reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Dziewczyny a jakie są normy poziomu cukru na czczo i po posiłkach już po ciąży. Zapomniałam zapytać diabetologa na ostatniej wizycie przed porodem.

Ja dzis bylam na kontroli, po porodzie norma na czczo to 100, a po posilku cukier mierzymy nie godzinę pozniej, a dwie i norma to tez 140.

I tak sobie teraz mysle co to za cyrk z ta cukrzyca i kto to wymyslil. Kto wpadl na pomysl, ze organizm, ktory i tak juz jest obciazony przez ciaze i tworzenie malego czlowieczka z niczego przez 9 miesiecy, bedzie sobie lepiej radzil z gospodarka weglowodanowa niz „normalny” czlowiek. Jak na czczo jestem w stanie jeszcze zrozumiec ta zaostrzona norme, pewnie jest po to, zeby kobiety sie bardziej kontrolowaly i nie doprowadzaly do poziomu cukru, ktory faktycznie moze zagrazac czyli ponad 100. Ale ta sama norma dla nas godzine, a dla innych 2 godziny po posilku jest dla mnie dziwna.
Tym bardziej, ze 2 godziny po posilku to mam poziom cukru juz zazwyczaj kolo 90.
 
Cześć Dziewczyny, jestem zupelnie nowa na forum, trafilam tu przypadkiem wertując info na google ;) jestem w 12 tygodniu, od początku na diecie, a od 7 tygodnia na insulinie nocnej bo cukry na czczo nie do zbicia były. To moja druga ciąża. W pierwszej cukrzyca ujawniła sie w 24 tygodniu. Poki co jakos daje radę z tą dietą, cukry mam w normie. Muszę sobie poczytac Wasze wczesniejsze wpisy :)
 
U mnie dzis na czczo 110 ale już po śniadaniu 159 przed drugim sniadaniem 112 a po 147 przed obiadem 87 a po 143 przed podwieczorkiem 104 a po 148
Przed kolacja 123 niedlugo zmierze jak po... I powiem wam ze dzis naprawde chodze glodna porcje jak dla wrobelka i juz mam wrazenie ze niedlugo to nic nie bede jadla:/
 
I jak wyniki ? Nie zawyżał Ci ?
Nie mam punktu odniesienia, bo innym glukometrem nie badałam. A do głowy mi wcześniej nie przyszło żeby w laboratorium.skontrolować. Teraz już urodziłam i cukru nie mierze. Bo czasem nawet w nocy coś przegryzam karmie piersią i po nakarmieniu pić i jeść mi się chce.
A Tobie zawyża, jakie masz doświadczenia?
 
U mnie dzis na czczo 110 ale już po śniadaniu 159 przed drugim sniadaniem 112 a po 147 przed obiadem 87 a po 143 przed podwieczorkiem 104 a po 148
Przed kolacja 123 niedlugo zmierze jak po... I powiem wam ze dzis naprawde chodze glodna porcje jak dla wrobelka i juz mam wrazenie ze niedlugo to nic nie bede jadla:/

Mozesz napisac co mniej wiecej jesz?
Byc moze cos tam jest co wybija cukry, moze uda nam sie pomoc :)
 
Mozesz napisac co mniej wiecej jesz?
Byc moze cos tam jest co wybija cukry, moze uda nam sie pomoc :)

Dziś na śniadanie 2 o,5 cm kromeczki razowego chleba 2 łyżeczki twarogu chudego 2 liście salaty pomidor2 plasterki

Drugie śniadanie jajko na twardo plus papryka żółta 4 paski

Obiad zupa pomidorowa na warzywach bez zadnych sztucznych bez smietany z ryżem brązowym 200ml z 1/3 marchewki gotowanej

Podwieczorek kanapka z szynką i salata
Kawa czarna

Kolacja 2 kanapki z salata pomidorem i szynka
 
reklama
Do góry