reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Pesq
Większość parowek zawiera właśnie glukoze, ja jak kupowałam to właśnie czytalam skład i znalazłam te jedynki z indykpol. I one nigdy mi cukru nie podbily. A chleb to tez swoją drogą.
Ja zjadlam np na śniadanie
dwie kromki chleba zytniego tak około 70g ważą, 2 parowki z serem jedynki, pomidor ogórek i po godz 97.
Na drugie śniadanie zjadlam jogurt i truskawki, na trzecie 2 kanapki z serem i szynka, sałata, ogórkiem, pomidorem.
Na obiad robie rybę, ryż, warzywa na parze i mizerie.
Na podwieczorek mam ciasto gryczane i może jakiś owoc, na kolacje zjem serek wiejski, chleb, dużo warzyw i jajko.
na drugą kolacje mam sałatkę z makaronem, kurczakiem, pomidorem, ogórkiem, rzodkiewka i sosem czosnkowym.
I na 3 kolacje standardowo biała bułka z masłem, serem, szynka albo bułka z mlekiem. Raz tak raz tak jem.
i ja przy takim zestawie nie mam ketonów. Ogólnie to nie mam z nimi problemu. A na pewno nie zjadam tyle kalorii co powinnam. A jestem juz w 36 tyg wiec powinnam przytyc. Ale najważniejsze jest dla mnie dziecko. Jak jemu jest dobrze i nie gloduje to znaczy ze ja nie muszę przytyc nawet teraz.
 
reklama
Pesq bo inne produkty też mają węglowodany (wejdź sobie na tej powalonej stronie jest taki kalkulator) - i jak tam powpisujesz co zjesz to Ci wyliczy czego za mało czego za dużo :) nie sugeruj się tym za bardzo - mi do dzisiaj nie udaje się skomponować posiłku według tego ich schematu......

Calineczka może nie 15 j., ale to musisz już według zaleceń zwiększać.
 
Klaudii
Czyli cukrzyca minęła po ciąży :) super wiadomość dla nas :)
A mogłabyś napisać jakie miałaś wyniki po obciążeniu po ciąży?

A swoją drogą ciekawe jak Aga, Katagorka, Aylin i inne dziewczyny.
Nie mają już czasu na forum :)
 
Miałam ochotę na kiszkę ziemniaczaną.....wcześniej jadłam i miałam cukier ok, teraz skoczył na 137, ale po pół godziny opadł do 108.
Dziewczyny, mam głupie pytanie, ale boję się o ten mój cukier, czy słyszałyście, aby kobieta z cukrzycą ciążową, urodziła jakieś dziecko z wadą?Nie wiem np serca, nerek?Nie wiem o jakie wady może chodzić, wiem, że chyba głównie jest strach przed makrosomią płodu.
 
Calineczka
Przestań juz tak myśleć. Wszystko będzie dobrze. Czemu tak zaczelas myśleć. Wiadomo że każda z nas boi się o swoje dziecko. Ale gdyby coś się działo to przecież lekarz na USG by zauważył i poinformował.
Nie czytaj juz o tym w internecie bo to nic dobrego.
Jak martwisz się o cukry to może zadzwon do swojej diabetolog i zapytaj czy masz zwiększyć.
 
Sylwia, chodzi o to, że tak się pilnuje tych norm w ciąży, wiadomo, zdarzają się wyskoki, mi ostatnio dość często, ale max na 140. I jakoś zaczęłam mieć na tym punkcie bzika, i zaczęłam się zastanawiać, czy faktycznie zdarzały się jakieś wady u maleństw, bo tak lekarze apelują o zachowanie tych norm. Ja mam z tym problem. Boję się, a u mnie jak się boję, to jest strach zakrawający o panikę. Wiem, że są kobiety, które mają cukry po nie wiadomo ile, i Pani ginekolog mówiła, że nie mam cukrów po 400 jak widziała po obciążeniu. Tylko te wyskoki jakoś nader często się zdarzają. Jest to spowodowane, może właśnie podświadomym stresem i napewno też moją słabą wolą.
 
Calineczka
Stres to przede wszystkim. Mi nawet w szpitalu jak mi podali celeston to cukier mi skakał przez 2 dni. Po każdym posiłku. I ja się dodatkowo jeszcze tym stresowalam. I lekarz to zauważył ze mnie to stresuje i martwi. Ale uspokoił mnie ze to standardowa procedura i po tym leku tak się dzieje i żeby się tymi cukrami nie przejmować i nie stresować bo stres gorszy niż te wyższe cukry.
i jak się zapytał jakie miałam cukry po celestonie a miałam 137 i raz 165 w pierwszy dzień, a się Duuuuzo odstresowalam bo czekałam na izbie na przyjęcie od 7 do 13 i nie zjadlam obiadu tak jak powinnam to powiedział ze jak nie miałam ponad 200 to nic się nie stało.
Także musisz myśleć pozytywnie.
Wiem ze to nie łatwe bo sama należę do tych co panikuja.ale musimy dać radę i damy!
Widzisz ja wczoraj byłam na wizycie a dzisiaj sobie przypomniałam ze zapomnialam zapytać o coś i zadzwoniłam do swojego lekarza i mi wytłumaczył i uspokoił.
 
Sylwia-89
4tyg po urodzeniu mialam testy wyniki były w normie niewiem dokładnie gdyż lekarz telefonicznie mnie poinformował!a rok po urodzeniu synka kolejne badania mialam i znowu ok teraz co dwa lata musze powtarzać badania!a przy kolejnej ciazy odrazu sie zgłosić do diabetologa !w ciazy mając cukrzyce bałam sie o dziecko czy bedzie zdrowe ale wszystko jest dobrze mały miał po urodzeniu robione badania na cukier i zdrowiotki!wiec niema co sie martwić:))
 
Gosik kciuki mocno zacisniete za usg.

Margo ja bym zjadla mniam :-)

Calineczko tak moze byc z insulina bo i organizm musi sie przyzwyczaic i jak lekarka Ci powiedziala zwiekszaj ilosc az bedzie ok. Ja w tej chwili biore insuline na noc 26j a i tak czesto mam ponad 90 takze spoko luz. Dzis rano np o 6 91 a jak wrocilam z laboratorium po badaniach to o 8:30 bylo 114 a nic nie jadlam. Juz pisalam pare razy ze ja o 6 mam nizszy cukier niz o np 8 bo widocznie juz od tej 6 u mnie cukry rosna tzw efekt brzasku. Sprawdz u siebie np godzine 7 i o 7 wstawaj i mierz. A i jeszcze pytanie o ktorej przyjmujesz ta nocna insuline? Ja na poczatku o 22 ale juz bardzo dlugo mam ja przesunieta na 24 ze wzgledu na to zeby dluzej dzialala rano i obejmowala okres I sniadania bo mialam tez problem z cukrami wlasnie po I sniadaniu.
Indyk nie powinien podnies cukry szybciej ten ketczup bo to cukier prosty.

Sylwiw super ze z dzieckiem wszystko dobrze i nie martw sie u Ciebie to ostatnia prosta juz :-)

Werci to prawda im wiecej ciaz tym wiecej zdarza sie niestety smutnych histori.
Banany bardzo podbijaja cukier. Ja ich nie jem w ogole po tym wlasnie jak po 1/2 wywalilo mi 140. I takie powinny byc przerwy ja czasem mam miedzy niektorymi co 3h ale smialo co 2h mozesz jesc lae regularnie wtedy sie organizm przyzwyczaja i nie masz nwpadow glodu.
 
reklama
Pesq przede wssystkim spokojnie nie nerwowwo. Jadlospis z 3 porcjami wegli to moze byc jak najbardziej poniewaz masz 2 porcje w chlebie tj 1 porcje w reszcie skladnikow.
 
Do góry