reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witam ponownie
Na moje oko twoje cukry nie są strasznie podwyższone. Ja biorę insulinę ale mój poziom cukru na czczo wynosił 200:tak:
Mój lekarz twierdzi że wynik 90-100 na czczo jest idealny.
Mammi - mój lekarz widział te skoki jednorazowe i na nie nic nie mówił - tym bardziej, że ja miałam wyższe cukry wieczorem i to Go bardziej martwiło. Teraz wieczorem mam unormowane (wyrzuciłam wszystko z diety co mogłoby zawyżać), ale rano zawsze w okolicy 90 - w laboratorium na czczo miałam niższe, ale to wiem, ze glukometry zawyżają. Niby się tym nie martwiłam - dopiero jak przeczytałam post AgMich, to zaczęłam się zastanawiać, bo do diabetologa idę dopiero 2 kwietnia (chyba, że będzie się coś działo to mam dzwonić wczesniej)

Agga - i dobrze, że cukry sie unormowały po tych ostatnich skokach - może na koniec pozwolą Ci na "małe conieco";-)
Moje normy nad czczo 105, po 2h 135.
W Opolu podali że nad czczo moze być nawet do 115.
Jak miałam kolo tygodnia podniesione cukry to dostalam insuline i dzieki dziewczynom na tym forum mniej sie balam.

Andzia u mnie było tak przez tydzień miałam między 91-100 i przez następny tydzien musiałam mierzyć o 23 i o 3 nad ranem wtedy cukry powinny być w granicach 90-60 a ja miałam zawsze więcej. I tak dostałam insuline. Ale nie ma się co jej bac. :tak:

I kolejny przykład, ze co lekarz to inne normy - w każdym razie dzieki dziewczyny - na razie mierzę dalej i nie umawiam się na gwałt do lekarza - jak to się utrzyma codziennie przez dłuzszy czas, to wtedy się umówię, jak nie to poczekam do 2 kwietnia. Insuliny się nie boję (mam męża z cukrzycą typu I) ale wolałabym się jednak z nią nie zaprzyjaźniać z powodu leków, które biorę - atrakcji juz mi wystarczy;-) (mam chotrą tarczycę i zespół antyfosfolipidowy, więc codziennie łykam hormony tarczycy i wstrzykuję sobie heparynę w brzuch).

miłego popołudnia
 
reklama
Emka - ja niestety nie wiem - musisz poczekac na mamusie juz rozpakowane i w temacie;-)
Ja jeszcze nie gratulowałam Ci córeczki - więc teraz GRATULUJĘ;-)
 
Witam słodziutkie:)
Ale....tu zmiany.....chyba nie mogę się przyzwyczaić....przyszłam się przywitać i pózniej Was nadrobie.

My od wczoraj w domciu...myślałam że dziś wcześniej zajrze ale mała dała niezły koncert....
O cukrach nie pamiętam żeby mierzyć bo chodzę jak na jakimś haju ....tak działa na mnie jak spojrzę na Hanię:)
Od jej urodzin sypiam chyba po 3-4 godziny z podniecenia....

Pozdrawiam słodziutkie i życze niskich cukrów.

Zabieram się więc do lektury jak tylko mała pozwoli
 
Witam wszystkie dziewczyny.Mam pytanie,będąc w ciąży miałam cukrzycę urodziłam w styczniu,ale musiałam oddać glukometr i ciekawa jestem czy mam jeszcze tą cukrzycę,a wydaje mi się że tak,ale nie chce mi się juz być na tej diecie i nie stosuje juz jej od porodu,myslicie ze to moze zaszkodzic mojemu dziecku?pozdrawiam
 
hej Asica haha :)
ale ten czas leci nie? dopiero pisalysmy ktora pierwsza potem w szpitalu a teraz spowrotem w domku :D
Polka spi :D a twoj bobas?
 
małgorzatkaa a w jakim sensie Twojemu dziecku? Poprzez karmienie? Raczej nie sądzę ...zaszkodzić może jedynie Tobie:(
 
Byłam dzisiaj na wizycie u gina i podczas ważenia doznałam szoku. Od początku ciąży przytyłam 2 kg, a w ciągu tygodnia stosowania diety zgubiłam 2 kg i teraz waże tyle co przed ciążą :baffled::szok: A młody już waży 1050g. Co mam o tym myśleć? :baffled:

Od 8 tyg byłam na diecie cukrzycowej, schudłam 10 kilo , ( + wymioty niestety) do końca ciąży nadrobiłam te 1o kilo równo, czyli bilans zero, mały miał 3650 g zdrowy:)
oj jak to leci ten czas niedawno ja się tutaj na tym wątku denerwowałam:)
 
hej Asica haha :)
ale ten czas leci nie? dopiero pisalysmy ktora pierwsza potem w szpitalu a teraz spowrotem w domku :D
Polka spi :D a twoj bobas?

No teraz śpi ale za chwile pewnie się obudzi bo już chyba ze 2h śpi.

Witam nowe słodkie......

przeleciałam forum tak na szybko bo strach że nie doczytam jak mała się obudzi.


Karmię piersią i diety się nie trzymam bo boję się że mała będzie dziwnie reagować.

Mam pytanie do mam co już urodziły ....

czy karmiłyście i jadacie ciemne pieczywo??i jakie warzywa jadłyście na początku.


Brakuje mi tej dietki cukrzycowej....niby była drożdzówka z serem , był pączuś ale obiady to dla mnie maskra....bo chciałabym sałatki ale nie chcę żeby mała miała kolki...przynajmniej wydaje mi się że na surowe to jeszcze za wcześnie.


Aga to Ty chyba zagadywałaś o kinie i jak byliście ?bo nie doczytałam.
My jak oglądaliśmy film w domciu i zaczynałam się stresować-lubię thrillery to mała zaczynała strasznie brykać...szczególnie jeszcze jak był głośny dzwięk.
 
reklama
Witam słodkie mamy!
Witam wszystkie dziewczyny.Mam pytanie,będąc w ciąży miałam cukrzycę urodziłam w styczniu,ale musiałam oddać glukometr i ciekawa jestem czy mam jeszcze tą cukrzycę,a wydaje mi się że tak,ale nie chce mi się juz być na tej diecie i nie stosuje juz jej od porodu,myslicie ze to moze zaszkodzic mojemu dziecku?pozdrawiam
Nie zaszkodzi dziecku, ale jeżeli się nadal utrzymuje to zaszkodzi Tobie - a nie robiłas po porodzie testu obciążenia glukozą???
 
Do góry