reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Ja też miałam problem z nabiałem rano więc jem na drugie śniadanie i chleb kupowałam z putki ale z biedronki zaczęłam jeść i mam cukier ok i wędliny faktycznie nie które to masakra jeden plasterek i cukier wysoki ostatni posiłek o godz 22 kanapkę z serem żółtym i wędlinę plasterek ogórka albo pomidora czasami nie mam gdzie to upchnąć [emoji6] i wolała bym zjeść coś innego nie zdrowego
 
Mi ten chleb z biedry nie sluzy. Jedyne pieczywo jakie moge zjesc to chleb z niskim ig, nie moge nawet zjesc bulki z niskim ig, chociaz niby z tego samego ciasta jest :/ nie wiem od czego to zalezy.
A marzy mi sie taka bułeczka, chociażby z masłem :D
 
W poprzedniej ciąży jesli chodzi o chleb to moglam jesc tylko pro body z Putki, a w tej wypróbowałam wszystkich, z prawdziwymi razowymi na czele i co? I cukru nie podnosi mi tylko (oprocz pro body) chleb słonecznikowy z lidla a jest z domieszką mąki pszennej. I bądź tu madry ;) na noc biore insuline i codziennie czekam na tą chwilę bo 20 min pozniej moge zjesc pszenną bułę z żółtym serem;)
 
Dzisiaj robiłam badanie moczu i krwi, a więc, żeby mieć porównanie zanurzyłam patyczek czy mam ketony... no i wyszły mi coś między średnim a wysokim. Mocz z labo 0 ketonów, kto mi wytłumaczy o co kaman?! Czemu wierzyć?

Ale za to różnica między glukometrem, a labo to o 4, więc plus taki, że glukometr dobrze mierzy.
 
Dzisiaj robiłam badanie moczu i krwi, a więc, żeby mieć porównanie zanurzyłam patyczek czy mam ketony... no i wyszły mi coś między średnim a wysokim. Mocz z labo 0 ketonów, kto mi wytłumaczy o co kaman?! Czemu wierzyć?

Ale za to różnica między glukometrem, a labo to o 4, więc plus taki, że glukometr dobrze mierzy.
A jaki masz glukometr? Ja mam accu chek i mi pokazał różnice o 12 więcej na glukometrze.
 
Urs dlaczego niestety ? :) ja z Ursynowa w sumie granica Mokotów ursynow

W Srodmiesciu mieszka sie strasznie, zwlaszcza gdy jest to przedwojenna kamienica - tona kurzu, wieczny halas za oknem (kluby w sasiedztwie) i mikro winda to najwieksze przeklenstwa naszego mieszkanka. W czasach studenckich to istne Eldorado, ale ja juz jestem po 30-stce i zaczelam “dziadziec” - wolalabym duzo zieleni i cisze :)
 
A jaki masz glukometr? Ja mam accu chek i mi pokazał różnice o 12 więcej na glukometrze.

Mam diagnostic gold strip, na samym poczatku mierzyłam pożyczonym accu chek performa i mi zawyżał, leżałam 1 dzien w szpitalu na profilu glikemii i mierzyłam razem z accu chek to sporo pomiarów się nie zgadzało, do tego stopnia, że w nocy po pomiarze o 3 w nocy połozna mnie budziła bo w labo miałam 43 (hipoglikemia), żebym cos słodkiego zjadła(dostałam 2 czekoladki i cukierka, .. hehe najlepszy pobyt w szpitalu ever :p) a na accu chek 88...
No a później dostałam z poradni diagnostic i wszystko było ok, aż do ok 15.08 gdzie cukry zaczęły mi mocno szaleć, ale 2 dni temu zaczełam nowe opakowanie pasków i zaczęły się normować...
Czasem to idzie oszaleć z tymi pomiarami.
 
reklama
Mam diagnostic gold strip, na samym poczatku mierzyłam pożyczonym accu chek performa i mi zawyżał, leżałam 1 dzien w szpitalu na profilu glikemii i mierzyłam razem z accu chek to sporo pomiarów się nie zgadzało, do tego stopnia, że w nocy po pomiarze o 3 w nocy połozna mnie budziła bo w labo miałam 43 (hipoglikemia), żebym cos słodkiego zjadła(dostałam 2 czekoladki i cukierka, .. hehe najlepszy pobyt w szpitalu ever :p) a na accu chek 88...
No a później dostałam z poradni diagnostic i wszystko było ok, aż do ok 15.08 gdzie cukry zaczęły mi mocno szaleć, ale 2 dni temu zaczełam nowe opakowanie pasków i zaczęły się normować...
Czasem to idzie oszaleć z tymi pomiarami.
Myślałam, że ten accu chek jest dobry. W sumie ja na razie nie mam żadnych przekroczeń więc nie mam co się martwić. Gorzej jak by jakieś przekroczenia zaczęły się pojawiać.
 
Do góry