reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Robiłam wczoraj badania. Przez miesiąc hemoglobina glikowana spadła mi z 5,4 na 4,7. I to na tyle z dobrych wieści:/ wyszło mi, że nadal mam anemie:/ w moczu ketony:/ było gorąco, mniej jadłam i tak o:( więc muszę jeść więcej i może przed samym snem kubek mleka czy coś w tym stylu.
 
Robiłam wczoraj badania. Przez miesiąc hemoglobina glikowana spadła mi z 5,4 na 4,7. I to na tyle z dobrych wieści:/ wyszło mi, że nadal mam anemie:/ w moczu ketony:/ było gorąco, mniej jadłam i tak o:( więc muszę jeść więcej i może przed samym snem kubek mleka czy coś w tym stylu.
Przypomnij co masz na anemię? Może trzeba zmienić? Dzieciaki ciągną z nas coraz więcej.
I tak. Koniecznie cos przed snem jedz. Ja sama mam z tym problem bo wieczorem nie lubie jeść. Źle mi się śpi i wogóle. Ale dasz radę ;* powodzenia
 
Robiłam wczoraj badania. Przez miesiąc hemoglobina glikowana spadła mi z 5,4 na 4,7. I to na tyle z dobrych wieści:/ wyszło mi, że nadal mam anemie:/ w moczu ketony:/ było gorąco, mniej jadłam i tak o:( więc muszę jeść więcej i może przed samym snem kubek mleka czy coś w tym stylu.

Polecam kanapke z serem zoltym - u mnie zdzialala cuda na ketony i nie podniosla porannego cukru :)
 
@zuzik85 biorę Biofer. Niby to jest preparat szczególnie dla kobiet w ciąży i o zwiększonym wchłanianiu, ale bez recepty więc pewnie są skuteczniejsze suplementy. Myślę, że gin coś przepisze...

@urs spróbuję kanapki z serem:) Gdzieś czytałam, że dziewczyny pisały tez o mleku i kawalku ciasta drożdżowego. Zobaczymy co na mnie skutecznie podziała. Teraz, kiedy już pojawił się ten problem, to przede wszystkim muszę kupić paski do kontroli ketonow w moczu, bo do tej pory mocz był ok i nie zaopatrzylam się jeszcze:p

Dobrego dnia dziewczyny!
 
Co tu taki spokój ? Ja już nie wiem z tymi cukrami od kiedy byłam u diabetologia i kazała mi jeść więcej by tylko mieścić się w normach , a poranne cukry miała ponad 90 (jestem bez insuliny mam walczyc )w momencie gdy dieta była restrykcyjne , średnie cukry dzienne między 100 - 110 zero zakazanych rzeczy. Od 5 dni jak poluzowalam z dieta mam cukry około 120 - 135 Po posiłku i dwa przekrrroczenia na 142 Ale diabetolog twierdzi że to śmiesznie przekroczenie i żeby się tym nie przejmować , zjedzone klika rzeczy niby niedozwolonych no ale trzymałam się w normach (pizza, lasania, kawa z drożdżówka ) to moje cukry poranne są 85 - 89 jakaś masakra. Jednak diabetolog ma rację I jaka jestem szczęśliwa że nie muszę jeść tak restrykcyjne. ... oby się to utrzymało jak najdłużej bo ka kończę 17 tydz także jeszcze dluga droga ... 7 tyg diety za mną
 
Ja byłam wczoraj na USG i moja córeczka waży już 950g i to jest w sam raz w stosunku do wieku ciąży :)Na razie żadna makrosomia płodu mi nie grozi. Mam nadzieje, że tak zostanie chociaż długa druga przede mna. Ja ostatnio cukry mam super, ale nie pozwalam sobie na żadne zakazane rzeczy. Twardo też trzymam się stałych por posiłków i prawie nic nie tyje. Przez ostatni tydzień nic nie przytyłam, a już zaczełam III trymestr:huh:
 
Ostatnia edycja:
Ta makrosomia jest głęboko przesadzona, jak dziecko będzie wieksze to będzie cesarka tyle.. jest pełno kobiet które mają duże dzieci bez cukrzycy bo taka ich natura znajoma właśnie urodziła oczywiście przez cięcie 4,7 kg dziewczynkę A cala ciąża książkowo przebiegała i dziecko zdrowe super się rozwija . Ja w pierwszej ciąży miałam dziecko urodzone w 38 tyg 2940 i był najmniejszy na całym oddziale A miałam cukrzyca ciążowa Ale tu uważam że norma do 120 glodzila kobieta i trochę dziecko znam kilka przypadków np. Dziecko w 38 tyg waga 2400 A matka cukrzycowa A lepiej jednak gdy dziecko waży to 3-3,5 kg ma potem z czego spaść w szpitalu.
 
reklama
Cześć dziewczyny:) jakie są normy cukru w ciąży?
Bo ja mam glukozę na czczo 101 mg/dl
Po wypiciu glukozy 75g
po 1 godzinie 130 mg/dl
po 2 godzinach 124 mg/dl
Czy to cukrzyca?
Niestety tak. Na czczo powinno być poniżej 90. Nie martw się. Jak widzis nas z cukrzycą jest sporo i jakoś dajemy sobie radę. Ja to już się przyzwyczaiłam do diety cukrzycowej. Musisz teraz zgłosić się diabetologa i dostaniesz glukometr oraz wytyczne co diety i pomiarów glukozy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry