reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Emka witaj spowrotem :D Fajnie, że już jesteście z Polą w domku no i fajnie, że na ofrum wróciłaś^^

Dziewczynki, co do tego kina zdecydowałam, że pójdę - rzeczywiście i trochę rozrywki dla mnie, a i mały niech już w brzuszku się przyzwyczaja, że będzie chodził z nami^^

Cukry dziwacznie ostatnio... rano i w przeciągu dnia bardzo ładne bez względu na to co zjem (parówki, chleb, słodycze, jajka itp) a na wieczór głupie skaczą też bez względu na to co zjem - chyba przestały mnie lubić i w ogóle się nie słuchają :/ Mam nadzieję, że bunt im się szybko odwidzi bo zdaje się, że takie wieczorne codzienne skoki nie są zbyt dobre dla Filipka :-(

Filipkowi chyba też się nie podobają, bo się około 1 kręcił bardziej niż zwykle i za każdym jego przekręceniem miałam wrażenie, że albo popuszczam albo jakieś wody mi wyciekają :-p. Zdaje się, że przez to jgo nadmierne kręcenie się boli mnie dzisiaj spojenie, każdy krok to rwąco-kłujący ból przy spojeniu. Wredny maluch :-)

aureolcia jeśli gin nie mówi, że coś jest nie w porządku to zdaje mi się, że nie ma się co martwić :) Niby waga w 26tc powinna wynosić ok. 800g ale jak wiadomo różne źródła podają inaczej. Moj synek na początku 34tc ważył 2500g i wszyscy mówili, że mało podczas, gdy pani która robiła usg w szpitalu powiedziała, że wszystko jest w porządku i tego się trzymam :)
Co do wagi w ciąży, z tą też jest różnie. Nie mówię z własnego doświadczenia ponieważ to moja 1 ciąża ale z tego co czytałam, niektóre kobiety tyją 30kg a niektóre bez szkody dla dzidziusia odżywiając się prawidłowo i nie głodząc nie tyją wcale. Dla przykładu moja mama pod koniec ciąży ważyła o 7kg więcej niż przed, a po porodzie była szczuplejsza o bodajże 4 czy 5kg niż przed ciążą i ja urodziłam się cała i zdrowa a i mamy zdrowie też było bardzo dobre :)

Jeżeli chodzi o mnie, to po przejściu na dietę schudłam około 5kg. Jak gin to zobaczyła to z przestrachem się zapytała, czy się aby nie odchudzam :D

aureolcia teraz zuważyłam w Twoim suwaczku, że waga to 500-700g, moje źródło podaje 800g, później sprawdzę jeszcze w mądrej książce ;-) ale jak widzisz co źródło to inna waga. Tak samo z tymi centymetrami - u Ciebie w suwaczki 35cm, a moje źródło podaje ok. 30cm.
Przede wszystkim się nie martw :-)
 
Ostatnia edycja:
Witam słodkie mamusie:-)

emka to szybkiego powrotu do zdrowia dla ciebie i Poli:-)
Zaglądaj do nas czasami i pisz jak cukry u Ciebie po porodzie?

Ale tu cisza:-(
 
Tak długo mnie nie było że aż się Emka rozsypała wreszcie - no gratuluję :) a tak biedna narzekała że jeszcze tyle czasu przed nią.
 
siemano ;)
ja naturalnie probowalam od 4-30 do 21 30
ostatecznie cesarka :/ :) troche sie nameczylam bo przez te 17 h mialam skurcze regularne i wysokie :|
ale juz ok ;)
 
Hej dziewczynki, byłam dzisiaj u diabetologa i był bardzo zadowolony z moich wyników więc jak narazie insulina mnie ominęła :-):tak: Aaaa i dowiedziałam się w końcu jakie mam normy: na czczo 110 a godzine po jedzeniu 140 :tak::-)
 
emka! Witaj po drugiej stronie lustra! :-D Stęskniłam sie za Tobą :tak:
Maria: jak tam twoje karmienie i kolki? Też cię strasznie długo nie było! Robiłaś już glukoze?
 
reklama
Hej dziewczynki, byłam dzisiaj u diabetologa i był bardzo zadowolony z moich wyników więc jak narazie insulina mnie ominęła :-):tak: Aaaa i dowiedziałam się w końcu jakie mam normy: na czczo 110 a godzine po jedzeniu 140 :tak::-)

aureolcia
To super że wyniki zadowalają twojego diabetologa, a co do norm to sama widzisz każdy prawie ma inne nie rozumie tego kompletnie:no:

Maria właśnie jak tam kolki poinformuj nas co i jak i dokształć:-):-):-)

Kurosław a ty już robiłaś glukozę po porodzie?

Ja mam już skierowanie od mojej diabetolog na obciążenie glukozą 75g i mam zrobić to badanie między 6 do 12 tyg po porodzie.Pytałam jej również czy po porodzie mam mierzyć cukry a ona na to że "a po co ma się pani denerwować niepotrzebnie" wyniki zawsze są wysokie po porodzie i w odpowiednim czasie się unormują.:-)

emka to trochę musiałaś się namęczyć w tych bólach:szok::szok::szok: ale dobrze że wszystko ok z Tobą i Polą.
 
Ostatnia edycja:
Do góry