reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Mam pytanko. Jak tam mausie ktore maja juz dzieci i ich cukier.Chodzi mi o to ze w pierwszej ciazy mialam cukrzyce ciazowa. Bylo na tyle cieszko ze ostatnie dwa msc przed porodem bralam insuline dwa razy dziennie. Jestem teraz w 9 tyg ciazy.Za trzy tyg musze zaczac mierzyc cukier by sprawdzic czy i tym razem jest zagrozenie. Jakie macie doswiadczenia? Czy druga ciaza zawsze oznacza cukrzyce jak i w pierwszej?
Ja mialam w poprzedniej ciazy i teraz rowniez:/ Ale jednak nie zawsze moze tak sie zdazyc.
Po porodzie bylo raczej oki, dopuki karmilam, jak skonczylam karmic cukry tez jak do oczekiwan nie zawsze byly dobre, ale mysle ze niejedna osoba bedac zdrowa, ma czasem skoki cukru, tylko o tym nie wie.
 
reklama
Witam was kochane wieczorową porą:-)
Dzisiaj miałam wizytę u ginekologa i coś tam u mnie po malutku do przodu otwór na pół centymetra:tak::-D:szok:
Dzidzia mała bo 2500 waży:-) ,zobaczymy jak to wszystko się rozkręci termin mam na 16 marca strach mnie ogarnia jak sobie pomyśle że to już nie długo:tak::tak:

Mam wiadomość od Assicy

Nadal jest w szpitalu bo Hania ma żółtaczkę i jak na razie wygrzewa się pod lampami:)
Po drożdżówce którą zjadła po 2 godz.miała 106 więc cukier ok,po ciąży normy po 2 godz. do 140.


Agga86 Z tym kinem to ja również myśle że bez problemu możecie się z mężem wybrać:):)
Ja również czasami mam takie głodne dni że nie umiem sobie z tym ssaniem w żołądku poradzić,często wtedy jem taki owoc Pomelo mi nie podnosi cukru a mogę go sporo zjeść i się zaspokoić:):)
albo omleta robię 3 jajka 1 łyżka mąki szczypta soli do smaku i po upieczeniu smaruję dżemem brzoskwiniowym niskosłodzonym pycha i nie podnosi cukru małowęglowodanowe jedzonko polecam:)



 
Ostatnia edycja:
AgaS-78 a jak bylo u ciebie z cokrem na poczatku drugiej ciazy. Widze ze jestes w 17 ja mam zaczac mierzyc od 12. Staram sie diete trzymac juz teraz ale niezawsze jest latwo :) Boje sie ze jak tego robic niebede to znowu bede miala cukier i zmartwienia cala ciaze czy wszystko okey.
 
Witam was kochane wieczorową porą:-)

Dzisiaj miałam wizytę u ginekologa i coś tam u mnie po malutku do przodu otwór na pół centymetra:tak::-D:szok:
Dzidzia mała bo 2500 waży:-) ,zobaczymy jak to wszystko się rozkręci termin mam na 16 marca strach mnie ogarnia jak sobie pomyśle że to już nie długo:tak::tak:

Mam wiadomość od Assicy

Nadal jest w szpitalu bo Hania ma żółtaczkę i jak na razie wygrzewa się pod lampami:)
Po drożdżówce którą zjadła po 2 godz.miała 106 więc cukier ok,po ciąży normy po 2 godz. do 140.​


Agga86 Z tym kinem to ja również myśle że bez problemu możecie się z mężem wybrać:):)
Ja również czasami mam takie głodne dni że nie umiem sobie z tym ssaniem w żołądku poradzić,często wtedy jem taki owoc Pomelo mi nie podnosi cukru a mogę go sporo zjeść i się zaspokoić:):)
albo omleta robię 3 jajka 1 łyżka mąki szczypta soli do smaku i po upieczeniu smaruję dżemem brzoskwiniowym niskosłodzonym pycha i nie podnosi cukru małowęglowodanowe jedzonko polecam:)
Dziwne ze do 140 tutaj dalej ja mam do 120 po ciazy:))) A i sama mysle ez i trzusce latwiej poznij:))) fajnie ze w porzadku i mam nadzieje ze i mala sie szybko wygrzeje i wroci do domku. Megi_27_ ja caly czas mierze po 2 godz. i mam 120 norme.

AgaS-78 a jak bylo u ciebie z cokrem na poczatku drugiej ciazy. Widze ze jestes w 17 ja mam zaczac mierzyc od 12. Staram sie diete trzymac juz teraz ale niezawsze jest latwo :) Boje sie ze jak tego robic niebede to znowu bede miala cukier i zmartwienia cala ciaze czy wszystko okey.
Od razu na pierwszej wizycie poszlam na obciazenie 50ml- no i powtorzyl sie wynik z pierwszej ciazy wiecej nie sprawdzali, nie mialam nawet na czczo robionego, zreszta pewno wyszedlby dobry. Jestem na diecie od 8 tyg. Ale moze u ciebie nie bedzie teraz- a wogole to w ktorym tyg, ja wybadali w poprzedniej ciazy.???
 
Byłam dzisiaj na wizycie u gina i podczas ważenia doznałam szoku. Od początku ciąży przytyłam 2 kg, a w ciągu tygodnia stosowania diety zgubiłam 2 kg i teraz waże tyle co przed ciążą :baffled::szok: A młody już waży 1050g. Co mam o tym myśleć? :baffled:
 
AgaS_78 w ostniej ciazy badanie na cukier zrobilam dopiero w 25 tyg. Przed ciaza wazylam 60 kilo w 25 tyg 63 wiec dziwilam sie ze mam cukier i to byl tez powod dlaczego niezrobilam testu. Myslalm ze to tylko dla kobiet z nadwaga.
 
reklama
Do góry