reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Ja biorę mama dha Premium, wcześniej żelazo ale obecnie hemoglobina 13 więc lekarka już kazała odstawić,magne b6 na skurcze. Obecnie 39tc+2wyczekuje porodu. Szyjki już nie ma rozwarcie na centymetr chodzę sprzątam i nic. Co zrobić aby szybciej urodzić,? A mały już 3600 waży.
 
Ja biorę mama dha Premium, wcześniej żelazo ale obecnie hemoglobina 13 więc lekarka już kazała odstawić,magne b6 na skurcze. Obecnie 39tc+2wyczekuje porodu. Szyjki już nie ma rozwarcie na centymetr chodzę sprzątam i nic. Co zrobić aby szybciej urodzić,? A mały już 3600 waży.
Aaaaa!!! To u Ciebie lada chwila i spotkanie!!!
Podobno chodzenie po schodach i Przytulanki pomagają rozkręcić akcję :)
Trzymam kciuki za Was!
 
Ja biorę mama dha Premium, wcześniej żelazo ale obecnie hemoglobina 13 więc lekarka już kazała odstawić,magne b6 na skurcze. Obecnie 39tc+2wyczekuje porodu. Szyjki już nie ma rozwarcie na centymetr chodzę sprzątam i nic. Co zrobić aby szybciej urodzić,? A mały już 3600 waży.
Najgorsze to czekanie ale lada moment i maluch będzie z wami życzę Ci szybkiego porodu daj znać jak urodzisz [emoji110][emoji110]
 
Oczywiście że dam znać :) cukry o dziwo mi na koniec nie skaczą. Już się śmiałam do męża że jak urodzę to po powrocie do domu całe opakowanie lodów zjem taką mam ochotę ;)
 
A czy udało Ci się przetrwać całą ciąże z cukrzyca bez insuliny? Bo ja mam wielką nadzieje, że mi się uda:happy: Co do tego erytrytolu to ja muszę się lekarza zapytać czy nie szkodzi maluszkowi, bo w sumie nie wiem. Dopiero wczoraj kupiłam, ale wiele dziewczyn z cukrzycą ciazową go poleca.
Niestety pod koniec dostałam insuline krótkodziałająca. U mnie sytuacja była taka, że cukry były kiepskie (wtedy norma była do 120), więc dietę trzymała coraz ścisłejsza. Do tego nie tylam i moja mała nie przybierala zbyt szybko i lekarze bali się, że nie przekroczy 2500g. I na ostatnie 2 tyg dosłownie dali mi insuline przed posiłkami, żebym wyluzowala z dieta i podtuczyla maluszka. to były małe ilosci ok. 2-2,5j... Miałam nawet pen dla dzieci, żeby połówki moc sobie dawac:p

Też w nast tyg idę do diabetologa to zapytam o te ksylitolem i erytrole:) no i czeka mnie usg polowkowe:))
 
Niestety pod koniec dostałam insuline krótkodziałająca. U mnie sytuacja była taka, że cukry były kiepskie (wtedy norma była do 120), więc dietę trzymała coraz ścisłejsza. Do tego nie tylam i moja mała nie przybierala zbyt szybko i lekarze bali się, że nie przekroczy 2500g. I na ostatnie 2 tyg dosłownie dali mi insuline przed posiłkami, żebym wyluzowala z dieta i podtuczyla maluszka. to były małe ilosci ok. 2-2,5j... Miałam nawet pen dla dzieci, żeby połówki moc sobie dawac:p

Też w nast tyg idę do diabetologa to zapytam o te ksylitolem i erytrole:) no i czeka mnie usg polowkowe:))
Ja od kąd jestem na diecie cukrzycowej to bardzo wolno tyje. We wtorek idę na USG i z jednej strony boje się, ze córeczka będzie za duża przez tą moją cukrzyce z drugiej, że rośnie za wolno, bo ja nie tyje i do tego jestem szczuplutka i nie mam zapasów tłuszczyku :-p Już po prostu nie mogę się doczekać, bo zwarjajue niedługo :)
 
Oczywiście że dam znać :) cukry o dziwo mi na koniec nie skaczą. Już się śmiałam do męża że jak urodzę to po powrocie do domu całe opakowanie lodów zjem taką mam ochotę ;)

Ja to samo, zapowiedzialam ze po porodzie pierwsze 3 rzeczy ktore zjem to caly karton pizzy, cale pudlo lodow czekoladowych i talerz pierogow ruskich [emoji1]
 
reklama
Hej!
Moja diabetolog mówiła, że jak wyjdą w moczu ketony, to tzn że na kolacje za mało węglowodanów, czyli, że "się głodzę". Jestem laikiem w temacie więc powtarzam tylko to co mi mówiła.

U mnie odkąd biorę insulinę to nocne cukry ponad 100 (te mierzone o 3.30), na czczo 90- 93. A bez insuliny 90tki zdarzały się raz na kilka dni. Wiec nie mam pojęcia o co chodzi... [emoji22]
Juz próbowałam jeść mniej na kolacje, albo wiecej. Wcześniej, albo tuz przed spaniem. Zmieniłam pory przyjmowania leków (w składzie otoczki jest sacharoza).

Na szczęście glukozy i ketonów w moczu nie ma.

To prawda, ale ja akurat na kolacje codziennie jem juz to samo [emoji23] Niestety nawet jak na wszystkie posilki jem to samo to te ketony potrafia sie pojawic [emoji20]

Swoja droga tez sprobuje sie przestawic z witaminami, bo do tej pory bralam je wieczorem razem z insulina, zeby nie zapomniec i moze tez mi troche na ten cukier to wplywa :(
 
Do góry