reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Na sniadanie jadlam to co wlasciwie zawsze - czyli jajko, 2 kromki chleba tego co zawsze, duzo warzyw i 2 plasterki wedliny. JA sniadania mam od miesaica prawie takie same - jajka w roznej formie, jakas wedlina, warzywa.. Ale niestety od 5 dni cukry wariuja cokolwiek bym nie zrobila, a przeciez nie ogranicze jedzenia bo i tak non stop mam ketony :(

ehh no mamy sie dziewczyny. Sylwia ja mysle, ze u Ciebie wlasnie cukrzyca juz sie uspokoila i chyba konczysz z nia swoja przygode :) .

Ah i takie pytanie apropo swędzenia - czy Was tez piersi w pewnym momencie swędzialy? Mnie wlasnie strasznie zaczely swedziec.. A nie mam jeszcze siary .
 
reklama
Pesq
Mnie strasznie zaczął brzuch swedziec i wyskoczyly mi rozstępy na brzuchu :(Masakra. Do tej pory nie miałam nic. Stosowałam bio oil ale widocznie nie pomógł. Dzisiaj kupiłam jakiś krem na rozstępy pharmaceris. Chociaż chyba już za późno żeby pomógł :(Brzuch mam na środku aż czerwony.
 
Sylwia, ja niestety rozstepy na brzuchu mam od 10 tygodnia.. Nie wiem wtedy nawet brzuch zbytnio nie rósł a rozstepy sie porobily.. A ciagle od poczatku smarowalam sie palmersem. Na piersiach nie mam rozstepow (jeszcze?) ale swedza niesamowicie. Okropienstwo:baffled:
 
Pesq ja bralam insulinę do śniadania i obiadu. Zaczęłam od 4j, skonczylam na 6j. Wstrzykiwałam ja 15 min przed jedzeniem. Jak pytalam lekarza czemu od razu tyle jednostek to ona powioedziala ze poniżej nie ma sensu ;/ Nie wem, moze zwieksz sobie dawke. Mi kazali co 3 dni zwiekszac o 1j jakby cukier był wysoki.
 
Pesq ja zeby na czczo byly dobre cukry biore nocna insuline dlugodzialajaca a zeby byly cukery ok po posilkach to biore tez do posilkow i tez z ok 15-20 minut przed posilkiem. Zaczynalam tez od 2-4 j a wtej chwili nocnej biore 30j a rano do sniadania od 11 do 14j w zaleznosci jsk na czczo bylo i rano tez biore 5j insuliny dlugodzialajacej zeby w ciagu dnia utrzymywal sie cukier na stalym poziomie. Do obiadu i kolacji rowniez biore insuline i tez tak 10-14 j w zaleznosci ile przed posilkiem jest cukru. Do ostatniego posilku tez czasem np 4-5 j insuliny szybkodzialajacej.
Nie wiem czego sie obawiasz jesli 4j bedzie za malo do dokladaj po 1j co 3 dni az sie unormuja. Juz pisalam im starsza ciaz tym zapotrzebowanie na insuline naszych organizmow wieksze. Na pewno nie zmiejszaj posilkow bo to nie o to chodzi.

A krzywa cukrowa po porodzie nie masz co sie przejmowac bo ustabilizuje Ci sie to. Ja nie bede miala krzywej bo u mnie cukrzyca zostaje wiec ja zazdroszcze ze wy tylko do porodu.
 
Dziekuje dziewczyny za rady,

ja jutro zadzwonie do diab. poinformuje, ze od wizyty (srodowej) szalenstwo cukrowe po sniadaniu i na czczo i zapytam na ile mam zwiekszyc jednostki bo nie chcialabym sama decydowac (chyba ze da mi wolna reke).

Wiesz Luca, teoretycznie minie po porodziel ale w glowie obawa zawsze jest - a jesli nie minie? a skad to mam wiedziec.. u wiekszosci mija, ale tak samo większosc w ogole nie spotyka... ja niestety cale zycie jestem pesymistką.

U Was tez takie upały?
 
Lucalew POMOCY!
Biorę na noc insulinę, obecnie 7 j, ale i tak ten cukier jest wysoki na czczo. W granicach 105-107. Przez tą insulinę mam wyższe cukry niż miałam;-(Dlaczego tak się dzieje?I nie tylko ja mam takie odczucie. tylko też inne dziewczyny na różnych forach. A przez to, że są one wysokie rano, to po śniadaniu, mimo iż zawsze jem jedną kanapkę, bo więcej nie chcę, muszę się rozbudzić, i tak ten cukier czasem skacze. Ogólnie mam wrażenie, że cukry nawet po posiłkach mam wyższe, może taki etap ciąży. Ale nie zgodzę się na insulinę po posiłkach, póki nie ureguluję tego cukru na czczo!Bo skąd mam wiedzieć, czy też przez tą insulinę przed posiłkami, nie będę miała wyższych cukrów?Dal mnie to jest niezrozumiałe. Nie zmierzyłam jeszcze o 3 w nocy cukrów przez 3 dni, ale raz wstałam o 2.30 i miałam cukier 112.
Kompletnie nie rozumiem tych cukrów na czczo, strasznie mnie to denerwuje. Ostatni posiłek czyli też kanapkę jem o 21, ale chyba to nie powinno mieć znaczenia, skoro biorę insulinę!.
A poza tym, dziewczynę z innego forum kierują do szpitala na uregulowanie cukrów, co to znaczy?W szpitalu czym je uregulują poza insuliną?
HELP:happy:
 
Calineczka wplyw ma i etap ciazy i 21 to ja czasem jem dopiero kolacje wiec jedz conajmniej 22 albo i pozniej ten ostatni posilek. O ktorej wstajesz. Niestety jak na czczo sa wyzsze cukry to i po sniadaniu najczesciej tez. Jak bedziesz brala i do posilkow to nie ma obawy ze beda Ci rosly. Nie wiem czemu sie wzbraniasz przed insulina do posilku jak zauwazylas ze Ci rosna? Krzywdy insulina nie robi ani dziecku ani Tobie, nie rozumiem czemu nie chcesz nawet jak Ci te poranne skacza.
Moja rada przesun ostatni posilek lub zjedz jeszcze jeden o tej 22-23 i zoabaczysz jak przez pare dni beda rano wyniki. Jak nie pomoze to dodaj o 1j co 3 dni i obserwuj. Do sniadania szkoda ze nie dostalas bo po tem tez one sie normuja w ciagu dnia.
Sprawdz a jak nie pomoze to mysle ze tez warto porozmawiac z diabetologiem. I tak jak juz pisalam im starsza ciaza tym cukry rosna mimo brania insuliny.
Calineczka ja tez zaczynalam w 6tc od 2-4 j a teraz nocnej mam 30j.

Jesli chodzi o szpital to dieta i monitoringiem bo jak cukry szaleja to moga miec obawy ze dieta jest zla.
Rozumiem z Twojego wpisu ze insuline obwiniasz za wzrost cukrow. No uwierz mi ze to tak nie dziala chociaz organizm musi sie przyzwyczaic. Insulina pomaga na obnizenie cukrow we krwi a na pewno nie powoduje wzrostu.
Trzeba tak jak pisalam przesunac albo dolozyc posilek zeby nie byla za dluga przerwa nocna. No i pytanie o ktorej wstajesz i jesz sniadanie?

Pesq o tak u mnie tez upal ale siedze tzn leze w domu przy otwartym balkonie i sie chlodze :-)
Rozumiem Twoje obawy ale nie mysl teraz o tym. Mysle ze bedzie u Ciebie ok tymbardziej ze nie mialas jakos specjalnie przekroczen.
 
Ostatnia edycja:
Witajcie dziewczyny- tydzień temu robiłam test obciążenia glukozą 50 i na czczo wyszło mi 91 a po godzinie 143. Teraz dostałam skierowanie na obciążenie glukozą 75. Boję się czy nie wyjdzie mi cukrzyca- w ciązy mam taką ochotę na słodkie. Jem bardzo dużo owoców, uwielbiam lody i czekoladę- nie przytyłam w ciąży dużo raptem odrobiłam wage sprzed ciaży ( bo na poczatku schudłam 4 kg) -czyli obecnie waze przy 170 cm 73kg. Jestem w 26 tc+3. Czy przed wynikiem na cukier ograniczyć jakieś produkty dzien wcześniej czy to się mija z celem. Dodam że maluch od początku na usg jest większy o tydzien niż to wynika z om. Przed ciażą miałam badany cukier na czczo wyszedł też coś dziewiedziesiat parę.
 
reklama
Joasik
Z tego co wiem nowe normy mowia, ze na czczo do 93, po 1h 180 a po 2h 153...moze dasz rade sie w tych normach zmiescic :) Tego Ci zycze :) Co do przygotowania do badania to specjalnie sie nie ograniczaj, jedz jak zwykle no ale tez bez nadmiernego obzarstwa :)
 
Do góry