reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Kolacje jem o 20.30 jak jadlam potem jeszcze cos to rano na czczo o 8 mialam 140 ponad cukru

Zapytaj o to diabetologa, mi mowili ze takie dlugie przerwy miedzy posilkami sa bardzo niedobre :(
Mierzysz sobie ketony?
Aaa, i czy mierzylas moze kiedys cukier w nocy? Tak ok. 2-4?

Po krzywej mozesz od razu zjesc po 2 godzinach, jest to nawet bardzo wskazane, ale zanim ja zrobisz skonsultuj sie jeszcze z lekarzem, bo moze w Twoim wypadku bedzie widzial jakies przeciwwskazania?

Ja bym obstawiala - jesli z glukometrem wszystko jest ok - ze trzeba sprobowac zmienic chleb. Moze na ten z Biedronki? Duzo dziewczyn go zachwala bardzo.
 
reklama
W poniedzialek pojde do szpitala i porozmawiam z lekarzem tym co ostatnio bo moja jest na urlopie. Zobaczymy co on powie . niestety nie jestem z warszawy tylko z pod i u nas ciezko znalezc pieczywo z putki pojde chyba zrobic jeszcze raz ta krzywa prywatnie tylko jak to teraz ogarnac z jedzeniem itp po badaniu jak o 7.30 pobiore na czczo potem wypije ta glukoze i godzine po. Badanie a potem dwie po to o ktorej bezpiecznie moge zjesc sniadanie i czy mierzyc tez glukometrem w miedzy czasie cukier?

Ten test obciążenia glukozą jest bardzo dużym obciążeniem dla trzustki i dzidziusia. Lepiej go nie powtarzać. Według mnie lepiej, żebyś spróbowała z innym glukometrem lub chociaż zrobiła badanie glukozy na czczo z krwi żylnej i wtedy porównała wynik z krwi z opuszka z glukometru.
 
Ten test obciążenia glukozą jest bardzo dużym obciążeniem dla trzustki i dzidziusia. Lepiej go nie powtarzać. Według mnie lepiej, żebyś spróbowała z innym glukometrem lub chociaż zrobiła badanie glukozy na czczo z krwi żylnej i wtedy porównała wynik z krwi z opuszka z glukometru.

Ale glukometr juz zostal sprawdzony i jest ok
 
reklama
Do góry