reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witajcie :)

Nie miałam interrnetu kilka dni. U mnie cukry raz dobre, a raz złe, bo niestety nie potrafię nie kusić się na co nieco. Szkoda gadać. Ale widzę, że Wam z dietką idzie dobrze i mnie to mobilizuje, a przede wszystkim to, że znowu urodziło się zdrowe maleństwo.
 
reklama
Carioca
To obracanie podobno robi się w 37 tyg i zostaje sie na jakies dwa dni na oddziale ale jest to podobno ryzykowne bo moze dojść do powikłań i wówczas robią cc a jeśli wszystko ok wypuszczają i czeka się do terminu ale zdecydowanie stwierdziliśmy że tego nie zrobimy

AgMich pyszny obiadek kotlety z piersi jak je robisz?? U mnie dziś kiepsko po obiedzie dwie łyżki ziemniaków i dwa małe kotleciki mielone sałata i cukier 136 :-( zauważyłam że coś ostatnie dni po obiadach mam wyższe wyniki chyba będzie trzeba dodać jednostkę
 
Migotka przepis na kotlety mielone z piersi: jedna mała pierś, troszkę soli i pieprzu, por (ile lubisz, ja lubię dużo), natka pietruszki. Mięsko wrzucam do blendera i dodaję resztę składników. Smaruję naczynie odrobiną oleju, formuję kotleciki i do piekarnika na 15 min. Żeby nie były za suche to podlewam odrobinką wody, później mam imitację sosu.:tak:Czasami dodaję do mięsa odrobinę startej na tarce marchewki, selery i pietruszki lub gotuję je zamiast piec. Też są dobre.
 
AgMich - świetny przepis - bez smażenia, napewno spróbuję. Egzamin do przodu :-)
Migotko - nie słyszałam wcześniej o takim obracaniu, w kazdym razie piszesz że ryzykowne, więc dobrze że możesz mieć cc. Termin ustalony?
Iza - no właśnie mam takiego specjalnego co odmierza pół jednostki :tak:
Pulka - ech mnie też raz lepiej raz gorzej z ta dietą...

Dziś poza tym śnaidaniem cukry ok. No i moje słowa lżejsze od wiatru, oczywiście że będać na urodzinach ukradłam dziecku kawałek tortu oraz nawet ciasta (dosłownie po łyżeczce). Na szczęście po grzechu po godzinie cukier 100. Ciasta były takie pyszne, że musieliśmy się szybciej zebrać, bo bym najchętniej się na nie rzuciła.
W domu grzecznie kolacja z pomidora z chudym serkiem i kromką grahama :confused2::eek::crazy:
 
Migotko - może te kotleciki mielone dlatego też podbiły cukier bo smażone?

Rano cukier 93, trzy dni pod rząd pow. 90 :crazy: Rano zawsze miałam sliczne wyniki.
 
To chyba jakiś czarna niedziela bo u mnie też rano nie ciekawie 96. Ale jakoś nie przejmuję się tym za bardzo. Sama nie wiem dlaczego aż mnie to trochę przeraża. Zawsze taki wynik doprowadzał mnie do białej gorączki ;-)

Carioca gratuluję zdanego egzaminu:tak:

W moich mielonych nie ma żadnych zakazanych dodatków i są z piekarnika!:tak:
 
a w mielonych... bułka tarta!! BUŁKA!! sucha i tarta, ale nadal jasna i pszenna :szok::szok::szok:
to było kiedyś moje słynne odkrycie :cool2:

No faktycznie bułka kurcze to pewnie to :wściekła/y: dziękuję napewno bym na to nie wpadła

Co do smażonego zauważyłam że mogę jeść z tym że do smażenia używam oliwy z oliwek albo smażę bez tłuszczu



AgMich dziękuję za przepis napewno skorzystam i dużo pora dam bo lubie :tak:

Carioca również gratuluję zaliczenia co do terminu cc to się wszystko okaże za jakieś dwa tyg tzn po 30 września chyba że mały jednak się przekręci :-p
 
Ostatnia edycja:
Witajcie dziewczyny :-).
Powoli zbliża mi się termin porodu (28 IX) a mam cukrzycę ciążową (po teście obciążenia glukozą po 2h-175, od trzech miesięcy dietka i ponoć jest ok.). Powiedzcie jakie macie wskazania do porodu. Czy będziecie rodzić naturalnie, czy poród będzie wywoływany. Ostatnio natknęłam się na informacje, że ciąże cukrzycowe powinny być rozwiązywane max. do szacunkowego terminu porodu. Dodam, że wyniki mam ok., dzidzia na dzień dzisiejszy waży ok.3,5 kg (piszę około gdyż byłam w przeciągu ostatniego tygodnia dwukrotnie badana i raz waga wskazywała na 3470g a za parę dni 3270g).
Proszę o podzielenie się doświadczeniami.
Pozdrawiam wszystkie cukiereczki :-)!
 
reklama
przetarłąm dziś nowe szlaki - cukier w moczu :wściekła/y:
seledynowy kolor znacznika na pasku ... po kolejnych 10 sekundach zrobił się ciemnobrązowy :wściekła/y: no ale każą patrzeć na wynik po 30 sek, więc na ten ciemnobrązowy nie patrzę, wierzę że to był wynik ++:no: chociaż sama nie wiem, bo do tych 30 to zawsze liczyłąm byle jak, skupiałam się tylko na ketonach, na cukier patrzyłam tylko dla porządku..
wczoraj miałam gości, oczywiście przynieśli ze sobą różne kuszące smakołyki.. no i jak byli, to się jeszcze trzymałąm, ale jak poszli i sprzątałam to wszystko, nie mogłam już się opanować i zjadłam kawał szarlotki i 3 delicje i rogalik :-(
na noc nie zmierzyłam cukru, bo wiedziałam, że to tylko pogłębi moje poczucie winy. No ale kara dziś rano zabolała :wściekła/y:
muszę ograniczyć życie towarzyskie, bo nad sobą nie umiem zapanować
 
Do góry