reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Sylwia
Mysle, ze grubo przesadzasz :) Dziecko musi sie stylac z zarazkami...nawet z tymi od dziadkow ze wsi co maja zwierzatka :) Zrob badanie jak ma Cie to upewnic. Bardzo sie zdziwie jak cos wyjdzie. Urodz juz drugie to zobaczysz jak spuscisz wode na wielw spraw :)
 
reklama
No rozumiem dlatego się śmieje ze jak ja już przy pierwszym raczej nie szaleje tak to drugie to chyba po tygodniu od porodu z sąsiadka zostawię Na Pol dnia haha i sie nie będę bała ;) żart oczywiście
 
Dziewczyny mam pytanie i prośbę :) ile (mniej więcej) powinnam liczyć ml mleka na jedno karmienie u dziecka 8 mcy? Będę musiała prawdopodobnie zostawić małą na kilka godzin za miesiąc i tak myślę ile powinnam pokarmu przygotować :) niektóre z Was dawały/dają butelkę więc może będziecie umiały pomóc :)
 
Natka
Na opakowaniu mm masz napisane ile dziecku potrzeba. Oczywiscie kazde dziecko jest inne i jedno zje mniej drugie wiecej. Mysle, ze Twoja mala wiecej jak 210ml nie wciagnie.
 
Margo tylko ja nie mam żadnego mm więc nie mam skąd tego odczytać :) dzięki! A to doradź jeszcze- najlepiej odciągnąć po 200 ml na porcję + kilka małych w razie w na dopicie? Po 20-30ml? Bo muszę przekalkulować kiedy zacząć odciągać ;)
 
Natka
Zapomnialam ze Ty chcesz dac naturalne mleko a nie mm. Naturalne jest mniej tluste/kaloryczne. Nie chcesz malej podac mm? Bo moze naturalnego potrzebowac wiecej. Poza tym w razie czego moze juz chyba dojesc marchewka/bananem??? Jesli natualne zrob rak jak piszesz lub 240ml na butle i bedzie ok :)
 
No właśnie chcę żeby to wyglądało tak, że przed wyjazdem nakarmię ją na maxa, potem po jakichś 2,5h dostałaby kaszę z owocem i potem już przypadałoby karmienie wieczorne do usypiania. Także potrzebuję w sumie 2 porcje mleka-na usypianie i na noc plus liczę jedną dodatkową w razie czego jakby w dzień jeszcze chciała. Późno w nocy już wracam więc rano mogę już karmić. MM chciałabym uniknąć dlatego najpierw będę próbowała zrobić zapasy swojego :) przy ostatnim ściąganiu na raty no ale udało się w sumie 300 ml w półtora dnia odciągnąć więc mam nadzieję, że i tym razem się uda. Choć wtedy się namęczyłam a mała ani kropelki nie tknęła :p
Najbardziej stresuje mnie to, że będę 300 km od małej więc nie będę mogła podjechać w razie czego... no ale mam nadzieję, że jakoś sobie poradzą :)
 
reklama
Natka moja ma 8,5 m-ca i tak mniej więcej zjada:
7:00 170 ml mleka
9:00 120 g owocka z kaszą (ok. 30 -40 ml)
11:30/12:00 mleko 170 ml
14:00 zupa 180-200 ml
17:00 mleko 170-210 ml
19:30/20:00 mleko 240 ml
W nocy butla 170 ml
Z tym, ze moja kaszy nie toleruje chyba, ze śladowe ilości z owocem ;)
Dziewczyny to ja też zapytam, co mogę dać na podwieczorek zamiast mleka, jakie kasze podajecie u nas jaglana i ryżowa nie smakują :/
 
Do góry