reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja Potrzebne sa sprasowane algi, ryż albo ten specjalny do sushi albo jasminowy (tego uzyłam) albo każdy inny sypki,

jak to sypki? ten do sushi jest przecież kleisty :szok: wiem bo sama robie :tak:
najtrudniej miała moja rodzina na Wigilię, bo zrobiłam sushi, a na WIgilię trzeba przecież wszystkich potraw spróbować hihi :-D

cześć xmila :-) daj znać, jak będziesz miała wynik po 75 !! na mnie razowy też działa identycznie jak pszenny niestety...
 
reklama
Jasne, że dam znać :-) Po wyniki mam dzwonić o 10.
I mam pytanko - po jakim czasie mierzycie cukier? Mi gin kazał po 1h, a ojciec cukrzyk ma zalecenie od diabetyka po 2h ?:confused:
 
xmila witam w słodkim gronie
Agmich dziś czuje sie zdecydowanie lepiej, wczoraj pomyślałam o szpitalu, dziś pytałąm bratowej to pow, że miałą takie parcie kiedy dziecko jej się układało - to było straszne, myślałąm, że zaraz mi coś wyjdzie. Jutro idę do gin to napewno się dowiem czy wszystko w porządku. Po za tym od wczoraj marze o słodkościach - śnią mi się po nocach, dzisiaj dwa razy miałam w ręce szarlotkę ale nie wziełam jej, bo standardowo jak co niedziele mam cukry w górnych normach:-(mój glukometr to glucosense pro - dostałam go w poradni diabetologicznej.
Dziewczyny jaką macie przerwę od ostatniego posiłku do mierzenia cukru nadczczo? Moja diabetolog pow , że muszę mieć 12godzin tylko, że często wychodzi mi 14 i nie wiem czy stąd moźe te ranne cukry, które są coraz wyższe i już nie zawsze mieszczą się w moich normach - do 105.:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
xmila ciężarne mierzą po 1 godz. "normalni" cukrzycy po dwóch. Jest to zwiazane z innym metabolizmem w ciąży - cukier jest najwyższy po godz., a u ludzie nie w ciązy po dwóch wiec wszystko sie zgadza
 
jak to sypki? ten do sushi jest przecież kleisty :szok: wiem bo sama robie :tak:
najtrudniej miała moja rodzina na Wigilię, bo zrobiłam sushi, a na WIgilię trzeba przecież wszystkich potraw spróbować hihi :-D

Mi się i tak wszystkie kleją, jak się je gotuje bez odlewania :-) Czyli na dwie szklanki wody -1 szklanka ryżu surowego wsypanego do zimnej wody i krótko gotowanego a potem jak już wchłonie całą wodę to pod przykrywką dochodzi kilka minut. Ale generalnie chodziło o to, że nie w torebkach ani parboiled. We Włoszech ciężko było dostać taki do sushi i był drogi jak cholera, więc używałam takiego krótkiego, okrągłego co oni do zup używają (originario) albo tego jasminowego.
Nieźle żeś rodzinkę załatwiła w wigilię -tradycyjna potrawa: sushi z karpiem hehehe :-)

gabrielka1308: ja mierzę zwykle po 11-12 godzinach, bo jem koło 22 na noc a potem jak wstanę koło 8-9 to na czczo mierzę, bo do 10tej bym chyba z głodu umarła -tak sie już przyzwyczaiłam do tego częstego jedzenia :-). Ale też słyszałam, że na czczo to po 12 godz. Tylko, że mi ranne wychodza i tak mniejsze niż tobie...a chyba im dłuższa przerwa tym mniejszy cukier powinien być...:confused:

xmila: po 1 godzinie, a po słodkich grzeszkach i po 1h i po 2h :zawstydzona/y:
Dzisiaj przeprowadziłam eksperyment z cini minis z mlekiem na podwieczorek -po 1h -138 a po 2h -145! ale po 3h -103 :-)
 
Cześć dziewczyny,

Xmila - witamy. Ja też mierzę po godzinie, a mój tata, który jest cukrzykiem - po dwóch. Ale to jest tak jak pisze Winoroślinka. Ja czasami jak po godzinie mam na granicy normy, to mierzę jeszcze po dwóch dla pewności, czy mi cukier spada, czy dalej rośnie.

Gabrielka
- moja przerwa jest mniejsza niż 12 godzin, bo ostatni posiłek jem około 21, a cukier rano mierzę na czczo około 7:00, czyli wychodzi 10 godzin. A wiesz czemu od ostatniego posiłku powinnaś mieć taką długą przerwę? Przecież większość z nas ma zaleconą drugą kolację.

Kurosław - co do twoich różnic wyników, to moim zdaniem taki spadek po pół godzinie jest bardzo możliwy i nie ma sensu porównywać tych wyników. Mogłabyś porównywać, gdybyś w labie od razu przy pobieraniu krwi zrobiłą sobie pomiar glukometrem. Myślę więc, że nie masz powodów do obaw. Co do spadków, to ja czasami po godzinie mam np. około 135, a po dwóch 85. Jak widzisz w ciągu godziny bardzo duży spadek. Z tego co pamiętam, to ty masz glukometr Accu Check, prawda? JA słyszałam o nim dobre opinie, że nie zawyża wyników.
 
Basia moja diabet przy rozpisce zaznaczyła jedną kolację składajacą się z 2ww. Ogólnie mam 6 posiłków - ale kolacja wychodzi najpóźniej koło 19 i później już nic.
xmila ja mam zalecenie do mierzenia cukru co 2h po cukrach złożonych (przede wszystkim mam patrzeć na wskaźnik glikemiczny), po cukrach prostych czyli słodycze i owoce po 1h.
Zapomniałam jak smakują słodycze!!! Ostatnio wziełam gumę miętową bez cukru -ale ona była słodziutka:-)
 
Pulki dzisiaj nie było. :-) Jej należy się pierwszeństwo, mam nadzieję, że już jest po wszystkim. :tak:

noo, pisala, że jak się nie uda, to jutro musi iść już do szpitala to się pewnie postarała.
Ja też się cały dzień starałam, cztery razy poleciałam na piechotę do odległego sklepu, robiłam zakupy, wnosiłam je biegiem na 3 piętro, przeleciałam się po ikei i go sporcie, przejechałam się po największych wybojach w okolicy...
i teraz strasznie chce mi się spać :baffled:
z tego wszystkiego nie mierzyłam cukrów...
 
reklama
Do góry