reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
W szpitalnej toalecie jeszcze tego nie robiłam ;) ale średnio mi się podoba ta wizja, chyba że będę przyparta do muru :-) :)

Fuj, nie wiem jak warunki u ciebie w szpitalu, ale u mnie sa takie toalety gdzie jeszcze wode spuszcza sie ciagnac za sznurek z gory [emoji23] strach tam siusiu robic a co dopiero jakies harce
 
Dziewczyny, widzę że u Was zupełnie inaczej niż u nas w Poznaniu. Ja 39 tydz i 4 dzień i każą mi czekać na skurcze mimo cukrzycy ciazowej. Już od 3 lekarzy usłyszałam że teraz jest zalecenie aby czekać do skurczy bo to bezpieczniejsze dla dziecka i matki:/ a mój mały się w ogóle nie spieszy, póki co leciutkie skurcze widoczne na Ktg, ale rozwarcia ani innych objawów brak. A mogłoby się już coś zacząć dziać.

Szkoda, że moja lekarka nie ma takiego podejścia. Jak u mnie poród nie zacznie się przed 39 tygodniem to będą mi go wywoływać. Nie podoba mi się taka ingerencja z naturę.
 
Ostatnia edycja:
@Tusinka i co z Twoim glukometrem? Zmieniłaś na nowy?
Ja dziś miałam badanie glukozy na czczo z krwi żylnej i wyszło 76. Zaraz po wyjściu z gabinetu zmierzyłam sobie moim glukometrem i wyszło 88. To spora różnica, a producent zapewnia, że błąd powinien mieścić się w 10%. W tym przypadku różnica wyniosła więcej niż 10%. Trochę się zawiodłam tym moim glukometrem. Z drugiej strony wole, żeby trochę zawyżał niż zaniżał. Przynajmniej wiem, że nie szkodzę dzidziusiowi. Z pomiarów glukometrem nie mam żadnych przekroczeń na czczo i po posiłkach więc na razie insulina mi nie grozi.
 
Ja już mam One touch i za każdym razem sprawdzam krew na dwóch glukometrach. Do wczoraj na trzech. Dziś rano miałam 69 wg one touch i starego babcinego a wg Contour 92... Jestem pewna że zawyza. Naprawdę dziewczyny porownajcie z innymi, przynajmniej dwoma żeby w konkretną stronę się określił. Bo przy insulinie nawet różnica jednego punktu wpływa na ilość podawanej insuliny. U mnie było jej zdecydowanie za dużo.
 
Ja już mam One touch i za każdym razem sprawdzam krew na dwóch glukometrach. Do wczoraj na trzech. Dziś rano miałam 69 wg one touch i starego babcinego a wg Contour 92... Jestem pewna że zawyza. Naprawdę dziewczyny porownajcie z innymi, przynajmniej dwoma żeby w konkretną stronę się określił. Bo przy insulinie nawet różnica jednego punktu wpływa na ilość podawanej insuliny. U mnie było jej zdecydowanie za dużo.
Niestety nie mam takiej możliwości. Nie mam dostępu do innego glukometru. A porownywalaś wyniki glukometru z pomiarem z krwi żylnej? Bo takie badanie jest najbardziej wiarygodne. Tak to nie wiesz czy pierwszy glukometr zaniża czy drugi zawyża.
 
@Joanna_Mary nie patrz na to w ten sposób. Najważniejsze żeby dziecko urodziło się całe i zdrowe i żebyś ty to Wszytsko dobrze przesLa. To czy to jets 39 czy 41 tc, czy wywoływane czy nie naprawdę nie jest takie ważne. Oczywiście każda chciałaby tak jak natura to wymyśliła ale niestety czasy są takie ze dużo się ingeruje w rozwiązania ciąży. Moim zdaniem nie ma się co negatywnie nastawiać. Ja marzyłam o porodzie naturalnym ze pochlastać bym się za to dała. Miałam cc i co z tego? Czy moje dziecko jest gorsze albo lepsze z tego tytułu? Nie. Ale jest zdrowe i to najważniejsze.
@Myszawa jeali nie masz malucha w domu to nie ma jescze tak złe. Ja myśle ze pewnie wcześniej położą cienka odział bo teraz jets taka „moda”. Mnie wzięli już w 37 tc na patologie a w 38 rozwiązali ciaze. @Menia2018 gratulacje. Cieszę się ze Wszytsko u was dobrze. Zdrowka dla maluszka i mamy
 
reklama
Niestety nie mam takiej możliwości. Nie mam dostępu do innego glukometru. A porownywalaś wyniki glukometru z pomiarem z krwi żylnej? Bo takie badanie jest najbardziej wiarygodne. Tak to nie wiesz czy pierwszy glukometr zaniża czy drugi zawyża.
W poniedziałek idę na badania z krwi to sprawdzę jeszcze to. Ale ogólnie porownywalam do one touch, Microdot i jakiś na B (nie pamiętam nazwy). Te trzy tutaj wymienione wyniki takie same, natomiast Contour za każdym razem zawyzone. I to nie o dwa czy trzy a o dwadzieścia i więcej.
 
Do góry