reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

milena: dokładnie tak jak pisze Maria: wyniki po jedzeniu "dietetycznym" nie są ani wskazaniem ani przeciwskazaniem cukrzycy. Tylko test obciążenia glukoza rozwieje twoje wątpliwości.

lolcia: zależy jaki masz glukometr. Accu Chek Active jest dość warty zaufania. Jeżeli zawyża to tylko o kilka jednostek (testowałam na czczo w labie 3 jed. różnicy były). I zamiast myslec o jedzeniu żuj coś co chwilę, ale zdrowego, będziesz miała dosyć ciągłego jedzenia tak jak reszta z nas :-D (marzę o tym, żeby sobie zrobic przerwę w jedzeniu na 5 godzin... aaaaach.....;-)). Powodzenia w ponownej słodkiej ciąży i dzięki za info o laktatorze. A inne mamusie jakich uzywają???

Mój Maluch dzisiaj szaleje -cieszy sie, że jest w domu :-) i licze na to, że sie przekręca :sorry:
 
reklama
Witam nowe słodkie;-)

Wczoraj po wizycie jakoś nie siadłam do kompa bo trzeba było iśc na wieczorny spacer:cool2:.
Moja niunia ma się dobrze i waży prawie 1kg.Czyli w normie
Oczywiście znów jestem na antybiotykach:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: i czopkach, ale muszę walczyć z tą moją infekcją.

Co do ketonów powiedział, nie dajmy się zwariować:eek: (widocznie nie jest ich aż tak dużo)mam duuuużo pić przede wszystkim.I aż tak się nimi nie martwić

Powiedział że najważniejsze że cukrzyca jest kontrolowana to najważniejsze.

Wcześniej weżmie mnie do szpitala bo nie chce czekać za bardzo do terminu.....więc zobaczymy.

Jutro jadę znowu do tej "pijawki energetycznej":eek: czyli mojej diabetolog zobaczymy co powie na te moje cukry i na ciała ketonowe.
Może w końcu opowie mi o tych wymiennikach:-p

Zaskoczyłyście mnie tym żółtym serem.:szok::szok:

Kurosław fajnie że jednak Cię wypuścili.A te jedzonko to na prawde jestem pod wielkim wrażeniem.

Któraś pytała o laktator ostatnio przeglądałam na forum to większośc jest za ręcznym z Aventa Lub Medela Mini Electric- z regulowaną siłą ssania ale podobno drogi(tak wyczytałam) ale rekomendowany przez coś tam...:-p
Ten 2 gi to elektryczny.
 
Kuroslaw ja miałam reczny Canpola i jest super. bez niego chyba by mi piersi popękały. :-D W piątek wyszłam z domu a w niedzielę rano mąz biegał po aptekach i szukał laktatora. Chciał kupic elektryczny ale stwierdził, że kojarzy mu się z dojarką i kupił ręczny. :eek:

Maria z tym księzycem to chuba prawda bo mój mały też szalał całą noc.:-);-)

lolcia81 witam w słodkiej mafii :tak: ja mam Accu check active kupiłam go po tym jak optium xido pokazywał kosmiczne wyniki i myslałam, ze psychicznie się wykonczę. Dziewczyny z forum mi podpowiedziały, że zawyża wyniki. Accu też porównywałam z badaniami z lab i wychodziły idealne więc polecam. Nie martw sie insulina bo widzę, ze cukry masz ok. ja miałam problem z tymi nocnymi i mam insulinę długo działajacą i biorę ją przed snem. Dostałam ją bo przez ok tydzień miałam cukry na czczo powyżej 95. Głowa do góry!:tak:
 
Kuroslaw ja miałam reczny Canpola i jest super. bez niego chyba by mi piersi popękały. :-D W piątek wyszłam z domu a w niedzielę rano mąz biegał po aptekach i szukał laktatora. Chciał kupic elektryczny ale stwierdził, że kojarzy mu się z dojarką i kupił ręczny. :eek:

Maria z tym księzycem to chuba prawda bo mój mały też szalał całą noc.:-);-)

lolcia81 witam w słodkiej mafii :tak: ja mam Accu check active kupiłam go po tym jak optium xido pokazywał kosmiczne wyniki i myslałam, ze psychicznie się wykonczę. Dziewczyny z forum mi podpowiedziały, że zawyża wyniki. Accu też porównywałam z badaniami z lab i wychodziły idealne więc polecam. Nie martw sie insulina bo widzę, ze cukry masz ok. ja miałam problem z tymi nocnymi i mam insulinę długo działajacą i biorę ją przed snem. Dostałam ją bo przez ok tydzień miałam cukry na czczo powyżej 95. Głowa do góry!:tak:

AgMich przepraszam może to głupie ale się nie znam to moja pierwsza ciąża.
To już musisz odciągać....bo teraz zgłupiałam do reszty jak piszesz że w niedzielę mąż Twój biegał po aptekach.
 
Dzięki za miłe przywitanie:-)

Ja mam accu check active, kupiłam w pierwszej ciąży. Teraz jest u nas w aptekach akcja wymiany glukometru na nowy za darmo ale dają własnie optium xido, a skoro piszecie że daje kosmieczne wyniki to nie skusze sie na wymianę:no:
W szpitalu miałam robiony dobowy profil glikemii i żaden z wyników nie przekroczył 90:tak:ale przyznam że trzymałam juz dietkę.
Hemoglobina glikowana wyszła mi 4,9 i lekarz powiedział że to dobry wynik. A Wy robiłyście to badanie?
Ja przyznam że nie miałam wogóle kontaktu z diabetologiem, do wszystkiego dochodze metodą prób i błędów. Na pewno nie mogę jeść chleba, szczególnie na śniadanie. A szkoda bo bez chleba to to jedzenie nijakie jak dla mnie:-(

Miłego popołudnia:-)
 
Aasica :-D:-D:-D źle napisałam. miałam na myśli karmienie pierwszego dziecka.

Lolcia też robiłam tę hemoglobinę i miałam wynik 3,6. Norma jest chyba do 6. ale nie jestem pewna. Spróbuj zjesc chlebek deskowy to ten długoterminowy pakowany w folię. Albo poszukaj razowego żytniego ale nie barwionego miodem czy karmelem. Bo bez chleba to cięzko. Dziewczyny jedzą jakiś chleb z biedronki ale nie wiem jaki.
 
Ostatnia edycja:
lociu miałam robioną tą hemoglobinę
.HbA1 7,38%
a HbA1C 5,45%

u Ciebie wynik bardzo dobry, u mnie trochę wyższy.

Mnie lekarz wysłał do diabetologa jutro 2gi raz .
Jak na razie nic ta wizyta nie wniosła i więcej zawdzięczam dziewczynom z forum:zawstydzona/y:
 
AgMich tak tak wiem że to ta hemoglobina.
ale z tym laktatorem to się zdziwiłam wielce:-D:-D:-D:-D.

Jak już tak o laktacji rozmawiamy to mam pytanie:
Od kiedy należy pić herbatki laktacyjne??i czy nie są one słodzone? może się orientujecie.Pijecie je??
 
reklama
Witam
co do laktatora to może ja tylko napiśzę tyle, kupiłam za 100 zł z aventu i co okazało się, ze niepotrzebnie bo nie miałam pokarmu :no:
koleżanka z sali miała taki zwykły kupiony w aptece za 20 zł gruszkowy i jej się bardzo sprawdził, więc może na początek taki, a jak się okaże, że potrzebny zawsze możesz kupić droższy już po porodzie, takie moje zdanie i teraz też taki gruszkowy kupię bo tamtego już nie mam.
a tak to wygląda
Laktator ręczny Gruszka Chicco 61735 :: Wszystko.dla.dziecka.pl

co do herbatek to nie wiem od kiedy ale są takie zwykłe w torebkach bez cukru z herbapolu chyba
 
Do góry