reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dziekuje dziewczyny za odpowiedź. Muszę pomyśleć nad tymi obiadami bo czasami boję sie cos zjeść w obawie o cukier. Czasami nie wiem czy wierzyć w ten glukometr. Jest nowy więc powinien chyba dobre pomiary cukru robić. Co o tym sądzicie?
Roznie z nimi bywa, ja mam jeden z Polski i zawsze podaje mi rozny jak ten tutaj ze Stanow.
 
reklama
Jesli chodzi o A1C milas bardzow ywsokie, ja w tamtej ciazy mialam 6.1, teraz 6.5, Twoj wynik swiadczylby o tym ze masz cukrzyce juz pozaciazowa- ale miejmy nadzieje ze bedzie dobrze- w kazdym razie cokolwiek by nie bylo, musisz sie z tym pogodzic. Ja tez pozaciaza nie mam wspanialych wynikow po jedzanku, z rana zawsze ale przez dzien roznie. Sama spoxdziewam sie poaniejszej cukrzycy w zyciu , bo moja mama ja ma i siostra tez juz. Wiec i ja pewno za kilka lat nie bede mogla sie z niej wykaraskac. Teraz najwazniejsze jest jednak zebysmy walczyly o zdrowe dzieci i dobrze sie zywily.
NO i super ze zrobilas badania i wszystko jest w porzadku:)))) Teraz to z radoscia powinnas stosowac diete, i napewno bedzie oki. Ja trzymam kciuki- ja nie robilam takich badan- bo co kolwiek by sie nie dzialao i tak urodze moje dziecko, a mam inne rowniez problemy w tej ciazy wiec nie chce sie wszystki zamartwiac- wierze w to ze dziecko bedzie zdrowe, i ze uda nam sie dotrwac do konca.
Milego dnia dziewczyny - zmykam na tego zastrzyka.

Ja też urodziłabym dziecko bez względu na wynik badań ale teraz jestem spokojniejsza. Jeśli chodzi o cukrzycę to na 95% zostanie ze mną po ciąży. Mój ojciec choruję na nią ok. 10 lat więc jestem obciążona genetycznie....
 
Witam słodkie mamusie:):)
Widzę że dołączyły do nas również nowe słodkie mamuśie Witam was również:)

AgaS-78 to super wynik miałaś po tych gołąbkach,muszę sobie zrobić i trochę pomaszkiecić hihihi
Ciekawa jestem czemu co inny diabetolog to inne normy, ja mam mieć po 1 godz. do 120 inne dziewczyny mają np:po 1 godz.do 140 inne po 2 godz.do 120 bardzo mnie to trapi dlaczego tak jest.

mammi Witaj:)
Rzeczywiście miałaś wynik wysoki, ale głowa do góry dasz radę na pewno są myśli czy dam radę jak to będzie co z dzidzią ja tak miałam a ile łez wylałam,ale w końcu wzięłam się w garść i wio z dietą początki były ciężkie nim doszłam po czym mam cukry ok co mogę a czego nie mogę.Do dzisiaj mam straszne problemy z pieczywem teraz to pasowało by w ogóle pieczywa nie jeść bo cukry idą w górę masakra:(


MAM WIADOMOŚĆ OD assicy:)

Hania i Asia mają się dobrze:)
Hani cukry są ok.



aureolcia po tych słodkich grzeszkach piękne cukry miałaś.A gdzie takiego tofinka można sobie zafundować?
A z tymi porannymi cukrami to spróbuj sobie z ciekawości zmierzyć cukier na czczo tak o 7 rano i sprawdzisz czy jest różnica jak mierzysz o 9 rano:)

Agga86 Ja mam czasami tak że jak na czczo mam troche za wysoki wynik to póżniej cały dzień cukry do bani nawet jak bym zjadła to co zawsze po tym miałam dobre cukry:(
Pewnie te paróweczki tak cukier ci podniosły ja również o parówkach mogę zapomnieć, parę razy próbowałam i cukier zawsze ponad normę, a na czczo może dlatego miałaś wysoki cukier że ostatni posiłek był po 22 no i te parówki.Ale po jabłuszku cukier śliczny:):)
 
Ostatnia edycja:
Ja też czasami mam wrażenie że glukometr źle mierzy ale gdy zrobię pomiar na drugim to niestety wynik ten sam.... U mnie cukry to już wogóle szaleją- po kromce razowca mam 180:szok:
Nie wiem już co jeść żeby nie szkodzić maleństwu i w miarę głodna nie chodzić....

A jaki masz glukometr? ja mam ACCU CHEC GO i bardzo sobie chwalę,dużo dziewczyn ma te glukometry i również je sobie chwalą.
 
to masz również super glukometr, ja jak czasami mam wysoki cukier i z ciekawości mierze z innego palca to cukier coraz większy wiec bądż tu mądry człowieku:(
 
reklama
Jednak się opłacało szukać:)
Jak tam cukry u ciebie?
Ja mam mało pasków i muszę oszczędzać hihhihi ale już nie długo będe miała nowe opakowania:tak::-)

U mnie cukry powoli się normują. Zaczynałam z wynikiem 200 na czczo więc mam z czym walczyć....
Dzięki insulinie jest już lepiej ale to jeszcze nie to czego oczekujemy z lekarzem
 
Do góry