reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Juz w domku... luzik :-)
Obiecane zdjecie sniadanka wczorajszego.
Co prawda papryki bylo wiecej i jeszcze troche salaty, ale bylam juz glodna po obchodzi i sie rzucilam na jedzenie zanim pomyslalam o zdjeciu...:-p (a ten sucharek w torebeczce to niby na drugie śniadanie miałam schować).
I w sumie rzeczywiscie jedzenie tam bylo calkiem niezle, tylko wybitnie niecukrzycowe:no:
Aga: a ty w końcu kiedy masz cc?
u mnie cukry przez ostatnie tygodnie na czczo 92-96 i ketonów nie ma, więc chyba najgorszy kryzys przeżyłam jakoś i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.
Maria: ja chodze do dr Osóbki-Morawskiego. Jest bardzo dobry i ja go sobie chwalę. Podam ci namiary na priva.
Mam USG we wtorek i skonfrontuje to USG szpitalne wykonywane przez uczącego się lekarza... Bo oprócz łózyska brzeżnie przodującego szyjke mi ocenił na 57 mm a półtora miesiaca temu było 33 :-). No i wyszło, że Mały waży ok. 2000 gr i ma mały brzuszek (2 tygodnie mniejszy) a poprzednio miał o tydzień większy...
Przy okazji za to zrobili mi posiem z szyjki i hemoglobinę glikowaną (wyszła idealnie w normie 5,1).

Trzymam kciuki za początkujące słodkie mamy i jak macie wątpliwości to powtórzcie badania -w końcu one nie bolą i nie szkodzą maluszkom.

A ja wam powiem, że jak mi 3 razy dziennie robili KTG i czasami oczywiście Mały spał i wychodził tzw. wąski zakres i kazali powtarzać to się w końcu wycwaniłam i żeby go pobudzic do większej aktywności dawałam mu krówką albo mandarynke i tętno od razu skakało ze 140 na 160 :-) (wiem -jestem złą matką -już w brzuchu mam skorumpowanego obywatela...:cool2:). Dzięki temu wystarczało 30 min KTG a nie jak raz półtorej godziny mnie trzymali!

A jeżeli chodzi o zółty ser to ja kupuje odtłuszczony. Ma ok. 20 % tłuszczu a nie 45% jak zwykłe. Ale i tak najbardziej podnosi mi cukier biały ser -szczególnie rano.
 

Załączniki

  • sniadanie szpital.jpg
    sniadanie szpital.jpg
    28,5 KB · Wyświetleń: 61
Ostatnia edycja:
reklama
Kuroslaw super, że już w domu. Ładne masz wyniki. Ja jutro bedę dzwonić po wyniki badań na paciorkowca mam nadzieję, że bedą ok. CC miałam mieć za tydzień w czwartek ale przełożyli na 17 bo mały jest za mały. I tak dziwiło mnie, że chcieli ciąć juz za tydzien bo to będzie u nas skonczony 36 a to chyba za wcześnie. :eek: Co za sniadanie hi hi. Po tym chlebie to miałabym chyba wynik 200!
Riterka ja też mam mdłości ale w nocy to chyba dlatego, że mały uciska mnie na
żołądek. :sorry:

Tak się zastanawiam co uszykować maluszkowi na wyjście ze szpitala. Mam kombinezon, pajaca bawełnianego, body z krótkim rękawkiem, skarpetki, czapkę i rękawiczki. Nie wiem czy uszykować jeszcze pod pajaca kaftanik i śpioszka? Co myślicie? Bo i tak będzie w foteliku pod kocykiem i do tego jeszcze ochraniacz na fotelik. Sama już nie wiem. Piotrusia odbieraliśmy latem, był upał więc nie było problemów a teraz nic już nie wiem.
 
Ostatnia edycja:
Od miesiąca jestem na diecie cukrzycowej, mierzę cukier 4 razy dziennie, cukry trzymają mi się w normie, ale ostatnio wyszły mi ciała ketonowe w moczu niby na jeden + ale bardzo mnie to niepokoi. Chyba to nic dobrego, 2 tygodnie temu mocz był ok a dziś te ciała ketonowe. Wizytę u ginekologa mam za tydzień zreszto to on mi zlecił to badanie, do poradni diabetologicznej idę dopiero za 2 tygodnie, zreszto diabetolog nic mi nie wspominała o badaniach moczu. Nie wiem co robić?
 
Witaj w naszym gronie Jewonka80 :tak: Ketony w moczu pojawiają się gdy zjadasz za mało węglowodanów. Oznacza to, że Twój organizm głoduje i zaczyna spalać własne zapasy i w tym procesie wytwarzają się ciała ketonowe. Aby im zapobiec należy zjadać odpowiednią ilośc węglowodanów przyswajalnych. Czy masz zaleconą ilość wymienników? I czy zjadasz posiłek przed snem i jaki? jak już pojawią się ketony w moczy to należy pić baaaardzo dużo wody, żeby je wypłukać. Ja dowiedziałam się o ketonach dopiero z tego forum bo moja diabetolog i położna stwierdziły, że nie ma się czym stresować. :eek:
 
Czesc dziewczyny, ja po wizycie u ginekologa w dniu wczorajszym, z nerw to cisnienie mialam 150/95, ale jakos poszlo, moja Igusia jest bardzo drobna wazy niespełna 2 kg a dokładnie 1994 ale poprzednie dzieciaczki przy porodzie wzayly po 2600 wiec lekarz stwierdzil ze to dla mnie widocznie norma, zreszto co sie dziwic jak ja przytylam od poczatku ciazy 3 kg, mialam nadzieje ze wczoraj lekarz umowi sie ze mna wstepnie na cc ale gdzie tam on jest zwollennikiem chodzenia jak najdluzej i narazie nie chcial slyszec chociaz mowilam ze sie denerwuje ze wzgledu na cisnienie ( poprzednie dwie ciąże nadcisnienie koncowka) kazal sie nie denerwowac odpoczywac i czekac, wiec tak robie bo co innego mi pozostalo, w naszym szpitalu praktykuje sie ze ciaza donoszona to zakonczony 38 tydzien wiec ja jeszcze troszkie:))))))))))
 
Od miesiąca jestem na diecie cukrzycowej, mierzę cukier 4 razy dziennie, cukry trzymają mi się w normie, ale ostatnio wyszły mi ciała ketonowe w moczu niby na jeden + ale bardzo mnie to niepokoi. Chyba to nic dobrego, 2 tygodnie temu mocz był ok a dziś te ciała ketonowe. Wizytę u ginekologa mam za tydzień zreszto to on mi zlecił to badanie, do poradni diabetologicznej idę dopiero za 2 tygodnie, zreszto diabetolog nic mi nie wspominała o badaniach moczu. Nie wiem co robić?

Po pierwsze: nie panikuj :-)
Po drugie: ciała ketonowe wychodzą, kiedy albo w ciągu dnia miałaś byt długie przerwy m iędzy posiłkami albo za mało węglowodanów zjadłaś albo nie zjadłas "nocnego" posiłku.
Ja dosyć długo opracowywałam idealny środek antyketonowy i w końcu się udało! Śladowe ilości to zresztą nie jest jescze powód do paniki. Spróbuj jeść o 22 kanapkę z chleba pełnoziarnistego (czasami jem tez małą bułeczke orkiszową), popij mlekiem, a w c iągu dnia nie opuszczaj posiłków i daj znać jak walka z ketonami!
Żeby wypłukać te, które już masz, musisz dużo pić, ale też nie przesadzaj. Ponoć powinno się na raz max do 0,5 litra w siebie wlać!

Dziewczyny, a ja tak nie na temat: jaki laktator kupić -elektryczny czy ręczny???
 
Ostatnia edycja:
Witam nowe słodkie mamusie:-)
Co do ketonów to się nie znam - bo mi ani ginekolog ani diabetolog nie kazał sprawdzać, a co do cukrów to się zaczęło Milena- ale nie martw się po tygodniu, lub dwóch się połapiesz o co w tym chodzi, najlepiej powtórz badania z obciążeniem 75 i wtedy będziesz sama pewna czy masz cukrzycę czy nie, te twoje wyniki po śniadaniu i po obiedzie bardzo na to wskazują - ale może miałaś zabrudzone palce, albo glukometr zwariował.
Ja cały czas walczę z cukrami, i każdego dnia mogę coś nowego jeść albo nie jeść - nie ma u mnie żadnej reguły!
Dziękuję Kuroslaw za kontakt do tego USG - zaraz się zapiszę.
Wczoraj od 20 -1 w nocy mały mój tak szalał że myślałam że mi przez brzuch wyjdzie - w życiu się tyle, tak intensywnie i mocno nie ruszał!!! Już się bałam w drugą stronę- że za dużo! Ale dziś byłam na KTG i wszystko ok, a dziewczyna która czekała ze mną na zapis mówiła, że wczoraj była zmiana księżyca i jej maluch też tak szalał w brzuchu, teraz będzie zmiana 9 i 16 grudnia - to zobaczę czy to prawda :)
A mi wyszedł ślad białka w moczu (ale mam się tym podobno nie martwić) i chyba mam "żółtaczkę ciążową" ( czy coś w tym stylu) bo mnie całe ciało swędzi - za dwa dni mam wyniki - no poprostu pięknie!!!! już nie wiem co jeszcze może mnie złapac w tej ciąży!!!!:crazy:
 
Hej słodkie mamusie!
Ja jestem obecnie w drugiej ciąży i tak jak poprzednio wyniki obciążenia glukozą wyszły mi złe, po obciążenie 50 g 152, po 75g 179:szok:
Mam glukometr, mierzę sobie cukier i cały czas myślę o jedzeniu:-p
Przy jakich wynikach zalecono Wam insulinę?
Ja uważam, że moje są ok. Na ogół nie przekraczają 120 po h od posiłku, czasem jest 130 ale tylko wtedy gdy pozwolę sobie na większa porcję jedzenia:zawstydzona/y:Lekarz w szpitalu powiedział mi że przy pomiarze glukometrem są trochę zawyżone wyniki. Czy też o tym słyszałyście?
Na czczo cukier zawsze idealny 75-90. Czasem zdarza mi sie jednak po dwóch godzinach mieć wyższy cukier niż po jednej i nie wiem o co w tym chodzi:confused:


Ja miałam ręczny laktator z aventu i byłam bardzo zadowolona:tak:

Pozdrawiam Was wszystkie:-)
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :-)
Zrobiłam dietkę i oto rezultaty na czczo 75
po śniadaniu 111
po obiedzie 75
wczoraj po kolacji 120 po 2 godz. 100
Więc chyba nie mam cukrzycy? ten wynik po obiedzie jest w normie?
 
reklama
Bardzo niski ten wynik po obiedzie, ale wszystko w normie.
Normą na ten rok jest: na czczo do 95 a 1 godzina po jedzeniu do 120, chociaż ja mam godzina po jedzeniu do 140 ale wiem, że to ubiegłoroczne normy są wyższe.
Skoro robisz dietę i jest ok, to nie oznacza, że nie masz cukrzycy, dieta ma właśnie wyeliminować skakanie cukrów, a jak pomimo diety będziesz miała wyniki ponad normę (szczególnie na czczo) to przepisze ci lekarz insulinę - ale jak na razie ci to nie grozi.
Lolcia mi przepisali insulinę po tym jak około przez jeden tydzień miałam na czczo ponad 105.
 
Do góry