reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

kinia ja również mam Contour TS. Ostatnio byłam na badaniach w lab i poziom glukozy różnił się od tego z lab o kilka jednostek - 7 czy 10, nie pamiętam dokładnie :)

Teraz muszę pożalić się na swą głupotę! Otóż rodzice przynieśli do domu świeże bułki poznańskie... powstrzymywałam się przeszło 2h i w końcu nie wytrzymałam - spałaszowałam jedną z majonezem i plasterkiem wędliny i cukier skoooczył. Zapomniałam zmierzyć po godzinie od zjedzenia jak to zwykle robię i zmierzyłam po 2 - 143 (o godz. 20.00), teraz chciałam sobie podjeść ale uznałam, że najpierw sprawdzę... i jest 130.
Wczoraj też nie mniej niż 120 - tak jak gdzieś w tym wątku przeczytałam: ta glukoza żyje chyba własnym życiem bo raz po kromce razowca z wędliną mam 105 a raz skacze do ponad 130...
Nigdy więcej bułek poznańskich! Przynajmniej do końca problemów z cukrem :no:
 
reklama
ja tez tak mialam na poczatku bo.. nie umialam jeszcze mierzyc :) poprobuj :)
a najlepiej kup aku czek :) mi go polecano i mam :) jestem zadowolona :)



ja po tym serku camembert mialam po 1 h 163 a po 2 150
tez juz za to dziekuje :)
 
i tak zrobie z samgo rana.
Ale a propo mierzenia to przebijam sobie paluch idzie kropelka dostawiam do paska trzymam 8 sec. o tak odlicza maszyna. Jakie błędy można popełnic. Będę wdzięczna może robie cos źle:)
 
ja np za malo krwi bralam. i wylatywalo jeszcze wiec ponownie wkladalam i wtedy dopiero wyskakiwal wynik 30-60 ;))) ale to ze dwa razy tak ladnie udalo mi sie zrobic ;)
 
wielkie dzieki za odpowiedz jutro musze to wyjasnic, ale tak czy inaczej nocka kolejna z głowy nie dośc ze juz coraz bardziej niewygodnie to jeszcze to :)
ale bedzie dobrze
rzadko sie udzielam sie na orach ale yu na pewno zajrze pewnie juz jutro:)
Miłej nocki
 
Witam słodziutkie.

Witam Kinia.

Wczoraj fatalnie się czułam więc nawet nie zaglądałam.....najpierw było mi ciągle nie dobrze jak na wymioty a potem jak już przeszło to myślałam że ręka mi odpadnie po godzinie prasowania.......a gdzie reszta.....cała sterta została.

Właśnie włączyłam ostatnią pralkę:sorry2:

Cukier z rana wczorajszy to 92 jak na mnie to najwyższy:wściekła/y:

......ale byłam wczoraj u miasteczkowej diabetolog , powiedziała że jest ok i jak bym miała dostać insulinę to byłaby to naprawdę jakas mikro dawka....

Zobaczymy co powiedzą w czwatrek w Zabrzu:sorry2:


Kinia - myj zawsze ręce przed badaniem

-masuj palec przed wkłuciem żeby krew prawie sama wyleciała ....a nie że wyciskamy

- większość dziewczyn ma accu checka i tych już co urodziły i tych co w drodze, dobry glukometr

- najlepiej wkuwać się każdego dnia w inny palec


Jak tam Wasze cukry dziewczyny??
 
Agga z tymi bułkami i majonezem to żeś poleciała:szok::szok::szok::szok:

Ja już bym panikowała jakbym taki wynik widziała.

Aha!!

Już to pisałam ale się powtórzę....wyniki po tym samym co zjesz mogą być różne.

Jak zjesz i się poruszasz to będzie lepiej niż jak zjesz i się położysz.


Jak tam dzisiaj???
 
słodkie - trzymam kciuki! wciąż Wam kibicuję choć rzadko już czytam..
Kurosław - wspaniały facet :-D

moja słodka córcia kończy jutro 3 miesiące :tak: ja nie wiem, czy jestem słodka, nie byłam w lab na badaniach... jak pogoda zacznie sprzyjać, to sobie pójde do lab z wózeczkiem, i te dwie godzinki spędzę z małą w parku obok przychodni...
diety nie trzymam niestety, malutka nie jest na nic uczulona (hurrraaaaaaa!!!!!) - to chyba taki bonus za cukrzycę ciążową :-D:-D a zatem jem czekoladę na potęgę :zawstydzona/y: na szczęście moja waga ciągle spada mimo zabójczej diety 4000 kalorii i obecnie ważę 5 kg mniej niż przed ciążą !!!

tych zdjęć chyba jesczze tu nie wrzucałam :-D
1. w oczekiwaniu na cyca
2. w łóżku siostry
3. uderzające podobieństwo :cool2:
 

Załączniki

  • DSC00557-sztucce.jpg
    DSC00557-sztucce.jpg
    21,7 KB · Wyświetleń: 43
  • IMG_4992_w lozku eli.jpg
    IMG_4992_w lozku eli.jpg
    19,1 KB · Wyświetleń: 45
  • IMG_5037_tylem.jpg
    IMG_5037_tylem.jpg
    21,7 KB · Wyświetleń: 41
ohh sama slodycz ta osobka na fotkach :))
cudenko :))
ja tez juz chce :))) :-D:-D:-D


to jak wkoncu ? mozna jesc turek camembert czy lepiej nie ? jest z mleka pasteryzowanego :> ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
aasica, dzisiaj na szczęście już cukier lepszy ale to pewnie dlatego, że "dziwolągów" nie jadłam^^ Co do majonezu to ostatnio mam na niego strrraszną ochotę i z tego co zauważyłam to w zestawieniu z razowcem, wędliną drobiową i ogórkiem fajnie się to sprawdza. Z tym, że około 6-7 zjadam jabłko (glukoza ładniutka) i 3 godziny później zwykle takie śniadanko co wyżej albo czasem warzywa czy jajka na twardo (też z majonezem :p mam dziwną zachciankę ostatnio:).

DZisiaj muszę być dzielna bo mąż postanowił kupić bułki pszenne z serem... o ja biedna! Zamiast takiej pyszności to ja jakiś pumpernikiel będę wcinała, za którym średnio przepadam :/

Słuchajcie mam pytanie odnośnie słodyczy... bo ja jednak bez nich nie potrafię ;( Ograniczyłam naprawdę do minimum i jedyne na co sobie pozwoliłam odkąd się dowiedziałąm o problemach z glukozą to 2 rurki z kremem (112 po godzinie) i batonik Duplo (tutaj nie pamiętam ale malutko, poniżej 100 napewno było). Zastanawiam się nad 2 rzeczami, mianowicie: dlaczego po słodyczach mam cukier ładny a jak zjem kromkę np białego chleba to szaleje? I druga: czy któraś z Was próbowała jeść słodycze dla diabetyków, czy w ogóle da się to jeść i jak się zachowuje po tym cukier?

Pozdrawia Was spragniona słodyczy Aga :p - ja bez nich normalnie funkcjonować nie potrafię!
 
Do góry