Do góry