reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Rybka ja nie mam insuliny:-) Mam być tylko na diecie i dlatego WW mnie nie dotyczy.

jak bym dostawała insulinę to wtedy jest ważne a tak mam tylko kontrolować cukry i być na diecie.
 
reklama
Czesc dziewczyny czytam Was i powiem szczerze ze tez bym sie shizy nabawila gdybym sie nie naczytala artykulow w j. angielskim jak to rzeczywiscie jest. Tez juz 2 ciaze jestem na diecie, wtedy 31 tyg.( od 9tyg.) teraz jesli dotrzymam do konca to 33tyg.(od 7 tyg.) i moja norma to 120 do 2 godz. Pamietam rowniez ze w tamtej ciazy lekarz dokladnie powiedzial mi zeby nie miezyc po godz. bo sie rozchoruje- poniewaz u roznych ludzi roznie glukoza skacze- potrafi nawet do 180 wyskoczyc ale jesli spada w 2 godz. tzn. ze trzuska ciagle pracuje i nie nalezy jej odciazac insulina-tak to zrozumialam. ja po godz. pewno w 50% mam wiecej niz nawet 140 ( zaczelam mierzyc jak was zaczelam czytac) ale dzisiaj przewalkuje jesczez raz moja diabetolog jak to jest . Moja mala w poprzedniej ciazy wazyla przy porodzie 3400 a ja przytylam w calej ciazy 8.5 kg. w tym do 6 miesiaca nic.A to fakt co kraj to obyczaj, ja w stanach zamiast insuliny od 25 tyg,(kiedy dostalam sterydy na rozwoj pluc mojego dziecka i trzustka miala kryzys)zaczelam dostawac tabletki- balam sie ze cos to moze zrobic, ale po przeczytaniu kilku forum, na stronach amerykanskich okazalo sie ze sa to jedyne na swiecie tabletki z insulina, ktore mozna bezpiecznie zazywac w ciazy. Moja mala jest okaze,m zdrowia i mam nadzieje ze i tym razem tak bedzie.



Wiesz co nie wiem jak jest w innych krajach ale pewnie z chmur nie wzięli sobie norm.

maja diabetolog powiedziała że wg jakichś tam najnowszych badań
(wtedy jak pytałam był listopad chyba)
to normy właśnie są niższe czyli do 120 po 1h.
Bo powiedziałam jej jak to jest że inne dziewczyny w innych rejonach Polski mają inne normy.
A ona powiedziała że wg tych badań teraz takie są i tyle.

A moja poradnia to wojewódzka poradnia diabetologiczna....
....więc bardziej im ufam aniżeli w mojej poradni miasteczkowej:sorry2:-choć te same normy -do 120


najważniejsze żeby Nasze dzieciaczki były zdrowe :-):-):-)

i nie ma co się zamartwiać na zapas:-)
 
Wiesz co nie wiem jak jest w innych krajach ale pewnie z chmur nie wzięli sobie norm.

maja diabetolog powiedziała że wg jakichś tam najnowszych badań
(wtedy jak pytałam był listopad chyba)
to normy właśnie są niższe czyli do 120 po 1h.
Bo powiedziałam jej jak to jest że inne dziewczyny w innych rejonach Polski mają inne normy.
A ona powiedziała że wg tych badań teraz takie są i tyle.

A moja poradnia to wojewódzka poradnia diabetologiczna....
....więc bardziej im ufam aniżeli w mojej poradni miasteczkowej:sorry2:-choć te same normy -do 120


najważniejsze żeby Nasze dzieciaczki były zdrowe :-):-):-)

i nie ma co się zamartwiać na zapas:-)
No i pewno masz racje mi chodzi tylko o to ze jesli ktos dostal norme do 120 po 2 godz. bo same widzicie ze trzuska dziala bo ze 153 spada do 109 to wcale nie jest zle. Zreszta ja zmykam na kontrole- bede sie tez widziec z diabetolog- a to nie jest tez zwykly lekarz poniewaz ja jestem w ciazy wysokiego ryzyka- do cukrzycy dochodzi nietrzymanie szyjki i bardzo wczesne skurcze. 2 ciaze stracilam w 22 tyg. wiec prowadzi mnie grupa lekarzy (dokladnie4) ciagle konsultujacych sie ze soba nie liczac diabetolog. Ja z moich lekarzy tez jestem zadowolona, bo po stratach po ktorych nie widzialam sensu nastepnej ciazy, oni doprowadzili mnie do konca i jestem szczesliwa mamuska.:)))))
 
ja piłam syrop z cebuli ale wtedy nie miałam cukrzycy więc w tym przypadku to nie wiem bo go sie robi na cukrze.
Opróz tego miałam tabletki do ssania homeopatyczne ( powiedziano mi ze takie leki możn aspokojnie braćw ciązy)
 
Emka Tantum werde w sprayu można w ciąży i w cukrzycy:tak: ......2 tyg. temu to przeżywałam.....i płucz gardło solą lub szałwią albo wodę z wodą utlenioną.
 
o dzieki :)
gardlo boli niemilosiernie :)


dziewczyny dzis poraz pierwszy spuchly mi kostki !! sa wielkie !! jakies rady na to ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
u mojej diabetolog by się to na insuline kwalifikowało bo u nas licza się pomiary po 1h po posiłku i są do 120:tak::tak::tak:
U mnie tak samo.

Zastosowałam dzisiaj wasze rady i na śniadanie zjadłam pół kromki z wędliną + surówkę z marchewki, selera i jabłka i cukier rewelacja - 96! Ale po drugim śniadaniu (cała kromka z wędliną) 123 :baffled:. Chyba na 2 śniadanie też będzie pół kromki od jutra... Mam nadzieję, że mi nie zacznie po obiedzie skakać :-D
 
Do góry