reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
xmila Rzeczywiście wysokie te wyniki ale glowa do góry bo przynajmniej jesteś świadoma, tego co się z Tobą dzieje no i jesteś pod kontrolą lekarza. Na czczo masz super wiec to tez dobre wieści. A jakie masz normy i w którym tygodniu ciąży jesteś bo nie wiem czy pisałaś? No i oczywiście razem damy radę. Ja jestem na diecie od 18 tygodnia i gdyby nie dziewczyny z forum to chyba bym oszalała. Razem zawsze raźniej!

Kuroslaw ja już ubranek nie kupuje ale właśnie na grudniówkach znalazłam dwa linki z pierdołkami dla mamy i dzidziusia, wklejam je ale nie krzycz na mnie ;-)
Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro
Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro

ciekawe jak Pulka mam nadzieję, że wszystko ok.

Hidi ja mam cięcie na 10 więc podzielimy sie wrażeniami. Widzę, ze masz załamke ale nie martw się zostało juz tylko kilka tygodni:tak::tak::tak:

Basia i Iza przyjdzie czas to wyskoczą uparciuchy!;-)
 
Witajcie dziewczyny.
Jestem u Was nowa. Termin porodu mam na 4/6 styczeń 2010. Będzie Synulek!
Przepraszam, że zaczynam od pytania, ale mam problem z przebrnięciem przez taką ilość stron i postów.
Dziś (29tc+4 dzień) miałam robiony test obciążenia glukozą 75g i mam już wyniki. Szukałam w necie info o normach, ale są różne i mam mętlik. Poza tym wydaje mnie się że trochę późno miałam jednak robiony ten test... 50g nie miałam.
Oto wyniki.
Skomentujcie je proszę...
na czczo glukoza - 95 mg/dl
po 1 godz - 169
po 2 godz - 148

Mam się czymś martwić?
Czy to już cukrzyca ciążowa?

W ogóle zaskoczył mnie ten wynik na czczo, bo owszem obciążeniowego wcześniej badania nie miałam robionego, ale cukier w krwi tak i zawsze było poniżej 80...

Pozdrawiam przyszłe mamuśki, a widzę tu już wiele na finisu.
 
Klara M witam styczniówkę i gratuluje synusia. :-) Powiem Ci że ja miałam normy po godzinie do 180 a po dwóch do 140. Ten drugi wynik masz troszkę ponad normę. Ja miałam 141 i dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej. Powiem Ci jeszcze, ze co region Polski to inna opinia lekarza. Kiedy masz wizytę u swojego? Może zadzwoń do niego albo spytaj w laboratorium.
 
witaj,
najpierw normy: po 75 g po godzinie 180 a po 2ch godzinach 140
więc chyba niestety masz przekroczona... ale co zadecyduje twoj gin, to tylko on wie, bo roznie to bywalo na tym forum. ja mialam 145 i mam stwierdzona cukrzyce, a kolezanka ze styczniowek nadineczka miala chyba jakos tak jak ty a lekarz machnal reka, bo stweirdzil, ze norma po 2ch jest do 180... (co jest dziwne skad taka norme wział)
Ale nie martw się, my żyjemy, ty tez przeżyjesz :-)
 
AgMich: jesteś okropną kusicielką! Ale... tu akurat trafiłaś, bo ja tylko ciuszków mam dużo dla Małego a akcesoriów i dla siebie nic, więc dodałam sobie do ulubionych i pobuszuję później. A ty jak tam coś kupisz to daj znac jak jakość itd :-)
 
Kuroslaw pewnie, że napisze. Dzisiaj zamówię już kilka rzeczy to dam cynka jak przyjdą. :tak:

Nareszcie bez skurczowe popołudnie. Oby tak zostało. Cukry dzisiaj super. Na obiad zjadłam omlet z dwóch jajek z kiełbaską i żółtym serem i do tego kromka chlebka. Myślałam, że po tym serze to będzie nieciekawie a tu po godzinie 104 a po dwóch 89. Nocne cukry też jakoś w ryzach a podobno te tygodnie są najgorsze dla naszej trzustki. Może najgorsze już za mną. W niedziele zjadłam na śniadanie dwa kawałki chlebka z masłem i muśnięte dżemem i też po godzinie 107 a po dwóch 98. Ale sie cieszyłam. Co prawda dżem był jakiś ligt ale i tak był pyszniutki.
 
Ostatnia edycja:
AgMich po prostu już pogodziłam się z tym że moja trzustka się nie słucha i ma gdzieś insulinę...robi co chce i tyle...po posiłkach mam jak zwykle wzorcowe cukry no chyba że się wkurzę i najem czegoś zabronionego to wtedy skaczą pod sufit...ale staram się nie przeginać

mdmd wskazanie to u mnie wiek przede wszystkim i pierwsza ciąża, poza tym w szpitalu w którym będę rodzić jak słyszą że ktoś bierze insulinę to dla nich również jest wskazanie do cc...
 
Cześć dziewczyny,
Normę mam po godzinie 140, a po 2h - 120. Mam mierzyć na czczo i godzinę po głównych posiłkach.
Dietę trzymam już od kilku dni i poziom cukru po godzinie nie przekraczało 120. Zaleceń specjalnych nie dostałam, oprócz kierowania się indeksem glikemicznym. A reguły diety mniej więcej znam, bo ojciec ma cukrzycę typu 2 i w zasadzie jestem na bieżąco :-)
Co do szczegółów diety to zrezygnowałam ze słodyczy (chociaż dziś kupiłam czekoladę dla diabetyków :-D), ciast, białego pieczywa, masła, wieprzowiny i owocowych jogurtów. Nie jem też ziemniaków, nad makaronem (razowym) muszę się zastanowić, bo w piątek zjadłam go dość dużo i poziom mi skoczył do 196 po godzinie. Ale może spróbuję zjeść mniej i zobaczę co będzie.
Co jem - specjalny chleb dla diabetyków, serek twarogowy do smarowania zamiast masła, jogurty naturalne bez cukry (dodaję do nich musli bez owoców i jest ok), drób, ryby, warzywa, a z owoców grejpfruty, pomarańcze, mandarynki i jabłka.
To na razie początek, więc jeszcze mi się nie znudziło, zobaczymy jak będzie dalej :-D Pewnie będę eksperymentować...
Jestem w 25tc, termin porodu 10.02, to moja pierwsza ciąża i będzie synek :-)
 
reklama
ja nieustająco w dwupaku :baffled: dziś zajadałam się serkiem ziarnistym z łyżeczką dźemu... chyba z 7 serków zjadłam. I cukry po tym ok :-)
AgMich dzem, ja dzem - jam session normalnie :-D

Co do szczegółów diety to zrezygnowałam ze słodyczy (chociaż dziś kupiłam czekoladę dla diabetyków :-D), ciast, białego pieczywa, masła, wieprzowiny i owocowych jogurtów. Nie jem też ziemniaków, nad makaronem (razowym) muszę się zastanowić, bo w piątek zjadłam go dość dużo i poziom mi skoczył do 196 po godzinie. Ale może spróbuję zjeść mniej i zobaczę co będzie.
czekolada dla diabetyków - czy ona zamiast cukru ma słodzik? jeśli tak, to zrezygnuj, aspartam jest dla ciężarnych zakazany!!!
mdmd wskazanie to u mnie wiek przede wszystkim i pierwsza ciąża, poza tym w szpitalu w którym będę rodzić jak słyszą że ktoś bierze insulinę to dla nich również jest wskazanie do cc...

wiek? hmm... znam 47 latkę, która urodziła SN. Sama mam 37 :confused:

Skomentujcie je proszę...
na czczo glukoza - 95 mg/dl
po 1 godz - 169
po 2 godz - 148
Witaj KlaraM! :-)dla mojego gina te wyniki oznaczałyby jednoznacznie cukrzycę, ale jest kilka szkół.. najlepiej poczekaj na wizytę, ciekawe jak wyniki zinterpretuje Twój gin :tak:

Właśnie wróciłam od lekarzy...
Wynik glukozy niestety zły - po 1h 226, po 2h 202. Na czczo za to poniżej normy - 73...:-(
Od razu dostałam skierowanie na patologię ciąży... Pojechałam tam, lekarka mnie przyjęła, obejrzała wyniki z labu i moje glukometrowe i stwierdziła, że da się tą cukrzycę dietą leczyć... Ufff...
Mam dalej mierzyć, zapisywać i za 10 dni kolejna wizyta...
Więc będę wam do końca ciąży towarzyszyć :-) A termin mam na 10.02.

ja miałam 228 po 2h i moja cukrzyca też się dała poskromić, więc bądź dobrej myśli :tak:ciesz sie, że masz dobry wynik na czczo, bo on jest najtrudniejszy do opanowania !!!:-)
 
Do góry