reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

kiedy powinnam zroibc to obciazenie glukoza po porodzie ? 6-8 tyg ? po pologu czy jak ? :)
ej a to prawda ze lekarz nie wypisze mi pigulek anty jesli nie minelo 6-8 tyg od porodu ?

aha!
mialam cesarke.. moge uzywac tamponow ? praktycznie malo mi leci ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Chyba właśnie znalazłam sposób na gigantyczny cukier po śniadaniu. Chleb zamieniłam na pieczywo wieloziarniste Wasa. Cukier zamiasty 170 jest 115:-)
 
emka, MAria co do tego co na brzuchu po ciąży zostaje... słyszałam, że pop orodzie najlepiej jak najszybciej zacząć nosić pas poporodowy, czy jakieś gatki obciskające, wyszczuplające czy cos takiego. Ponoć trzeba brac rozmiar mniejsze, żeby ładnie wszystko trzymały i pomagały powrocic bebechom do sanu normalności :)
Nie wiem tylko, czy takich cudów można używać po cesarce. Jeżeli chodzi o poród naturalny, to babki mówią, że nie słuchać się lekarzy, którzy zabraniają nosić majtek i tym podobnych rzeczy tylko zakładać bo później brzuchy nam będą zwisać ;) Ciotka pielęgniarka to samo mówi :p i mam zamiar skorzystać chociaż w moim przypadku... mam tyle rozstępów na brzuchu, udach, piersiach,plecach a nawet na rękach mi się porobiły, że nie wiem czy jest sens :-( Kremy cud typu fissany, oliwki, balasmy za przeproszeniem g*o pomogły w moim przypadku :angry: tak samo jak szczypanki, kręciołki czy jak to zwał tak zwał... (póki co +14kg od wagi wyjściowej, więc nie aż tyle aby mi sie takie rozstępy porobiły ;( )

Cukier na czczo 99 dzisiaj, po jedzeniu 94... zaczyna więc sięchyba jakoś normować w porównaniu do ostatnich dni.
 
Witam Słudziutkie:-)
Mammi gratuluję zmiany chlebka na wasa ja tez mogę tylko ten po innym pieczywie miałam wysokie cukry.
Emka gratuluję jeszcze raz Cudnej Córci:-)test obciążenia glukozą przynajmniej ja tak mam na wypisie z karowej 8 tygodni po porodzie:-)
U mnie cukry ostatnio bardzo w normie nawet czasem do 90 po posiłkach i tak sie zastanawiam czy nie skusic się na coś słodkiego tak mi się chce ale nie wiem co ????może Któraś z Miłych Pań mi podpowie:-)
Pozdrawiam Wszystkie Mamusie
 
AgaS_78 w ostniej ciazy badanie na cukier zrobilam dopiero w 25 tyg. Przed ciaza wazylam 60 kilo w 25 tyg 63 wiec dziwilam sie ze mam cukier i to byl tez powod dlaczego niezrobilam testu. Myslalm ze to tylko dla kobiet z nadwaga.
A jednak nie tylko dla kobiet z nadwaga. Ja poprzednia ciaze zaczelam z waga 60 - a skonczylam z 68 i cukrzyca tez byla . Teraz zaczelam z waga 64 ale jak na razie mam 62,5 wiec mysle ze bede sie starac utrzymac na granicy 68 znow przy koncowce.

Oczywiscie witam znow Emke i jeszcze raz gratuluje malenstwa- wloski przesliczne moja jak sie urodzila tez ich miala mnostwo i takich dluuugich.:tak::tak:
A z tymi majtkami to b. dobra sprawa - moja kol ich uzywala i byla bardzo zadowolona. No i 16 kg. na minusie to juz b. duzo i chyba wynika z tego ze to niebyla zwykla waga tylko zatrzymana woda w organizmie.
A u mnie dzisiaj z ranka 84- zobaczymy co po sniadanku?
Ale ogolnie ostatni fajnie te cukry sie trzymaja - co rowniez jest dla mnie okropne bo nie potrazfie si powstrzymac przed zachciankami.:))):-)
Zycze milego dnia- ja zmykam popracowac przy aukcjach zanim mala slodko jeszcze spi:)))
 
Witam dziewczyny

Maria Ty masz mnóstwo pokarmu a ja niestety zaczełam dokarmiać butlą, dzisiaj to jak tylko przykładałam Natanka do cycka to płakał bo już mu z butli łatwiej leci, sama ściągnełam pokarm 130ml. Moje malenstwo ma nute do spania, bardzo duzo spi i w nocy budzi mnie o 2 i 5 ale 6.30 to juz pobudka. Maria a jak na dworze, na spacerach tez placze? Moj na spacerze spi 3 godziny:-)
A slodycze? Sa wspaniale hi hi, nadrabiam jak tylko moge po cukrzycy:sorry2: lacznie z czekolada:-)

Moja waga - 2,5 kg jeszcze mi brakuje. Teraz waze 57,5kg, a pasa nie uzywalam bo polozna pow ze kazdy ma taka figure ze jedna bedzie mialaa a druga nier. Dziewczyny kazda ktora ma porod sn uzywajcie bo jednak zostaje flaczek:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Cwiczenia na brzuch - lezec i wciagac bardzo mocno brzuch lacznie z przepona a pozniej wypuszczac powietrze lacznie z brzuchenm.

Emka dobrze ze juz jestes, mierzysz cukry? Pisze jedna reka bo trzymam malego, wlasnie sie obudzil:tak:
Ja nie robie obciazenia glukoza, moja diabetolog pow ze nie potrzebnie obciazac trzustki.:-p
Cukrow wogole nie mierze i odkad zaczelam dokarmiac zmniejszyl mi sie apetyt:-D

Dziewczyny na kolki sab simplex lub lafex.

Polecam na wilczy apetyt placki z otręb zbozowych - mialam po nich super cukry
:-)
Niziutkich cukrow zycze:-)
 
Moje normy nad czczo 105, po 2h 135.
W Opolu podali że nad czczo moze być nawet do 115.
Jak miałam kolo tygodnia podniesione cukry to dostalam insuline i dzieki dziewczynom na tym forum mniej sie balam.
 
A ja aż się boję jaki będę miała cukier bo pozwoliłam sobie na naleśniki..... Oj będzie się działo.....
 
Andzia u mnie było tak przez tydzień miałam między 91-100 i przez następny tydzien musiałam mierzyć o 23 i o 3 nad ranem wtedy cukry powinny być w granicach 90-60 a ja miałam zawsze więcej. I tak dostałam insuline. Ale nie ma się co jej bac. :tak:

Agga86 co do pasów i majtek to moja położna odradziła powiedziała, że można nosić ale nie zbyt dużo bo mieśnie się rozleniwiaja lepiej ćwiczyć. Ale komu się chce i skąd brać czas:sorry2: Ja osobiście mam cudowny gorset i magiczne majtki:-D
 
reklama
ja tez jedna reka pisze bo Pola na lapkach :D i tez nie mierze cukrow - jakos mi sie nie chce i jakos nie mam po czym bo malo jem :]
slodyczy wogole mi sie nie chce :)
 
Do góry