reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Dziewczyny czy znacie kogokolwiek kto miał wynik 52 po obciążeniu, cukier nie powinien nigdy spadać poniżej 60 nawet w nocy gdy się nie je przez 12 godzin. Wynik w okolicach 40 grozi zapadnieciem w wstrząs i śpiączkę wiem bo mam sąsiadkę z masakryczna cukrzyca którą już 3 razy straciła przytomność z powodu zaniskiegiego cukru. Moim zdaniem coś jest nie tak z tym obciążeniem.... Kiedy masz do diabetologia ? Widzę że obecnie jedzenie jest bardzo poprawne Ale jeżeli jesteś głodna to możesz mieć już kartony... trzeba to mierzyć. Trzeba wypróbować inny glukometr ! I koniecznie szybko diabetolog żeby określił co o tym sądzi ... W którym jesteś tygodniu ?
 
Dziewczyny czy znacie kogokolwiek kto miał wynik 52 po obciążeniu, cukier nie powinien nigdy spadać poniżej 60 nawet w nocy gdy się nie je przez 12 godzin. Wynik w okolicach 40 grozi zapadnieciem w wstrząs i śpiączkę wiem bo mam sąsiadkę z masakryczna cukrzyca którą już 3 razy straciła przytomność z powodu zaniskiegiego cukru. Moim zdaniem coś jest nie tak z tym obciążeniem.... Kiedy masz do diabetologia ? Widzę że obecnie jedzenie jest bardzo poprawne Ale jeżeli jesteś głodna to możesz mieć już kartony... trzeba to mierzyć. Trzeba wypróbować inny glukometr ! I koniecznie szybko diabetolog żeby określił co o tym sądzi ... W którym jesteś tygodniu ?


Moja gin na urlopie
Internista mnie totalnie olal i nie widzial nic zlego w tym wyniku.
Poszlam do szpitala na ginekologie z tym wynikiem i z moimi domowymi pomiarami i opisem posiłków
Lekarz tam powiedział że jeśli przez tydzień mi sie to nie zacznie regulować na diecie to dostsne skierowanie na karową. Także narazie sciagnelam sobie ze strony karowej diete i wytyczne i staram sie stosowac ale chodze do pracy jestem fryzjerem wiec caly czas w ruchu i poprostu jestem glodna. Przed problemami z cukrem jadlam 3 razy tyle.
Wczoraj myslalam ze jak pojde do pracy to w ruchu bedac ciaglym ze mi sie ten cukier po posilkach troche wyreguluje. Ale nie bardzo. Rano mam juz nizszy niz mialam bo dzis 98 a mialam 130/147 na czczo. Jem sniadanie zobaczymy jak bedzie za godzine
Jestem w 28 tc 1d
 
Dziś na śniadanie 2 o,5 cm kromeczki razowego chleba 2 łyżeczki twarogu chudego 2 liście salaty pomidor2 plasterki

Drugie śniadanie jajko na twardo plus papryka żółta 4 paski

Obiad zupa pomidorowa na warzywach bez zadnych sztucznych bez smietany z ryżem brązowym 200ml z 1/3 marchewki gotowanej

Podwieczorek kanapka z szynką i salata
Kawa czarna

Kolacja 2 kanapki z salata pomidorem i szynka

Tez zwrocilabym uwage jak dziewczyny powyzej:
1) chleb - mozliwe, ze pisza ze jest razowy a dodaja maki pszennej, jesli jestes z Warszawy to polecam np. chleb razowy z piekarni Putka, ewentualnie jesli nie masz problemow z ketonami to chleb IG lub Probody z tej samej piekarni;
2) nabial na sniadanie zdecydowanie zakazany, po nim bardzo rosnie rano cukier
3) gotowana marchewka ma bardzo wysoki IG, dlatego moze po niej wybijac, nie jest wskazana - polecam przede wszystkim swieze warzywa zielone: kalarepa, ogorek, papryka zielona, salaty - one dobrze wplywaja na regulacje cukrow
4) szynka - tu musisz wyprobowac rozne, jak sie okazuje duzo jest ostrzykiwanych glukoza :( mi raz po jednym plasterku wybilo 140, choc zwykle mam cukry po jedzeniu w porzadku :(
5) kolacja - o ktorej ja jesz? czy to jest Twoj ostatni posilek?
 
@Balonsbalons wyniki Twojej krzywej OGGT nie wskazują na cukrzyce ciążową. Natomiast wyniki z glukometru juz tak. Coś tu musi być nie tak. Chyba na prawdę powinnaś zmienić glukometr.

Jest to mega dziwna rozbieznosc...

Mysle ze najlepiej byloby skonsultowac sie z diabetologiem, nie wiem czy nie chcialby w takiej sytuacji powtorzyc krzywej :(

Sprobowalabym jeszcze samej rano pobrac krew na czczo i porownac z wynikiem z glukometru? Moze rzeczywiscie jest jakis felerny?
 
Jest to mega dziwna rozbieznosc...

Mysle ze najlepiej byloby skonsultowac sie z diabetologiem, nie wiem czy nie chcialby w takiej sytuacji powtorzyc krzywej :(

Sprobowalabym jeszcze samej rano pobrac krew na czczo i porownac z wynikiem z glukometru? Moze rzeczywiscie jest jakis felerny?

W poniedzialek pojde do szpitala i porozmawiam z lekarzem tym co ostatnio bo moja jest na urlopie. Zobaczymy co on powie . niestety nie jestem z warszawy tylko z pod i u nas ciezko znalezc pieczywo z putki pojde chyba zrobic jeszcze raz ta krzywa prywatnie tylko jak to teraz ogarnac z jedzeniem itp po badaniu jak o 7.30 pobiore na czczo potem wypije ta glukoze i godzine po. Badanie a potem dwie po to o ktorej bezpiecznie moge zjesc sniadanie i czy mierzyc tez glukometrem w miedzy czasie cukier?
 
reklama
Kolacje jem o 20.30 jak jadlam potem jeszcze cos to rano na czczo o 8 mialam 140 ponad cukru
Wydaje mi się, że jeszcze około 22.00 powinnaś jeść mały posiłek przed snem, żeby właśnie paradoksalnie te cukry tak rano nie skakaly. I sprawdź chleb 7 ziaren z biedronki, taki w zielonej folii. Mi bardzo służy.
 
Do góry