reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witam z rana.

Gratulacje Winoroślinka!!!!!! Ale super że już masz swoją Niunie przy boku.
Napisz ile waży i czy brałaś jakieś znieczulenie.

Gabrielka jak ja bym miała tak jeść na obiad po 2 klopsy to bym chyba z głodu umarła.

Basia staraj się nie denerwować , musimy wierzyć że wszystko będzie dobrze.
Słyszałam że pomaga mycie podłogi na kolanach.A co do ruchów to lepiej powiedz im że mało czujesz, lepiej ciągle chodzić na to KTG niż się martwić.

Wpadłam na moment podać wyniki a więc:
Na czczo-90 / obciążenie 75
Po 1 h -132
Po 2h -165!!!

Glukoza glikolizowana w normie.
Ale ten drugi wynik jest przekroczony więc i tak dostane skierowanie.
Trzymajcie kciuki żeby na badaniu połówkowym było wszystko dobrze .
 
reklama
Witam i ja. Wczoraj po tym dziwnym chlebie 113 ale po dwóch godzinach bo tak mam mierzyć więc nie było źle ale dzisiaj jak tylko wstałam pognałam po swój chlebek. Po śniadaniu 86. A na czczo dzisiaj 81:cool2::tak: Coraz lepiej.

Aasica Twoje wyniki nie są takie złe. pamiętam nie dawno jedna ze styczniówek pisała z nami i miała o wiele wyzsze wyniki i nie dostała skierowania do poradni. Daj znać jak było u lekarza!

Gabrielka to jakieś porcje głodowe jak dla mnie;-) i za mało WW nie masz ketonów dzisiaj? I jak dzisiaj na czczo? Moze masz racje, że moja trzustka wreszcie dała sobie spokój i przestanie mnie dręczyć;-):-)

Winoroślinka czekamy na szczegóły i fotke Twojej małej!
 
Gabrielko, Iza ma rację, nie można całkowicie zrezygnować z węglowodanów. I ty i dziecko ich potrzebujecie.

Wredasek, ja często mam wrażenie , ze poziom cukru jest dzielem przypadku, niestety. Trzymam dietę, dużo się ruszam sa wysokie a jak pogrzeszę w weekend są ok :confused2:
 
Diękuje wam bardzo za wszystkie odpowiedzi:sorry: ja nie mam fizycznie żadnych objawów z piciem to nawet muszę się zmuszać bo wcale mi się nie chce siku też normalnie najbardziej boje się tego, że te skaczące cukry miałam od początku a diete zaczełam prowadzić dopiero od 8 tygodnia czytałam ,że właśnie te 8 pierwszych jest najważniejsze. Pocieszyła mnie troche wiadomość, którą znalazłam w internecie jakiś lekarz mówił, że dopiero znaczna i długotrwała hiperglikemia taka ponad 200 jest niebezpieczna dla maluszka pod względem wad a kobiety ciężarne powinny utrzymywać glikemie w przedziale 65-180 lepiej oczywiście w tych dolnych granicach ale nie zawsze się udaje. Test przesiewowy zrobie ale w laboratorium z żyły tak mówił mi lekarz . wyniki z glukometru są tylko orientacyjne przy stwierdzonej cukrzycy a u mnie powiedział ,że nie zabardzo polega na wyniku z glukometru kiedy cukrzyca nie była stwierdzona. Nawet paski muszę kupować na własną rękę płace 50 zł za 50 szt i starczają mi na 5 dni lekarze nie chcą wypisywać recept bo jak nie mam stwierdzonej cukrzycy to nie są refundowane zgroza poprostu:wściekła/y:!!!!!!
 
Ale tu dzisiaj spokój. Chyba wszystkie trzustki zaczęły działać:tak::-D:-D

Iwona197730 ja też nie miałam żadnych objawów. Nie martw sie na pewno wszystko z dzidziusiem jest ok. Nie mogłas trzymać diety od pierwszych dnie bo pewnie nie wiedziałaś kiedy doszło do powstania małej istotki co do dnia?:sorry: Teraz kontorlujesz wszystko i bedzie dobrze. Daj znać jakie masz wyniki po krzywej. A co do pasków to dziwne, że nie chcą Ci dać recepty. Ja ide do przychodni do recepcji mówię, ze mam cukrzycę, zostawiam dane i na drugi dzień mam recepty. Nikt nie chce żadnych papierów. To się należy jak psu zupa. Idź i spróbuj na bank dostaniesz. Każdy lekarz rodzinny wypisuje takie. Trzymaj się cieplutko:tak:
 
Hej kobietki, dawno nie pisałam ale podczytuje!

Winoroślinka gratulacje !!!!
:-):-):-):-):-):-D

Powiedzcie mi kochane, zaskoczyłyście mnie tym że trzeba pobierać do testu obciążeniowego z żyły.:szok:
Ja miałam tylko na czczo pobranie z żyły, a dwa pozostałe z palca, czy z palca są niższe czy wyższe wyniki?:crazy: i najlepsze pamiętam że kobitki przy mnie w laboratorium się o to spierały i pytały jak wole, a ja powiedziałam, ze tak by było dobrze, ja się na tym nie znam.... kurczę...

A powiedzcie mi też kochane jak to jest z taką sałatką śledziowo-jarzynową, dużo ma tych ww?
maż mi zrobił taką, kupił słoik wymieszanych warzyw-kukurydza, groszek, ziemniak, ogórek kiszony.. i odcedził i dodał majonezu trochę...
nie wiem ile to może mieć ww... mnij więcej...:confused2:

I idę dziś do lekarza....
ehh....

AgMich w sumie szybko masz mieć to cc, który to będzie tydzień ciąży? po 36... no chyba że ta waga Małego będzie mniej niż 3kg, ale zakładając, że będzie 3kg to który będzie to tydzień ? i ze wzgl na cukrzycę czy na co Ci robią cesarkę? Jeśli to nie jest zbyt wścibskie to odpisz kochana.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia,
a Baśka Tobie szybkiego rozpakowania :tak:

I ile ww może mieć mały domowy rogal bez lukru? a ile taki średni typowo marciński z makiem?
 
hmm ciekawe wczoraj na obiadek zjadlam zurek z jajeczkiem na drugie ziemniaczki ze smazona piersia z kurczaka i do tego dwie suroweczki i co ?! cukier 92 a i ukradlam pare lyczkow coli od meza.
KlaraM daj znac jak bedziesz juz po wizycie. Mi do krzywej pobieraly za kazdym razem z zyly a ze mam tak pochowane to wole nie mowic ile razy probowaly je znalezc, pokota bylam jak jakis narkoman.
Calkiem zapomnialam ze mam zrobic badania a przeciez jutro jest pozamykane, bo mam wizyte u gin w piatek a musze zrobic przeciwciala anty RH na ktore czeka sie 3-4dni, mam nadzieje ze mnie nie okrzyczy, dzwonilam do labolatorium to reszte wynikow co mam zrobic zrobia w jeden dzien i mowili ze te przeciwciala mozna dowiezc lekarzowi wazniejsza jest reszta ktora mam. No zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny:-)
Iza i Aga - ja nie mierze ketonów, mój diabetolog pow, że to przy wysokich cukrach, więc ją posłuchałam. Ja niestety tą dietę mam bardzo rygorystyczną i na okrągło siedzę z kółkiem w któym są wymienniki, średnio wychodzi mi tak jak powinnam. Myślę, że to co daiebetolog wymaga i to stosujem, mam nadzieję , że wie co robi. W poniedziałek mam gin, to zobaczymy.
Dziś rano 92:-D chyba pierwszy raz:-D na śniadanie jajecznica i pół kanapki, czyli 14g pieczywka i herbata zielona, a na 2? drożdżówka - pół, niestety moja kruszynka o imie niu betowen stała nade mną i czekałą aż się z nim podziele.:wściekła/y: Później spracer 1,5h ale jest coraz ciężej.
Dzisiaj kupiłam śledzie to jak je zrobie to sobie pojem i standardowo sałatkę z selera po której cukry się trzymają w normie.:-)

KlaraM tabele-kalorii.pl - tam sprawdzisz wszystko. Z mojego koła to kukurydza, groszek i ziemniaki mają sporo węglowodanów, a śledzie wogóle, to też zależy gdzie się je kupi i jak przyrządzi.
 
reklama
Klara to będzie 36 skończony a jak mały nie bedzie miał 3kg to bede siedziała jeszcze tydzień w szpitalu i czekała az się podtuczy ;-) cc mam ze względu na niewyjaśnioną śmierć mojej małej w 38tygodniu ciąży. Lekarze zgodnie nie chcą czekać do końca. Co do rogali to nie wiem ale ja i tak jutro spałaszuje jednego :tak::-D:-D:zawstydzona/y:

Gabrielka mój lekarz mówi, że lepiej jest pomęczyć męża, podobno najefektywniej dwa razy dziennie. :-D:-D:-D U nas zadziałało przy pierwszym dziecku. A co do mycia okien to podobno lepiej nie ryzykować bo może odkleić się łożysko.

Teraz czas na kawkę z mlekiem i jogurt naturalny z dodatkami (kilka kulek żurawiny suszonej i dwie pokrojone suszone śliwki). Pychotka a cukry wzorowe.
 
Ostatnia edycja:
Do góry