reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Gabrielka jakie dziurki masz wokół??bo chyba nie zrozumiałam:zawstydzona/y:...też czekam chwilke jak wyschnie i daję bepanthen...no teraz dałam ten linomag i aż się boję co będzie...bo ostatnio była po nim masakra tyle że jeszcze dałam fiolet- tak kazała lekarka a potem było najgorzej jak tylko miała.

Ja stosuję pampersy-3 trochę duże ale jest ok, bo dostała od chrzesnego 400 sztuk:-) i kupiłam paczkę huggisów też 3 bo była promocja ostatnio w tesco.

To ty też dajesz na noc modyfikowane?jak dałaś mamie czy miałaś zamrożone??

W czym mrozicie mleczko???
 
reklama
No u mnie też jest paskudna pogoda :angry::wściekła/y: A mam na ogródku rozłożoną huśtawkę ogrodową i od kilku dni mogę sobie na nią popatrzeć przez okno :wściekła/y:

A z bólem gardła dalej walcze, psikam tym obrzydliwym bioparoxem a efektów nie ma:no: Boje się brać te tabletki na gardło o których tu pisałyście żeby mi cukier nie szalał.

Ide jutro do gina to może mi coś doradzi.

Ja narazie mam zakupione pampersy, ale czy będe tylko te stosować to czas pokarze.

Ze mnie narazie nic nie wylata (czop), ale ja mam jeszcze troche czasu :-) Byle do 18 maja bo wtedy ide na konsultację do gina przy szpitalu aaa do tego czasu musze jeszcze isc do dentysty i lekarza rodzinnego a jak mam iść skoro jestem chora :wściekła/y::wściekła/y:
 
Wczoraj coś nastroju nie miałam na pisanie, bo mi diabetolog znowu dawkę zwiększył - do 24j! Co za cholera ten mój cukier, że na czczo nie mogę zejść poniżej 90! :wściekła/y:Tylko 95-105, cholery można dostać!

Z ta normą co niby w USA obowiązuje, to jakaś paranoja! :szok:nawet uważając na to co się je, ciężko 100 nie przekroczyć (ja po posiłku mam teraz 110-120 góra). Bo co wtedy zostaje do jedzenia?! Trawka i zielenina, a tu tyć każą! Ja tak uważam i się pilnuje że schudłam 1 kg przez tydzień i trochę...opierdziel pewnie dostanę od diabetologa!

Któraś pytała co dzieciaczkowi na gorączkę? Ja dawałam do 6-7 m-cy czopki. Bo ładnie i szybko zbijają i brzuszka nie obciążają. 3 lata temu jak Mat sie urodził to najlepszy był eferalgan.

Ja na wychowawczy idę po macierzyńskim i wypoczynkowym zaległym. Po pierwsze dlatego, ze z kim ja dwójkę małych dzieci zostawię? Mama ma raka, teściowa paranoję;-) i jest hipochondryczką... Opiekunka do dwójki dzieci u nas to najmniej 800 stów. Po kalkulacjach, na wychowawczym więcej dostanę jak by mi zostało idąc do pracy i płacąc niani. Po drugie dlatego że nie pracuje od VIII 2006 (początek ciąży z Matem) w firmie były już 2 reorganizacje i jedyne co mnie czeka to... wypowiedzenie.

Gabrielka - ja z Miśkiem używałam Pampersów, a po roku Duków. Z Kapslem też. Z Matem prawie zawsze Pampersów, bo co chcieliśmy na tańsze zmienić to się nie sprawdzały - przesikiwał. No, ale Mat wieeelki jest to i pęcherz ma duży chyba.
Ma 3 lata, 110 cm i 22 kg - jak 5-6 latek co niektóry :-). (Dla porównania: jak miał 3 m-ce bez tygodnia miał 68 cm i 6,800 ważył a na 6 m-cy 80 cm i 9,450).

Gizela - na insulinie wizyta jest co 2 tygodnie, jak ci już dziewczyny pisały. I USG dopplerowskie co 2 ewentualnie 3 tyg. (chyba ze wszystko ok to raz w miesiącu). Ja mam ten sam kłopot logistyczny co Ty! Mniej km ale zawsze, co 2 tyg. 120 do lekarzy a na USG 160!!! A benzynka, q...wa, coraz droższa ;-)!!!
 
Dzień dobry!
Chociaż humor mam niezbyt... Byłam wczoraj na wizycie u innego lekarza (bo mój na urlopie) i jakiś zakręcony chyba był. Nie doczytał, że ma mi posiew pobrać (chociaz mój lekarz w karcie zapisał wyraźnie) i nie pobrał - pytam go po badaniu co z posiewem a on, że teraz to za późno, bo to trzeba przed badaniem - a kto ma to wiedzieć - ja czy on??? potem wymierzył nam główkę na 32tc a brzuszek na 37tc - ogólnie mu wyszło 33w4d a ja mam skończone 35tc:szok: Czy mozliwe sa takie wahania??? nigdy tak nie miałam u swojego lekarza i trochę się martwię. Dobrze, że 14 maja idę do swojego lekarza, to wszystko się dowiem, bo ten był naprawdę dziwny. Na koniec stwierdził, że na pewno wcześniej do szpitala mnie położą niż mam termin ale nic nie wyjaśniał - a ja juz nie pytałam, bo wolę swojego zapytać - dobrze, że to juz w przyszły piątek ten 14

Gizela - rzeczywiście wysokie masz te cukry:szok: i to mimo insuliny
Majka - trzymam kciuki byś dotrwała do poniedziałku do usg:-) a całkowicie rozumiem te weekendowe terminy porodu - ja jak mam wcześniej rodzić to też chcę w weekend - inaczej nie ma mnie kto zawieźć do szpitala bo M w pracy (termin mam na 8 a On urlop sobie zaplanował od 7 czerwca)
Gabrielka - szybko Wam z porodem poszło:tak: zdrowiej szybciutko - ciekawe czym sie strułaś
a co do pieluch - ja mam zamiar na początek pampersy, chusteczki jakieś inne - może nivea, ale chusteczki tylko od czasu do czasu - tak to woda, myślałam pupe po zmianie pieluchy smarować kremem (może nivea lub hipp) a raz dziennie linomag lub sudocrem lub bepanthen
Agga - skoro teraz Filipek tyle zjadł to może to był chwilowy kryzys - w sumie najlepsze jest karmienie na żądanie, więc jak raz Mu się w nocy zdarzyło, że nie zjadł, to przecież nic złego - chyba... a co z tymi Twoimi cyckami - bolą??? masz gorączkę???

pozdrawiam
 
Andzia tak często się zdarza z tymi tyg ale to się normuje.
Wanda dużego masz dzieciątko, mój ważył 5940 jak miał 3,5 miesiąca a nie był mierzony do wzrostu, ja go mierzyłam to wyszło 68.

Assica ja jak Nanti skończył misiące podaje modyfikowane, a w nocy on przesypia bo jak pódzie spać o 20 o 22 dosatje mleko na śpiąco i śpi do 6-7, jedynie o 2 z zegarkiem w ręku otwiera oczka, ale daje mu smoczek i idzie spać.
 
nocka ok :D spalam do 3 potem do 6 potem do 9 :DDD jadla i kima :D CUDOWNE dziecko mialam tej nocy :D
nie bylo zadnej goraczki ani nic niepokajacego :) jedynie senna mocno byla ;) chyba bede codziennie dawac jej szczepionke ;))))
teraz tez juz prawie spi ;))) lezaczek wibracje i melodyjka robia swoje ;))

mam top pieluszki :D rosman babydream i huggisy :D
 
Cholera od 2 dni szaleje mi cukier i dzisiaj się doczytałam że w tym bioparoxie jest sacharyna:wściekła/y::wściekła/y: Kolejny lek odpada:no: To czym mam się teraz leczyć??
 
reklama
Do góry