reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Amcia trzymam kciuki żeby te cukry na czczo były coraz lepsze!

Aga hehe no ja mówiłam z kolei, że drugie chyba nie bardzo, że psychicznie nie wyrobię bo ta moja ciąża z Julką to nie dość, że stres był bo ja po tych ciążowych przejściach to jeszcze ciągle jakieś problemy.. a teraz sobie myślę od jakiegoś czasu, że kto wie :D także faktycznie chyba lepiej nie planować ;)

Edytka my byliśmy na weselach jak mała miała 8,5 i trochę ponad 9 miesięcy. I ogólnie spoko, na tym pierwszym byliśmy tak do północy mniej więcej, mała spała sobie w wózku na sali normalnie, tylko miała takie wytłumiające słuchawki dla dzieci :) a na tym drugim to tak do 23 spała na sali w wózku a później już położyliśmy ją w pokoju hotelowym i zmienialiśmy się z mężem. Bo to 600km od domu było :)
Generalnie polecam właśnie te słuchawki / nauszniki wytłumiające. Kosztowały grosze a naprawdę super się u nas sprawdziły :)

Kamiladon a próbowałaś ten chleb probody? O ile jest dostępny w Twoim mieście-na ich stronie można znaleźć punkty w których jest dostępny. Ja na śniadanie też żadnego pieczywa od pewnego momentu nie mogłam jeść bo od razu 140-150, aż dziewczyny poleciły mi probody i okazało się, że mi służy. On ma więcej białka a mało węglowodanów.
 
reklama
90-natka tego nie próbowałam. Poczytam o nim i spróbuje :) choć już się przyzwyczaiłam i plis taki ze po ciąży człowiek szczuplejszy niż przed ( oczywiście jak juz brzuch się wciągnie )

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Edyta to daj znać po lekarzu. Nie martw się na zapas! Nawesele no przydałoby się na pewno jakaś odskocznia. Ja zachęcam. Mleko hipp można próbki dostać tylko na necie trzeba się zarejestrować na ich stronie. A bebilon ma chyba probki do kupienia w rossmanie

Chleb ja mogłam taki ciemny z biedronki tylko ze kromka do dwóch. Probody podobno dobry. Trzeba probowac
 
hej dziewczyny jestem w kropce.. obecnie 23 tc robiłam glukoze 75g i na czczo wynik ok 78 po godz 143 a po 2 godz 147 ni i ginka kazała tydzień mierzyć 4 razy dziennie cukier bo ponoć teraz norma po jedzeniu to 120... no i dziś zaczęłam ale coś mi chyba głupoty wychodzą.. wczoraj wieczorem 76 dziś na czczo 87 a 2 godz po dużym śniadaniu ( powiedziała że mam na razie jeść normalnie) 66.. to chyba za mało co?? no i teraz dopiero doczytałam ze w ciąży mierzy się godz po jedzeniu.. może te wyniki z laboratorium to jednorazowy wybryk??
 
hej dziewczyny jestem w kropce.. obecnie 23 tc robiłam glukoze 75g i na czczo wynik ok 78 po godz 143 a po 2 godz 147 ni i ginka kazała tydzień mierzyć 4 razy dziennie cukier bo ponoć teraz norma po jedzeniu to 120... no i dziś zaczęłam ale coś mi chyba głupoty wychodzą.. wczoraj wieczorem 76 dziś na czczo 87 a 2 godz po dużym śniadaniu ( powiedziała że mam na razie jeść normalnie) 66.. to chyba za mało co?? no i teraz dopiero doczytałam ze w ciąży mierzy się godz po jedzeniu.. może te wyniki z laboratorium to jednorazowy wybryk??
Bafinko podejrzewam, że Twoja lekarka będzie kazała wprowadzić u Ciebie dietę cukrzycową tak, jak u mnie. Mimo, że u mnie wyniki były jeszcze w normie ale praktycznie na granicy. Cukier mierzymy po godzinie od posiłku. Z tego co pisałaś, to cukier po śniadaniu masz zdecydowanie za niski choć pewnie nie do końca miarodajny bo mierzony 2 godz po posiłku. Po następnym zmierz sobie już po godzinie i zobaczysz jaki będzie

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Bafinko odpisałam Ci przed chwilą na drugim wątku :) mierz godzinę po posiłku a nie dwie :) jakbyś po godzinie po posiłku miała taki niski to trzeba by było dojeść coś dodatkowo bo 66 to zdecydowanie za nisko jak na cukier po posiłku. Ale posprawdzaj godzinę po i zobacz jak będzie.
 
Podpisuje się pod tym ci dziewczyny piszą. Godz po. Jak jest koło 80 90 to spokojnie można by dojesc ;) czy wybryk z tymi wynikami hmm niekoniecznie zależy co jesz itd. Niestety cukry bardzo różnie reagują na różne produkty i u każdego też inaczej. Poza tym to dopiero 23. Tydz a im ciąża dalsza tym cukry mogą wzrastać. Ja jak około 24. Tyg miałam w normie ale blisko granicy to ok. 28 mialam powtarzanie bad. I już wtedy wyniki przekroczyły normę po glukozie no i dieta do konca
 
Hej słodkie mamusie.... Mam pytanie: jak wygląda przygotowanie do porodu jeśli ma się cukrzycę ciążową? Wiem, że nie będę mogła rodzić w swoim mieście tylko tam gdzie się leczę a słyszałam, że wtedy trzeba szybciej iść na oddział niż przewiduje to termin. Czy któraś z Was była w takiej sytuacji? Dodam, że będę rodzić w Bydgoszczy.
 
Ja nie miałam jakiegoś specjalnego przygotowania. Jeśli z ciążą i z dzieckiem nic się nie dzieje to sama cukrzyca raczej nie jest wskazaniem do szybszego porodu czy cesarki. Rodziła tydzień przed terminem. Dziecku mierzą chyba cukier po porodzie i to chyba tyle
 
reklama
Do góry