reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Chyba nie ma co brać do siebie tej wagi z usg. Ja jednego dnia byłam na usg takim kontrolnym i młody ważył 2680. Tego dnia wyleciało ze mnie coś brunatnego więc się trochę wystraszyłam, że może łożysko się odkleja i zapisałam się do innego specjalisty na kontrolę na następny dzień . Lekarz stwierdził, że młody waży 3010g, także chyba raczej niemożliwe żeby tyle przybrał w ciągu doby [emoji16]
 
reklama
Chyba nie ma co brać do siebie tej wagi z usg. Ja jednego dnia byłam na usg takim kontrolnym i młody ważył 2680. Tego dnia wyleciało ze mnie coś brunatnego więc się trochę wystraszyłam, że może łożysko się odkleja i zapisałam się do innego specjalisty na kontrolę na następny dzień . Lekarz stwierdził, że młody waży 3010g, także chyba raczej niemożliwe żeby tyle przybrał w ciągu doby [emoji16]
Tu może różnica sprzętu i inny lekarz, dużo zależy jak dziecko się ułoży, jak widzi to lekarz jak wykreśli na monitorze, no i wzór określa szacunkową masę ciała płodu.
 
Tu może różnica sprzętu i inny lekarz, dużo zależy jak dziecko się ułoży, jak widzi to lekarz jak wykreśli na monitorze, no i wzór określa szacunkową masę ciała płodu.
jednak bym wolała, żeby synek nie był aż tak duży..jakby teraz miał ok 3 kg to do terminu pociągnie do ponad 4 chyba... dokładnie będziemy wiedzieć jak się urodzi [emoji16]
 
Też mam diagnostic i też po tych upałach miałam bardzo wysokie cukry w porównaniu do tego co zjadłam, ale wyczytałam na tym forum, że może trzeba nowe paski i otworzyłam świeżą paczkę prosto z apteki i nagle unormowały się ... w porównaniu z labem różnica o 4.
Z rana tez mam co jakieś 2 -3 dni 90-92, mój gin powiedział, że nie ma co się martwić zwłaszcza, że Maluch w normie. Zauważyłam, że jak zjem później zn. ok 22:30, i tak porządnie to nie jestem głodna w nocy i rano mam lepsze cukry.
Edit: na początku ciąży schudłam ok. 4 kg i do tej wyrównałam tylko. Wcześniej martwiłam się, że nic nie przybywa i może Maluszek nie rośnie, ale wg USG rośnie więc jest super :)
Z tym że u mnie po jedzeniu jest zawsze okej i nie pamiętam ile miesięcy temu przekroczyłam 110 na glukometrze...ta zmorą to tylko cukry na czczo od samego poczatku..nie wiem już nie mam pomysłów co jesc :p dzisiaj pieczywo chrupkie żytnie z masłem orzechowym chyba wypróbuję , któraś ma doświadczenie z tymi produktami ? :)
 
Dziewczyny co sądzicie ??? A więc tak jaknpisalamod 2 miesiecy mam Accu Check performa wczoraj dostałam Diagnostik gole i za każdym razem pokazuje więcej niż Accu Check od 3-10jednistek. Mam też starego Accu Check z poprzedniej ciąży i na obydwu Accu cyckach wynikach wyniki identyczne A Diagnostik pokazuje więcej... I co teraz ? Sugerować się Accu Check czy Diagnostik ... jeżeli przejdę na Diagnostik to moje poranne cukry będą już się pisały na insulinę... ja pikole po co kombinowalam... cholera ... ale moim zdaniem acc7 check jest wiarygodny...
 
Dziewczyny co sądzicie ??? A więc tak jaknpisalamod 2 miesiecy mam Accu Check performa wczoraj dostałam Diagnostik gole i za każdym razem pokazuje więcej niż Accu Check od 3-10jednistek. Mam też starego Accu Check z poprzedniej ciąży i na obydwu Accu cyckach wynikach wyniki identyczne A Diagnostik pokazuje więcej... I co teraz ? Sugerować się Accu Check czy Diagnostik ... jeżeli przejdę na Diagnostik to moje poranne cukry będą już się pisały na insulinę... ja pikole po co kombinowalam... cholera ... ale moim zdaniem acc7 check jest wiarygodny...

Ja mam accu chek performa i raz porównałam sobie wynik z glukometru z krwi żylnej i glukometr zawyżył aż o 12 jednostek. Byłam święcie przekonana, że ten accu chek zawyża. A tu wychodzi, że Diagnostik jeszcze bardziej. Nie wiem co Ci poradzić. Ogólnie accu cheki mają dobre opinie. Sprawdź może sobie krew żylną na czczo z pomiarem z obu glukometrów. To chyba będzie najlepsze.
 
Dziewczyny co sądzicie ??? A więc tak jaknpisalamod 2 miesiecy mam Accu Check performa wczoraj dostałam Diagnostik gole i za każdym razem pokazuje więcej niż Accu Check od 3-10jednistek. Mam też starego Accu Check z poprzedniej ciąży i na obydwu Accu cyckach wynikach wyniki identyczne A Diagnostik pokazuje więcej... I co teraz ? Sugerować się Accu Check czy Diagnostik ... jeżeli przejdę na Diagnostik to moje poranne cukry będą już się pisały na insulinę... ja pikole po co kombinowalam... cholera ... ale moim zdaniem acc7 check jest wiarygodny...
Ja miałam na początku diagnistic i sie okazało, że zawyza wynik. Obecnie korzystam z 2 glukometrow one touch select plus i ixell. Pomiary czasem się różnią ale nie o więcej niż 4.
 
Ja miałam na początku diagnistic i sie okazało, że zawyza wynik. Obecnie korzystam z 2 glukometrow one touch select plus i ixell. Pomiary czasem się różnią ale nie o więcej niż 4.
Ooo to mnie pocieszylas... dzięki... moim zdaniem ten Diagnostik zawyza....A o ile Ci zawyzal ? W stosunku do innych ? I jak do tego dostałaś ?
 
Ooo to mnie pocieszylas... dzięki... moim zdaniem ten Diagnostik zawyza....A o ile Ci zawyzal ? W stosunku do innych ? I jak do tego dostałaś ?
Wiesz co kiedyś byłam u babci i porownalam wyniki. Różnica ok 15-20. Babci glukometr sprawdzony , dlatego przestałam korzystać z diagnostika.
 
reklama
Z tym że u mnie po jedzeniu jest zawsze okej i nie pamiętam ile miesięcy temu przekroczyłam 110 na glukometrze...ta zmorą to tylko cukry na czczo od samego poczatku..nie wiem już nie mam pomysłów co jesc :p dzisiaj pieczywo chrupkie żytnie z masłem orzechowym chyba wypróbuję , któraś ma doświadczenie z tymi produktami ? :)
Pytałam się o to masło lekarza to mówi, że nie bo słodycz, tłumacze mu to nie bo to za tłuste. Szczerze dziwi mnie to bo wiele osób stosuje to na diecie redukcyjnej jako urozmaicenie. Ja zjadłam wafla z masłem orzechowym i miałam 120 więc nie jest tak mega źle. Jak jeszcze nie masz masła to polecam crunchy a nie smoothi. Jest pyszniejsze :)
Zastanawiam się czy masło migdałowe byłoby ok, z chęcią bym kupiła
 
Do góry