reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Jestem w 34 tyg też mam cukrzycę biorę insuline i nic mi ginekolog nie wspominał o wcześniejszym przyjęciu do szpitala wogole powinnam mieć CC ze względu na moje serducho póki co cisza ginekolog chcę zaświadczenie od kardiologia kardiolog mówi żebym nie panikowała mamy czas bądź mądry i pisz wiersze trochę się stresuje bo nie wiem na czym stoję.
Teraz są takie procedury, że trzeba iść do szpitala wcześniej i do 39 tyg. dzidziuś ma być na Świecie. Tak mi powiedziała moja lekarka. Nawet jak wszystko jest ok. Chociaż w praktyce nie wszystkie dziewczyny z cukrzyca ciazowa idą do szpitala wcześniej. Ja będę musiała mimo, że moja cukrzyca jest leczona tylko dietą:hmm:
 
reklama
Teraz są takie procedury, że trzeba iść do szpitala wcześniej i do 39 tyg. dzidziuś ma być na Świecie. Tak mi powiedziała moja lekarka. Nawet jak wszystko jest ok. Chociaż w praktyce nie wszystkie dziewczyny z cukrzyca ciazowa idą do szpitala wcześniej. Ja będę musiała mimo, że moja cukrzyca jest leczona tylko dietą:hmm:
@Joanna_Mary nie wiem dlaczego Ty "musisz" ale chyba każda mama, jeśli lekarz tak zaleci, pójdzie leżeć. Nawet nie chcę myśleć, że przez to, że mi się nie chce być w szpitalu, mojemu pysiowi mogłoby się coś stać. Chociaż sama myśl o szpitalu działa na mnie depresyjnie. Przeczytałam kilkanaście stron wstecz i widzę, że dziewczyny właśnie piszą to, co Ty. Mi powiedziała tylko, że wywołują w dniu terminu. Niechaj tak będzie :)

Edit: ale nie wybrażam sobie mieć np. 2latka w domu i leżeć 10 dni w szpitalu przy dobrym samopoczuciu :no2:
 
Ostatnia edycja:
Jestem w 34 tyg też mam cukrzycę biorę insuline i nic mi ginekolog nie wspominał o wcześniejszym przyjęciu do szpitala wogole powinnam mieć CC ze względu na moje serducho póki co cisza ginekolog chcę zaświadczenie od kardiologia kardiolog mówi żebym nie panikowała mamy czas bądź mądry i pisz wiersze trochę się stresuje bo nie wiem na czym stoję.
@nadia_sh81 znam podobny przypadek, gin nie chciał przy wadzie serca zgodzić się na sn, a kardiolog nie widział przeciwskazań, tylko akurat ta dziewczyna bardzo chce rodzić naturalnie.

Może zapytaj gina wcześniej, żeby Cię nie zaskoczył na następnej wizycie tekstem typu "pojutrze idzie Pani do szpitala", mi powiedziała, że 14.09 da mi skierowanie i mam w ten dzień się zgłosić, a ona ma dyżur to sprawdzi, czy jestem ;) trochę inaczej organizuję torbę-dodatkowa koszula, książka, czy więcej wody mineralnej się przydadzą.
 
Tez musze przeorganizowac torbe, 6 lub 7 wrzesnia bede juz na oddziale. Bede miec normalnie duza torbe bieżącą, ze tak powiem i osobno małą typowo pod sam poród. No i tona wałówki, juz robie liste co kupić:p musze tez przygotowac mężowi rzeczy, które będzie mi dowoził na wymianę, żeby nie zabierać pół chaty do szpitala, chociaż jakbym miała tam leżeć pełne 2 tygodnie do terminu to chetnie bym tak zrobiła ;p 2 tygodnie to idzie oszaleć z nudów
 
Tez musze przeorganizowac torbe, 6 lub 7 wrzesnia bede juz na oddziale. Bede miec normalnie duza torbe bieżącą, ze tak powiem i osobno małą typowo pod sam poród. No i tona wałówki, juz robie liste co kupić:p musze tez przygotowac mężowi rzeczy, które będzie mi dowoził na wymianę, żeby nie zabierać pół chaty do szpitala, chociaż jakbym miała tam leżeć pełne 2 tygodnie do terminu to chetnie bym tak zrobiła ;p 2 tygodnie to idzie oszaleć z nudów
Witam koleżankę z wrześniówek ;) ja od 38 tc będę robić WSZYSTKO żeby jak najszybciej rodzić i tam tyle nie leżeć...Ale co na to dziecię-nie wiadomo ;)
 
Tez musze przeorganizowac torbe, 6 lub 7 wrzesnia bede juz na oddziale. Bede miec normalnie duza torbe bieżącą, ze tak powiem i osobno małą typowo pod sam poród. No i tona wałówki, juz robie liste co kupić:p musze tez przygotowac mężowi rzeczy, które będzie mi dowoził na wymianę, żeby nie zabierać pół chaty do szpitala, chociaż jakbym miała tam leżeć pełne 2 tygodnie do terminu to chetnie bym tak zrobiła ;p 2 tygodnie to idzie oszaleć z nudów
Ja to chyba wielka walizę zabiorę. Ja na szczęście mam iść do szpitala tydzień przed terminem. Jakoś wytrzymam. Dawaj znać czy coś się dzieje. Podobno chodzenie po schodach przyspiesza poród :biggrin2:
 
@nadia_sh81 znam podobny przypadek, gin nie chciał przy wadzie serca zgodzić się na sn, a kardiolog nie widział przeciwskazań, tylko akurat ta dziewczyna bardzo chce rodzić naturalnie.

Może zapytaj gina wcześniej, żeby Cię nie zaskoczył na następnej wizycie tekstem typu "pojutrze idzie Pani do szpitala", mi powiedziała, że 14.09 da mi skierowanie i mam w ten dzień się zgłosić, a ona ma dyżur to sprawdzi, czy jestem ;) trochę inaczej organizuję torbę-dodatkowa koszula, książka, czy więcej wody mineralnej się przydadzą.
U mnie na odwrót ginekolog nie widzi przeciwskazań że rodziłam sn czemu teraz nie mogę kardiolog uważa że to nie bezpieczne mogę dostać często Skórcz przy porodzie sn i lepiej CC t moim przypadku ale skierowania nie mam jeszcze a czas goni wolę mieć wszystko ustalone wcześniej jeszcze jadę w poniedziałek do innego lekarza zobaczę czy mi pomoże akurat pracuję w tym szpitalu co kardiolog.
 
reklama
Dziewczyny, widzę że u Was zupełnie inaczej niż u nas w Poznaniu. Ja 39 tydz i 4 dzień i każą mi czekać na skurcze mimo cukrzycy ciazowej. Już od 3 lekarzy usłyszałam że teraz jest zalecenie aby czekać do skurczy bo to bezpieczniejsze dla dziecka i matki:/ a mój mały się w ogóle nie spieszy, póki co leciutkie skurcze widoczne na Ktg, ale rozwarcia ani innych objawów brak. A mogłoby się już coś zacząć dziać.
 
Do góry