reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Edytka no jak to stara? Ja Cię proszę :) do starości to Ci jeszcze duuużo brakuje :)
Super, że Julka załapała ten ustnik!
A porodu się nie bój :) dałaś radę dwa razy to i trzeci pójdzie bez problemu na pewno!
 
reklama
Witam.
Jestem tu nowa ale mam mega prośbę. Czy któraś z Was drogie mamy mogła by mi powiedzieć jak się stosuje insulinę na noc zaleconą w dawce 6 j? Niestety moja Pani diabetolog kazała mi ją brać ae nic nie wyjaśniła i poszła na urlop. Nie zostalam w żaden sposób przeszkolona ani nie dostałam tzw. pena.
Pomocy! :(
 
Karolcia! Bez pena to ani rusz! Ja dostalam za free, na wizycie wlasnie. Nie wiem moze w aptece zapytaj albo u rodzinnego co w tej sytuacji. Albo idz do tej przychodni i w rejestracji opowiedz jaka sytuacja, moze inna diabetolog albo specjalna pielęgniarka Cie przeszkoli. No mozesz w necie wpisac, wydaje mi sie ze sa takie filmiki instruktażowe. Najlepiej jak ktoś na zywo pokaze, a takze razem z penem powinnas dostac instrukcje obsługi...
a czy dostalas recepte na ta insuline?
 
Natka póki co dla siebie tzn dla małej szyję. No i literki jej robiłam do pokoju i w sumie dwie koleżanki już też chcą ;) narazie się dużo jeszcze nauczyć muszę Ale nie mówię ze nie chciałabym cos z tym w przyszłości zrobić żeby może móc też Szyc dla innyc i mieć jakiś zarobek z tego ;)

Roczek no lepiej niż chrzciny ;) chyba już się wprawilismy haha i fakt małą większą to też inaczej znosila gości i cały ten szum [emoji6]
Super ze u Was też wszystko dobrze ze zdrowiem :)

Edytka mdłości nie zazdroszczę... brrr miałam w ciąży...
Mój ' nie mąż ' jest też z grudnia 82 :)
U nas na roczku był też tort ciasto i obiad i tyle ;) ja robiłam ciasta torta zamawialismy a obiad robił mój trochę roboty było Ale dało się przeżyć ;)

Karolcia zgłoś sie do lekarza gdzieś. Ktoś powinien Ci wyjaśnić co i jak... Ja nie miałam insuliny to nie pomogę. Mi nawet z głupim glukometrem i nakluwaczem pomagała koleżanka która ma zwykłą cukrzycę
 
Hej dziewczyny mam pytanie od czasu do czasu mam na rano na czczo cukier 100 . Macie jakieś rady bo chciałabym uniknąć insuliny ?
Mniejsze kolacje. Proponuje bez pieczywa. Jeśli jesz owoce to nie wieczorem. Woda zamiast słodkiej herbaty. Ogólnie dietę cukrzycowa na kolacje jeśli tylko z cukrem na czczo masz problem.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja jadłam zawsze jedną skibke chleba z szynką i parowke . Około 19.20 i potem już nic nie jadłam :( na rano na czczo mam różne raz mam 100 ,86,94,90 . A co Wy jadlyscie na kolację bo w dniu jem normalne jedzenie zwykłe porcje i mam cukier bardzo ładny . Tylko rano zaczol mi skakać
 
Edytka113 receptę dostałam na insulinę o nazwie GENSULIN N i igły oraz standardowo paski. Ale szczęście w nieszczęściu bratanek mojego męża ma cukrzycę i zapasowego pena. Nie wiem tylko w jakich godzinach przyjmować tą insuinę i czy przed czy po posiłku.
 
reklama
Ja jadłam zawsze jedną skibke chleba z szynką i parowke . Około 19.20 i potem już nic nie jadłam :( na rano na czczo mam różne raz mam 100 ,86,94,90 . A co Wy jadlyscie na kolację bo w dniu jem normalne jedzenie zwykłe porcje i mam cukier bardzo ładny . Tylko rano zaczol mi skakać
Nie jedz chleba. Zjedz dwie parówki do tego sobie pomidora z ogórkiem ale ostał chleb wieczorem. Od razu się unormuje

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry