reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

mdmd jak Twoje silne postanowienie przeciw grzeszkom?;-) Dajesz radę?

Iwona co do tych pomiarów to ja miałam tak na początku ale okazało się,że one są bo za mało krwi dawałam na pasek i stąd brała się tak duża różnica. Zdarza mi się zmierzyć dwa razy z innego palca i jest różnica ale to już nie wielka. Przede wszystkim mam nastawiony nakłuwacz na 3 , żeby jak się kuję to żeby krew sama się pokazała. Tak pow moja diabetolog, że jeżeli za mało krwi to inny pomiar (to sprawdzone) , jeżeli krew wyciśnięta bo za mało leci to też będzie inny pomiar. Może spróbuj tak.

Kazimiera Twój maluch bardzo ładnie rośni, u mnie w 32/33tyg ważył 2100. Gin pow, że na 32 /33 t to norma jest 2000g, więc będzie duży Maluszek:-)

Maria - cukry poranne to zmora "prawie" każdej z nas. Ja wczoraj nie wytrzymałam i zjadłam na 1 śniadanie drożdżówkę, to była porażka, jakbym zrobiłą to na 2 śniadanie było by w górnej normie.

Dziewczyny CZY WY zapisujecie w zeszycie to jak np popełnicie grzeszek i cukier jest bardzo wysoki???????????

Dobrej nocki życzę.
 
reklama
Gabrielko, cały dzień dawałam radę , ale wieczorem: bęc!
po kolacji miałam 93, więc na druga kolacje pozwoliłam sobie na ciasteczko lu go (1WW)oprócz dozwolonego owocu :zawstydzona/y:

Kazimiero, spory maluch, fajnie. Nasza mała w 32 tc miała 1450 g, ale dziewczynki zwykle są drobniejsze :-)

Maria, a może spróbuj rano jeść chrupkie pieczywo. u mnie jest po nim lepiej niż po zwykłym żytnim chlebie.
 
dla Antosia małego aniołka (*) :-(

Aga też wcinałam tyle asparginu więc smacznego Ci życzę ;-)no i ta luteina
widzę że to stały zestaw staraj się dużo leżeć i odpoczywać jeszcze troszkę

gabrielka ja zapisywałam nawet po grzeszkach ale zaznaczałam sobie że coś tam zjadłam
 
Czesc kobitki ja juz po wizycie widzialam mojego szkrabka no moze nie taki szkrabek wazy 2412g wszystko jest wporzadku wizyta kolejna za 3 tygodnie noi w miedzy czasie mam wyniki zrobic, jestem szczesliwa ze rosnie ladnie jest zdrowiutki i oby tak dalej czego zycze Wam wszystkim. Buzka lece papa

no to ładnie waży jak na 32 tc:tak:
 
Dieta karmiącej jest również rygorystyczna. JA pocieszam się tym, że w końcu mogę najeść się do syta. Jem biały chleb:) ale wszystko gotowane. Dobrze, że mleko mogę i mały nie ma ucczulenia . Z owoców to tylko jabłka wcinam. Cukru nie mierzę, tylko raz się skusiłam, nie mam na to czasu.

Ja podczas ciąży jak zjadłam jakiś "zakazany owoc " to nigdy nie pisałam w dzienniczku, bo miałam strasznego diabetologa, który mimo iż byłby dobry wynik nie dopuszczał żadnych grzeszków.
 
ale wasze dzieciaczki rosną:tak:

witajcie

ja od tyg nie zapisuje juz nic chyba ze cukier byłby jakis nie halo to wtedy ale juz drugi tydzien cukry sa zadoalajace w srode wizyta u diabetologa;-)

co do grzeszków to za dużo ich nie mam;-)
 
Iwona co do tych pomiarów to ja miałam tak na początku ale okazało się,że one są bo za mało krwi dawałam na pasek i stąd brała się tak duża różnica. Zdarza mi się zmierzyć dwa razy z innego palca i jest różnica ale to już nie wielka. Przede wszystkim mam nastawiony nakłuwacz na 3 , żeby jak się kuję to żeby krew sama się pokazała. Tak pow moja diabetolog, że jeżeli za mało krwi to inny pomiar (to sprawdzone) , jeżeli krew wyciśnięta bo za mało leci to też będzie inny pomiar. Może spróbuj tak.

Dziewczyny CZY WY zapisujecie w zeszycie to jak np popełnicie grzeszek i cukier jest bardzo wysoki???????????

Dobrej nocki życzę.


Witajcie z rana.

Gabrielka to jestem w szoku że nie można wyciskać, bo ja wyciskam.:szok::szok::szok::szok:

Od 4 dni mam właśnie z tym problem, bo musiałam nastawić na wkuwanie na max. 5,5:szok:

I na dodatek muszę wyciskać bo nie chce mi leciec,bębenek z igłami zmieniam.
Wiem że mam niskie cisnienie teraz i że jestem za bardzo spokojna.Pisałam wcześniej że od wizyty u gin jestem w chmurach.

A od wczoraj mam wrażenie że mała przez ten spokój też się mniej rusza, nie czuje tego tak intensywnie.
Wracając do wkuwania ma accu chek active.
Czemu ta krem mi nie leci????


Prowadzę zeszyt co jem.Zeby wiedziec co podwyższa mi cukier a co mogę jeść bez obaw.
 
Dziewczyny CZY WY zapisujecie w zeszycie to jak np popełnicie grzeszek i cukier jest bardzo wysoki???????????
.

ja zawsze zapisywałam wszystko. A miałąm dni, kiedy w ramach ochrony zdrowia psychicznego nie mierzyłam i nie zapisywałąm nic. Moja diabetolog podchodziła do tego ze zrozumieniem, i jak już miałam insulinę (ona nie była wprowadzona na podstawie wynikó po grzeszkach, tylko na podstawie wyników po normalnych posiłkach) to sama mi podpowiedziała, żebym grzeszyła w ramach posiłków wliczając wymienniki, i przed takimi posiłkami dokłądała sobie więcej insuliny.

i nie martw się tym swędzeniem w okolicy pępka. Ja też miałam z tym koszmarny problem, ale żaden rozstęp mi się nie objawił!!! ja smarowałam kremem balneum mojej córki, i trochę pomagało, ale jak skóra tak naciągnięta, to ma prawo swędzieć..



(*) dla Antosia :-(
 
Witam wszystkie mamusie! Dzisiaj wpadam tylko na chwile bo niedługo idziemy na 18 do mojej kuzynki. ogromna impreza, prawie jak wesele. A jedzenie?:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Miliony pokus. Nie wiem czy uda sie wytrzymać. Byłam jeszcze od rana na zakupach bo okazało się, ze nie mam sie w co ubrać. Wszystko za DUZE!:szok::szok::szok: Spodnie mam takie sprzed ciąży ale bluzke musiałam kupić i to mniejszą niz przed ciążą. :-D:-D:-D To chyba jeden z niewielu plusów tej diety. Szkoda, ze nie widziałyście miny mojego męża jak powiedziałam, ze nie mam sie w co ubrać. :laugh2::laugh2::laugh2: Poza tym cukry ok ciekawe jak będzie później hi hi:tak:;-) Miłej soboty!
 
reklama
Witajcie!

Bardzo smutna ta historia z Antosiem, takie rzeczy nie powinny się w ogóle dziać :(
Antolku (*)
I wiecie co, trudno jest się zorientować które bóle są niepokojące w ciąży, co u jednych normalne u innych wskazuje na poród....

A co do cukrów, ja wciąż bez mierzenia jestem, ale staram się jeść więcej posiłków i zwracać uwagę na ww.
Tylko wiecie co mam problem, smażonych rzeczy nie można? czy można, jak to jest? czy tylko gotowane mięcho i ryba na parze? czy mogę, oczywiście bez panierki rybę na oliwie z oliwek i do tego ugotowane warzywa na parze i tylko na chwile wrzucone do ryby...delikatnie...

AgMich miłego wieczoru :) a podczytuję co u Ciebie i nie wiem cy dobrze zrozumiałam, jakieś kłopoty czy bóle się pojawiły czy co? Musisz bardziej na siebie uważać?

Pozdrawiam kochane i kibicuję Waszym cukrom podkradając od czasu do czasu pomysły na to co można zjeść :)
 
Do góry