reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Amcia jak taki cukier po kolacji to ja bym dojadla jeszcze. Dobry cukier to wlasnie taki nawet 110. Bo jak przez cala noc nie jesz to i tak zdazy spasc. A jak spada za bardzo to potem szaleje
 
reklama
Kamiladon ależ oczywiście, że jest taka możliwość nawet jak nie bierze się insuliny. Ja nie brałam insuliny a zdarzało się że na czczo miałam po 50-parę mimo zjedzenia "nocnej" kolacji ok. 22-30/23:00.

Amcia a to Ty mierzysz po 2h od posiłku? W ciąży mierzy się 1h po :) w "normalnej" cukrzycy sprawdza się po 2h.
Aga dobrze pisze-jak po kolacji masz za nisko to ja też radziłabym dojeść. Mi tu dziewczyny doradziły, że jak jest poniżej 100 to żeby dojeść i jak przy wizycie u diabetolog o tych wynikach wspomniałam to również potwierdziła żeby coś jeszcze przegryźć przy niskich wynikach by uniknąć niedocukrzeń w nocy.

Aga a planujecie już drugiego malucha? :)
 
Dziewczyny każdy musi spróbować na sobie. Jeśli ja po ostatnim posiłku mam 100-110 to rano na pewno będę miała ok 100. Bo ja mam właśnie problem z tym ze w nocy cukier mi nie spada. abym rano miała ok to wieczorem nie mogę mieć więcej niż 95.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
90_natka mi kazała diabetolog mierzyć po 2 H właśnie nie wiem dlaczego 4 sierpnia mam wizytę i zobaczymy co będzie mówiła . Wyniki mam bardzo dobre więc dziwne że stwierdzili cukrzyce no ale jeszcze Rocha więc dam radę . Dzisiaj miałam 96 na rano a po kolacji wczoraj miałam 92 .A wstalam specjalnie o 8 i jadłam śniadanie . Jutro spróbuję wstać o 7 i zmierzyć sobie mam nadzieję ze będzie niższy jeszcze
 
Kamiladon zgodzę się z tym że każdy musi patrzeć na siebie. Ja też bez insuliny. Po kolacji zazwyczaj 100-110 a rano od 60-80, mimo że jadłam jeszcze o tej 23.

Amcia cukrzyca chociażby od tych na czczo. W ciąży mierzy się godzinę po bo wtedy jest największy wzrost cukru.

Natka narazie nie ;) choc od początku mówiłam że chcę drugie ale nie tak od razu choć teraz zaczynam myśleć że mała zaraz półtora roku i może właśnie lepiej teraz ;) no ale narazie mam fochy w związku więc narazie to odpada [emoji12]
 
To nie rozumiem czemu mi kazali mierzyć po 2 H :( jutro wstaje o 7 i może będzie jeszcze lepszy ten cukier eh muszę to poprawić bo 4 sierpnia mam wizytę a ta moja powiedziała że jeżeli będzie cukier na rano 100 to insulina:(
 
Ojej ile tu sie działo a jeden wieczor mnie nie było!!
Kamiladon i kiedy przyjmujesz insulinę? Kiedy masz za wysokie cukry?
Aga, no widzisz z tym kolejnym dzieckiem to najlepiej nie planować, obym dala rade to ogarnąć! Kupilam dzis sinlac, moze w zlym momencie zaproponowałam ale nie byla chetna, na kolacje sprobuje, moze sie skusi. No i musze odwiedzic apteki moze jakieś próbki mm dostane zeby nie kupowac na darmo.... gratuluję ze masz taka wene do szycia, ja ciagle szukam swojego talentu, chyba bede matka polka! I dobrze ze roczek udany!
Natka, mamy za miesiac wesele i sie.zastanawiamy czy isc, ile Twoja Julka miala jak jezdziliscie z nią na wesele? nasze jest blisko, max do polnocy bysmy tam byli, bo starsza corka padnie na bank, ale martwię sie jak to ogarnac, czy się porywac na to, nie raz widzialam mniejsze dzieci, będą moi rodzice, jakos by zlecialo, i zawsze jakas odskocznia od codziennosci, kiecke bym wcisnela poki brzucha nie widac. No wiecie az sie martwie czasem czy wszystko ok. Moze malensrwo nie rosnie bo na mleko idzie za duzo energii, kurde ale mam problemy. Za tydzień usg prenatalne to sie wszystkiego dowiem!
 
Narazie nie przyjmuje insuliny. Samą dietą w miarę się udaje. Leżałam na oddziale i jakoś tą cukrzycę ogarnelam.. oczywiście to się może nagle zmienić. Zwłaszcza że w pierwszej ciąży miałam przed każdym posiłkiem insulinę plus insulinę na noc.... a teraz bliźniaki :)

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Zero pieczywa. Jeśli już to wasa itp. Ale to tylko na drugie sniadania lub podwieczorek. Ogólnie śniadania małe a kolacja może być większa ale np. Tylko mięso i ser żółty czy zielony ogórek. Na obiad czy podwieczorek nawet nektarynki czy jogurt mogę zjeść. Mam nadzieje ze dociagne tak do końca bo to i tak max 8 tyg mi zostało

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry