reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Justyna nie masz się co zamartwiać na zapas

U nas każdej cukry czasem szaleją .......staraj się tylko nie przekraczać tych chociaż 140.

Tylko dziwne że nie kazali Ci mierzyć co 1h.....


Koniecznie napisz co Ci jutro powiedzą.



Ja jak zapisywałam się do tego wątku to miałam już normy do 120 po1h....
i te normy obowiązywały już od tamtego roku...ale wiadomo jak to u Nas w Polsce...były dziewczyny co miały normę do 140 po 1h.

Jak dobrze pamiętam chyba tylko jedna mierzyła po 2 h ale i tak mierzyła dla świętego spokoju po 1h.


Więc się nie denerwuj bo to też podnosi cukier!!!

Głowa do góry, będzie dobrze....trzymaj dietkę a wszystko się ułoży.
 
reklama
Cześć dziewczyny.
Wczoraj jak miałam taki niski cukier to zjadałm słodkie i po 4 herbatnikach z czekoladą miałam 84.
Nie nie jestem na insulinie.
te spadki mnie denerwuja bo sie słabo czuje no i o dzidzie się martwie.
dziś byłam u lekarza i dostałam zwolnienie na 30 dni - więc jakiś sukces jest. Ciekawe czy mi dadzą później znowu no bo im później tym gorzej w pracy.
Przez miesiąc nic nie przytyłam więc jeszcze opier od położnej- kurde niech sie zecydują, bo człowiek głupieje. A na USG to chyba musze iśc prywatnie bo ostatnim razem byłam 9 tygodni temu i nadal nie dostałam skierowania.
Czekam na obiad:)
 
Jestem w 28 tygodniu. Jakiś tam specjalnych dietek nie dostałam, nawet o tych ww nie za bardzo wiem co sie z czym je. Po prostu ograniczam pewne produkty, chleba białego nie jem, słodyczy, mącznych rzeczy też, nawet z mlekiem boje sie poeksperymentować. Jem 5 posiłkow dziennie i raczej małe porcje bo często głodna jestem. I dodam że na tej diecie jestem od 2 tygodni.
 
justyna83 jesli w tej poradni nie dadzą ci listy WW to w weekend mogę Ci spróbować wysłać zeskanowane materiały, które ja dostałam z poradni diabetologicznej ( dosc pomocne ). Ja jestem w 29 tygodniu więc troche jeszcze przed nami a taka inormacja może UŁATWI !!!
 
Kinia83 dziekuje ci bardzo. Napewno skorzystam. A jutro to nie dam sie spławić za szybko, wkońcu tu chodzi o zdrowie mojego maleństwa. Chcę porządne badania i porządne rady od tych lekarzy, po to oni są. A to moja pierwsza ciąża więc i mam prawo do tego, tak i wy kobity też. bo ten mój gin też jakis dziwny, musze iść na konsultacie do kogoś innego:-(
 
No widzicie dziewczyny.....a mnie powiedzieli że WW mnie nie dotyczą bo nie jestem na insulinie.

.....napisali tylko rżeczy które moge albo nie mogę i co ograniczać.

.....co rejon jest inaczej.....ale nie ma się co załamywać;-)

szybko przeleci i Wam zasmakuje takie zdrowe jedzonko:-)

Pomykam na obiadek: dziś warzywa na patelnie...a potem się zobaczy co na drugie:-p
 
no więc jestem po rozmowie teleonicznej z panią doktor z Patologii Ciąży i powiedziała że jak mam taki niski cukier to cos słodkiego i moge zacząc jeśc mniej restrykcyjnie z tym ,że ja sobie za dużo nie odmawiałam bo ja tak czy inaczej starałam sie jeśc zdrowo no moze słodyczy za dużo :(
więc czekam na obiadek pieczone żeberka z ziemniakamii mizerją zobaczymy jakie będą cukry:)
 
Cześć dziewczyny.
Wczoraj jak miałam taki niski cukier to zjadałm słodkie i po 4 herbatnikach z czekoladą miałam 84.
Nie nie jestem na insulinie.
te spadki mnie denerwuja bo sie słabo czuje no i o dzidzie się martwie.
dziś byłam u lekarza i dostałam zwolnienie na 30 dni - więc jakiś sukces jest. Ciekawe czy mi dadzą później znowu no bo im później tym gorzej w pracy.
Przez miesiąc nic nie przytyłam więc jeszcze opier od położnej- kurde niech sie zecydują, bo człowiek głupieje. A na USG to chyba musze iśc prywatnie bo ostatnim razem byłam 9 tygodni temu i nadal nie dostałam skierowania.
Czekam na obiad:)


nie do cukrzenia są groźniejsze dla dziecka niż za wysoki cukier ja dopiero od 2-3 tygodni nie mam spadków a trzymały mnie od 8 tygodnia ciąży i nikt nie wiedział dlaczego padam bo po prostu traciłam przytomność z miejsca szłąm i padałam:-:)-:)-(
uważaj na spadki
a może jedz więcej wymienników mącznych chleb mąki paluszki krakersy
mi też diabetolog zwiększyła ilość posiłków do 9
trzeba dobrze kombinować i się obserwować:tak::tak::tak:
będzie ok:tak::tak::tak:
 
No widzicie dziewczyny.....a mnie powiedzieli że WW mnie nie dotyczą bo nie jestem na insulinie.

.....napisali tylko rżeczy które moge albo nie mogę i co ograniczać.

.....co rejon jest inaczej.....ale nie ma się co załamywać;-)

szybko przeleci i Wam zasmakuje takie zdrowe jedzonko:-)

Pomykam na obiadek: dziś warzywa na patelnie...a potem się zobaczy co na drugie:-p

jak ww cię nie dotyczą????
to a podstawie czego masz dietę i ilość insuliny dobierasz???
nie kumam że ci lekarze tak różnie do tego podchodzą:confused::confused::confused:
a my się później stresujemy
bo każda ma co innego i wierzy że ma najlepiej dla siebie i dzidzi:baffled:
damy radę:tak::tak::tak:
 
reklama
Czesc dziewczyny czytam Was i powiem szczerze ze tez bym sie shizy nabawila gdybym sie nie naczytala artykulow w j. angielskim jak to rzeczywiscie jest. Tez juz 2 ciaze jestem na diecie, wtedy 31 tyg.( od 9tyg.) teraz jesli dotrzymam do konca to 33tyg.(od 7 tyg.) i moja norma to 120 do 2 godz. Pamietam rowniez ze w tamtej ciazy lekarz dokladnie powiedzial mi zeby nie miezyc po godz. bo sie rozchoruje- poniewaz u roznych ludzi roznie glukoza skacze- potrafi nawet do 180 wyskoczyc ale jesli spada w 2 godz. tzn. ze trzuska ciagle pracuje i nie nalezy jej odciazac insulina-tak to zrozumialam. ja po godz. pewno w 50% mam wiecej niz nawet 140 ( zaczelam mierzyc jak was zaczelam czytac) ale dzisiaj przewalkuje jesczez raz moja diabetolog jak to jest . Moja mala w poprzedniej ciazy wazyla przy porodzie 3400 a ja przytylam w calej ciazy 8.5 kg. w tym do 6 miesiaca nic.A to fakt co kraj to obyczaj, ja w stanach zamiast insuliny od 25 tyg,(kiedy dostalam sterydy na rozwoj pluc mojego dziecka i trzustka miala kryzys)zaczelam dostawac tabletki- balam sie ze cos to moze zrobic, ale po przeczytaniu kilku forum, na stronach amerykanskich okazalo sie ze sa to jedyne na swiecie tabletki z insulina, ktore mozna bezpiecznie zazywac w ciazy. Moja mala jest okaze,m zdrowia i mam nadzieje ze i tym razem tak bedzie.
 
Do góry