reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Pytałam się o to masło lekarza to mówi, że nie bo słodycz, tłumacze mu to nie bo to za tłuste. Szczerze dziwi mnie to bo wiele osób stosuje to na diecie redukcyjnej jako urozmaicenie. Ja zjadłam wafla z masłem orzechowym i miałam 120 więc nie jest tak mega źle. Jak jeszcze nie masz masła to polecam crunchy a nie smoothi. Jest pyszniejsze :)
Zastanawiam się czy masło migdałowe byłoby ok, z chęcią bym kupiła
Masło orzechowe słodkie ? Hahah dobry lekarz xD no zobaczymy jutro rano jak zadziała ta 'slodycz' :D
 
reklama
Hej! U mnie cukry juz się normują. Minęły 4 dni od podania ostatniej dawki sterydów i dziś juz na czczo 88 a 1h po śniadaniu 105..
Nie biorę insuliny, stosuje tylko dietę. 33 tydzień ciąży.
Ja wczoraj po kolacji sprawdziłam sobie cukry i już jest ok. Miałam 106. Także unormowała się już 1 dzień po ostatniej dawcę sterydow :)
 
A co do diety to niestety trzeba wszystkiego sprobowac i sprawdzic. Przez caly ten czas unikalam bananow, a teraz okazalo sie, ze wcale cukru mi nie podnosza. Moge zjesc tez ciasto normalnie poslodzone. Kilka kostek czekolady. Pije od niedawna kawe inke, chociaz niby tez jest niewskazana.
Najbardziej swiruje glukometr po pieczywie i potrawach mącznych, chociaz to tez nie ma reguly, bo nie zawsze.

A w jakiejś postaci jadłaś te banany? Solo czy jako dodatek?

@mila ja bym została przy Accu, zwłaszcza, ze na dwóch masz podobne wyniki, a tylko Diagnostik zawyża. Po co pakować się w insulinę przez błędu pomiaru :/
 
A w jakiejś postaci jadłaś te banany? Solo czy jako dodatek?

@mila ja bym została przy Accu, zwłaszcza, ze na dwóch masz podobne wyniki, a tylko Diagnostik zawyża. Po co pakować się w insulinę przez błędu pomiaru :/

I jako dodatek(wtedy bardziej zolty banan) i solo(bardziej zielony, bo takie lubie najbardziej).

Ale zauwazylam od kilku dni ze cos mi po kanapkach wieczorem skacze cukier. Przedwczoraj po 2 kanapkach 149:/ wczoraj 138. I na czczo 91-92. Kurcze a juz wszystko bylo tak ladnie ustabilizowane. Sprobuje nie jesc dzisiaj pieczywa na wieczor i zobacze jak jutro na czczo wynik. Nie bede zwiekszac dawki insuliny, bo jednego dnia na czczo 92, a drugiego 71 :/ nie ogarniam znowu.
Mam nadzieje, ze to organizm przed porodem swiruje, dzis skonczony 38 tydzien, chcialabym juz urodzic [emoji5]
 
I jako dodatek(wtedy bardziej zolty banan) i solo(bardziej zielony, bo takie lubie najbardziej).

Ale zauwazylam od kilku dni ze cos mi po kanapkach wieczorem skacze cukier. Przedwczoraj po 2 kanapkach 149:/ wczoraj 138. I na czczo 91-92. Kurcze a juz wszystko bylo tak ladnie ustabilizowane. Sprobuje nie jesc dzisiaj pieczywa na wieczor i zobacze jak jutro na czczo wynik. Nie bede zwiekszac dawki insuliny, bo jednego dnia na czczo 92, a drugiego 71 :/ nie ogarniam znowu.
Mam nadzieje, ze to organizm przed porodem swiruje, dzis skonczony 38 tydzien, chcialabym juz urodzic [emoji5]
Widzę,że im dalej w las tym większy problem z tymi nieszczesnymi cukrami. Dobrze, że zostały Ci tylko 2 tyg, chociaż wiem że te ostatnie tygodnie się dluza. Też bym chciała już urodzić [emoji4]

U mnie zalecenia diabetologa sprawdzily się. Kolacje zjadłam o 20.00, cukier dziś na czczo 90. Szału nie ma ale lepsze taki wynik niż np. 106. Może jakoś dotrwam do końca bez insuliny
 
Widzę,że im dalej w las tym większy problem z tymi nieszczesnymi cukrami. Dobrze, że zostały Ci tylko 2 tyg, chociaż wiem że te ostatnie tygodnie się dluza. Też bym chciała już urodzić [emoji4]

U mnie zalecenia diabetologa sprawdzily się. Kolacje zjadłam o 20.00, cukier dziś na czczo 90. Szału nie ma ale lepsze taki wynik niż np. 106. Może jakoś dotrwam do końca bez insuliny

Trzymam kciuki, Tobie tez juz niewiele zostalo wiec moze uda sie bez :)
 
Dzień dobry :)

Nie chce zapeszac ale po 3 kromkach pieczywa chrupkiego z masłem orzechowym o 23 cukier po godzinie miałam 98, a rano przed 9 - 86 :D teraz się modlę aby to nie było jednorazowe xD i co najważniejsze nie budziłam się w nocy głodna :D miłego dnia Mamusie ! :*
O kurczę to trzeba chyba wypróbować Twoja metodę [emoji16]Miłego dnia [emoji8]
 
reklama
Do góry